Samsung Galaxy S21 alınır mı?

Bütçe
8000
Konu "Samsung güncelleme ile yavaşlatıyor" tartışmasına dönmüş. Hayır, böyle bir şey yok. Samsung members uygulamasına da baksanız, başka forumlara da baksanız her cihazdan şikayetçi olan insanları rahatlıkla bulabilirsiniz. Android tarafındaki en iyi ve en sorunsuz arayüzlerden birisi One UI'dır.

Önceliklerinize bakacak olursak ben 4.000 TL çıkmayın derim, Samsung Galaxy A52'de ekranı, yazılımı, Android 14 dahil 4 yıl güvenlik güncellemesi, performansı ve kamerası ile gayet memnun edecektir.

Konu oraya dönmedi sen öyle anladın.

Varsa takip edenler, ilgilenenler ya da daha sonra okuyacaklar için son kararımı belirteyim: Farklı sitelerden, kanallardan inceledim. Samsung Galaxy S21 ile A52 arasında benim açımdan değecek kadar büyük bir kamera kalitesi farkı olduğunu gördüm. Uzun kullanım açısından da daha sağlam bir kasası ve ekranı varmış. Dolayısıyla son karar olarak S21'de karar kıldık. Cevap yazarak yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

S21'i paşalar gibi 5 sene rahat kullanırsınız ondan sonra zaten batarya sıkıntıları başlar. S21 A52'ye göre daha yavaş performans kaybeder.

İlgili arkadaşlar varsa önüme şöyle bir seçenek daha çıktı: Almanya'daki akrabalarım aracılığıyla 2.el iPhone 12 veya 12 Pro getirtmek. Daha önce de birkaç defa böyle yapmıştık ve çok temiz telefonlardı. IMEI kaydı ile beraber S21 ile hemen hemen aynı fiyata denk geliyor. Ben hala S21'den yanayım ama iPhone'lar nasıldır hiç bilmediğim için soruyorum, sizce bu modeller S21'den daha mı iyidir? Açıkçası benin gördüğüm S21 plastik arka kasa olmasından dolayı fiziksel olarak daha sağlam ve kamera özellikleri daha fazla, öte yandan iPhone yazılım, destek gibi alanlarda daha uzun ömürlü ve kamera renk ayarı daha doğal ama arkası cam olduğu için düşmelere daha dayanıksız.

İlgili arkadaşlar varsa önüme şöyle bir seçenek daha çıktı: Almanya'daki akrabalarım aracılığıyla 2.el iPhone 12 veya 12 Pro getirtmek. Daha önce de birkaç defa böyle yapmıştık ve çok temiz telefonlardı. IMEI kaydı ile beraber S21 ile hemen hemen aynı fiyata denk geliyor. Ben hala S21'den yanayım ama iPhone'lar nasıldır hiç bilmediğim için soruyorum, sizce bu modeller S21'den daha mı iyidir? Açıkçası benin gördüğüm S21 plastik arka kasa olmasından dolayı fiziksel olarak daha sağlam ve kamera özellikleri daha fazla, öte yandan iPhone yazılım, destek gibi alanlarda daha uzun ömürlü ve kamera renk ayarı daha doğal ama arkası cam olduğu için düşmelere daha dayanıksız.
Custom ROM işlerine girerseniz Amdroid telefonlar geçekten uzun ömürlü olabiliyor. Geçenlerde 2013 yılında çıkmış bir tablete Android 9 ROM yapmışlardı.

Maalesef root, Custom ROM gibi işlere bulaşmıyorum.
Samsung'un son çıkardığı arayüz ve saf Android hariç Custom ROM olmayan cihazlar beni rahatsız ediyor. Özellikle Xiaomi'nin yazılımı berbat. Sanırım Samsung sorun çıkarmaz.

Güncelleme: Gördüğüm kadarıyla S21'de RAW çekim yokmuş, sadece Ultra'da varmış. Eğer gerçekten böyleyse bu benim açımdan devasa bir eksi olur. Bunun böyle olup olmadığını tasdik edebilecek biri var mı?
Güncelleme: Gördüğüm kadarıyla S21'de RAW çekim yokmuş, sadece Ultra'da varmış. Eğer gerçekten böyleyse bu benim açımdan devasa bir eksi olur. Bunun böyle olup olmadığını tasdik edebilecek biri var mı?

Samsung'dan dönüş yaptılar, Pro modda RAW fotoğraf çekebiliyormuş. İlgilenenlerin bilgisine...

Son düzenleme:
A72 modeline bir şans verin derim.

Ekranı çok büyük. Benim açımdan A52 ya da benzer fiyata S20 FE daha mantıklı oluyor. Yine de öneri için teşekkür ederim.
Araştırma yaparken buna rastladım. Açıkçası S21'in pil ömrünün iyi olduğunu düşünüyordum, hatta iPhone düşünmememin en büyük nedenlerinden biri pildi. Fakat burada gördüğüme göre hiç de öyle değilmiş. En azından iPhone 12 karşısında önemli derecede düşük kaldığını gördüm. Site güvendiğim bir site. Yine de böyle olduğunu doğrulayabilecek var mı?

noexif_0.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı