Samsung Galaxy S20 FE 256 GB nasıldır?

S20FE mevcut kesinlikle pişman olmazsınız. Oyunlarda çok iyi. Tam fiyat performans ürünü.

Akakçe üzerinden Snapdragon'lu en ucuz modeli bu buldum. Bunu alacağım sanırım, umarım S9+'dan geçipte pişman olmam.

Hayırlı olsun. Uzun yıllar mutlu kullanacağınızı düşünüyorum.🙂
Güncelleme desteği vs çok önemli değil açıkçası. Bir yerden sonra güncellemeyle kısıtlıyorlar telefonları bilinçli olarak. Donanımhaber forumda S20FE ile ilgili konuda detaylı anlatım var oradan işinize gelenleri kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
1 yıl kadar S20 FE 256GB kullandım ve geçen hafta S21'e geçiş yaptım. Öncelikle söylemek isterim ki S20 FE fazlasıyla memnun kaldığım bir cihaz oldu, acil bir durum sebebiyle o telefonu başkasına verip S21 aldım fakat kesinlikle memnuniyetsiz kalmam nedeniyle değiştirmedim. İki cihaz arasındaki kendi değerlendirmelerime gelirsek S20 FE şarj süresi olarak bir tık daha iyiydi. Arka kamera olarak ikisi de gayet tatmin edici fakat ön kamera olarak S21 çok daha doğal fotoğraf çekiyor. S20 FE ön kamerasında çekim yaptığım zaman sanki makyaj modu açıkmış gibi yapay bir görüntü veriyordu pek hoşnut değildim açıkçası. Parmak izi sensörü S20 FE kullanırken elim biraz nemlense dahi okumakta zorlanıyordu ve zaman zaman can sıkıcı bir hal alıyordu. S21'de ultrasonik sensör var ve bu konuda çok iyi geldi diyebilirim, herkes için önemli bir sorun değildir belki ama beni çok rahatsız ediyordu. İşlemci olarak Exynos 2100, SD865 modelinden biraz daha performanslı çalışıyor fakat SD865 de gayet yeterliydi. S20 FE ekranı biraz daha büyüktü, içerik izlerken daha iyi oluyor fakat taşınabilirlik açısından S21 daha rahat geldi, bu tamamen tercih meselesi. İki cihaz da memnun eder kafanıza yatanı alın.

1 yıl kadar S20 FE 256 GB kullandım ve geçen hafta S21'e geçiş yaptım. Öncelikle söylemek isterim ki S20 FE fazlasıyla memnun kaldığım bir cihaz oldu, acil bir durum sebebiyle o telefonu başkasına verip S21 aldım fakat kesinlikle memnuniyetsiz kalmam nedeniyle değiştirmedim. İki cihaz arasındaki kendi değerlendirmelerime gelirsek S20 FE şarj süresi olarak bir tık daha iyiydi. Arka kamera olarak ikisi de gayet tatmin edici fakat ön kamera olarak S21 çok daha doğal fotoğraf çekiyor. S20 FE ön kamerasında çekim yaptığım zaman sanki makyaj modu açıkmış gibi yapay bir görüntü veriyordu pek hoşnut değildim açıkçası. Parmak izi sensörü S20 FE kullanırken elim biraz nemlense dahi okumakta zorlanıyordu ve zaman zaman can sıkıcı bir hal alıyordu. S21'de ultrasonik sensör var ve bu konuda çok iyi geldi diyebilirim, herkes için önemli bir sorun değildir belki ama beni çok rahatsız ediyordu. İşlemci olarak Exynos 2100, SD865 modelinden biraz daha performanslı çalışıyor fakat SD865 de gayet yeterliydi. S20 FE ekranı biraz daha büyüktü, içerik izlerken daha iyi oluyor fakat taşınabilirlik açısından S21 daha rahat geldi, bu tamamen tercih meselesi. İki cihaz da memnun eder kafanıza yatanı alın.

Ben yine de Exynos sevmiyorum allerjim var umarım Snapdragon gelir Türkiye'ye ileride telefon değiştirmek istediğimde. Exynos olan model de kullandım tabii amiral gemisiydi o da o günden beri Samsung almadım ta ki S20FE ye kadar. Ne kadar iyi olsa da ısınamadım Exynos işlemciye önermiyorum da hâlen. Umarım Samsung telefonlarındaki ısınmasın diye oyunlara koyduğu limiti de kaldırır. Normalde 60 FPS alacak oyun sıcaklık limitine geldiğinde Exynos Snapdragon fark etmeksizin kısıtlanıyor. Bu sıcaklık 45°c deneyebilirisniz. Game labstan bir tik var açarsanız 47°c ye yükseliyor sonra yine kısıtlıyor. Bu sıkıntı büyük -. Sadece oyun için Samsung önermiyorum mesela tanıdıklara. Limit olmasa 50 derecelere çıkar ancak verdiğiniz paranın hakkı verilir. Ya da sadece soğutma bloğu ekleyebilirler xiaomi serisi telefonların bazılarında bu var. Mesela redmi note 8 pro. Kullandım ve soğutma bloğu olduğundan saatlerce oynasam bile ısınmıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı