Samsung Galaxy S23 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

6 saat çok mu iyi bir süre? Hepsini geçtim sen bu adama Samsung'u kötülüyor demedin mi? Sizdeki Samsung sevdası gerçekçi bakmanızı engelliyor. Ben sana ve o teknoloji bilgisi olmayan şahısa ne yazsam boş.
6 saat sadece durmadan kullanimda oyunlu bir şekilde iyi bir süre, iPhone 13 Product Red kullandim kendim 2 hafta önce 7 saatten yukari çıkmıyor bataryası.

Sende anlama sorunu mu var? Xiaomi 13 kamerasını görmedim. Görmediğim bir şey hakkında net bir yorum yapamam. 12s Ultra ve önceki bütün seriler bana göre iyi değil, ben değerlendirme yaparken 12s Ultra ve öncesi için değerlendirdim. Xiaomi denilen marka zırt pırt yeni model çıkardığı için takip etmekte zorlanıyorum. Bunda anlaşılmayacak ne var?
Takip etmek de zorlanıyorsan yorum yapma o zaman. Madem bilmiyorsun sus, leş deme. Bu modellerin kamerası leş değil. Ben 13 modelinin kamerasına leş demedim 12S Ultra leş diyen bir kişinin kamera tarafında hiçbir şey bilmediği aşikar. İki telefonun aynı sensör kullandığından dahi haberi yok, üstte çıkmak için ben 13'den bahsetmedim diyen bilgisiz birisin. ISP farkı nedeniyle 13 Pro kamera olarak biraz daha iyi sadece.

? Senin teknoloji ve fotoğrafçılık bilgin 12s Ultra, 11 Ultra gibi leş kameralara iyi demek. Teknolojiyi geçtim azıcık fotoğrafçılık bilgin olsa Xiaomi 12s Ultra ve 11 Ultra kameralarına iyi demezdin.
Belli oluyor kimin bilgisi olduğu bu telefonların leş diyen biri zerre anlamıyordur sende öylesin. Öyle mağazada karşılaştırmak ile foto değerlendirilmiyor daha bunu bile bilmiyorsun. PC'ye atacaksın karşılaştırma yapmak için. Tabii sen bunları bilmediğin için anca salla. 12S Ultra ve Mi 11 Ultra modelinin kamerasına leş diyen bilgisiz insanın tekidir nokta.

14 ile 13 Pro aynı sensöre sahip? Aynı sensöre sahip olması aynı kaliteyi sunacağı anlamına gelmez.
Modeller arasında ISP ve yazılım farkı olsa bu dediğin geçerli. Diğer türlü dediğin bir anlam ifade etmiyor.

One UI pil olarak iyi bir arayüz? 🤣🤣🤣🤣🤣 kimlerle teknoloji tartışıyoruz?
Evet bir arayüz pil olarak. Hayatında Samsung kullanmadığın o kadar belli ki.

Yazmadığım şeyleri yazmışım gibi lanse edip bana iftira atmaktan vazgeç. Yazılanı iyi oku iyice anla sonra yorum yap.
İftira atan ve laflardan dönen sensin öncelikle. Kanıt göster dedim yalancının teki değilsen kanıt atarsın. O lafların hepsi de sana ait, kendi yazdığı mesaja bilmeyen birisin.

S23 ile S23 Plus'ta RAM ve batarya olayını bende eleştiriyorum diyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, sen eleştiriyorsun da ben farklı bir şey mi yapıyorum?
Evet sen farklı bir şey yapıyorsun. Aynı şeyleri Apple tarafında yazdığım modellerde kapasite olarak fark olmamasına rağmen çıkıp demiyorsun Apple niye batarya kapasitesini yükseltmemiş bu kabul edilemez. Fanboy olduğun için bunlar zoruna gidiyor.

Evet, S7 Edge, S8, S10+ ve S21 FE kullanmış birisi olarak söylüyorum One UI pil olarak iyi bir arayüz. Yukarida da anlattim ve anlatmaktan bıktım, işlemcilerin güç tüketiminden kaynaklanıyor kötü pil performansı.
Bunları bilmeyecek kadar marka düşmanı. Batarya performansının kötü olmasının nedeni Samsung tarafında One UI değil kapasite ve yongalardır. One UI pil tüketimi kötü diyen birinin ciddiye alınacak bir tarafı yok.

Takip etmek de zorlanıyorsan yorum yapma o zaman. Madem bilmiyorsun sus, leş deme. Bu modellerin kamerası leş değil. Ben 13 modelinin kamerasına leş demedim 12s Ultra leş diyen bir kişinin kamera tarafında hiçbir şey bilmediği aşikar. İki telefonun aynı sensör kullandığından dahi haberi yok, üstte çıkmak için ben 13'ten bahsetmedim diyen bilgisiz birisin. ISP farkı nedeniyle 13 Pro kamera olarak biraz daha iyi sadece.

Belli oluyor kimin bilgisi olduğu bu telefonların leş diyen biri zerre anlamıyordur sende öylesin. Öyle mağazada karşılaştırmak ile fotoğraf değerlendirilmiyor daha bunu bile bilmiyorsun. PC'ye atacaksın karşılaştırma yapmak için. Tabii sen bunları bilmediğin için anca salla. 12s Ultra ve mi 11 Ultra modelinin kamerasına leş diyen bilgisiz insanın tekidir nokta.

Modeller arasında ISP ve yazılım farkı olsa bu dediğin geçerli. Diğer türlü dediğin bir anlam ifade etmiyor.

Evet bir arayüz pil olarak. Hayatında Samsung kullanmadığın o kadar belli ki.

İftira atan ve laflardan dönen sensin öncelikle. Kanıt göster dedim yalancının teki değilsen kanıt atarsın. O lafların hepsi de sana ait, kendi yazdığı mesaja bilmeyen birisin.

Evet sen farklı bir şey yapıyorsun. Aynı şeyleri Apple tarafında yazdığım modellerde kapasite olarak fark olmamasına rağmen çıkıp demiyorsun Apple niye batarya kapasitesini yükseltmemiş bu kabul edilemez. Fanboy olduğun için bunlar zoruna gidiyor.

Madem 12s ultranın kamerası mükemmel. Niye forumda önermiyorsun? Madem Xiaomi kameraları harika. Niye insanlar GCAM konuşuyor? Xiaomi 13 kamerası iyi olsa ne olur olmasa ne olur? Binlerce model çıkarıp kamera kalitesi ya vasat ya da leş olan bir markaya kamerada başarılı demek senin gibi fotoğrafçılık bilmeyenlerin yapacağı yorumdur. Mağazada karşılaştırmak? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 YouTube testlerine bakmak mağazada karşılaştırmak mı oluyor? 😃😃😃 işin gücün algı. İşin gücün söylemediğim lafları söylediğimi iddia edip kendini haklı çıkarmak. Hayatında Samsung kullanmadığın o kadar belli ki? 🤣🤣🤣 senin hayatın kadar ben Samsung kullandım. Sen ne anlatıyorsun? Elimden S7, S8, S9, S10 Plus, S20, S21 ve daha birçok Samsung cihaz geçti. Samsung kullandığım cihazlarda pil konusunda çok saç baş yolduğumu bilirim. Arayüzle çok boğuştuğumu bilirim. Samsung'un arayüzüne forumlarda birçok insan hem doluluk hem de bataryadan dolayı söverken sen utanmadan bu arayüze verimli diyebiliyorsan bana teknoloji biliyorum sakın deme. Apple olayına gelince sende ya anlama sorunu var ya da fanboy tarafın çok ağır basıyor. Bak teknoloji bilmeyen şahıs günümüzde herkesin kabul ettiği bir gerçek var oda başarılı olan doğru işler yapan insanlar ya da firmalar sorgulanmaz. Apple'ın mAh olayını niye eleştirmiyorsun? Eleştirmiyorum çünkü Apple'ın batarya yazılımı iyi. 3 yıl önceki 11 Pro Max bugün Samsung'un S22 ailesinin hepsinden iyi batarya performansı sunuyorsa Apple'ın 14 ailesinin hepsi bataryada günü çıkarıyor, Max olan iki günü zorluyorsa bu Apple'ın batarya olayında başarılı olduğunun ve saygıyı hak ettiğinin kanıtıdır. Apple'ı sen, ben veya herhangi biri bataryada mAh olayında sorgulayamaz. Apple'ı sen ve ben hızlı şarjda eleştiririz. 20W gibi komik rakamlar konması saçmalıktır. Samsung'u ben dahil herkes batarya olayında sorgulayabilir. Çünkü başarılı değil. Yanlış işler yapan, başarısız olan sorgulanır. Bunun fanboylukla alakası yok. Fanboyluk olayına gelince fanboy arıyorsan aynaya bak. 8 gen 1'in avukatlığını yapan, Xiaomi'nin leş kameralarına iyi diyen, Samsung'u savunacağım diye arayüzüne verimli diyen birinin ne teknoloji bilgisine inanırım. Nede onun gerçekçi baktığına. Not: Madem Samsung'daki batarya sorunu yonga ve pille alakalı niye Snapdragon'lu S20 FE kullanan adam 4500MAH ve 865'e rağmen 11 Pro Max'teki batarya performansını alamıyor? Buyur cevapla bay çok bilmiş.😃😃😃

Son düzenleme:
GCAM konusuna neden bu kadar takıldığınızı anlamadım? Elinizde var olan iyi bir kamerayı GCAM ile daha iyi yapabiliyorsam neden kullan mıyım ki? Apple kameraları içinde böyle yazılımlar olsa onda da kullanan ve arayan kişi mutlaka olacaktır. Arayüz olarak gerçekten her özelliği eklmeye çalışıyor ama bu ekran süresinin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Zamanında insanlara nasıl iPhone X almayın dediysek şimdi de Xiaomi almayın diyebiliriz. Her markanın her telefonu muhteşem olacak diye bir kaide yok. @Erenk1905

. 3 yıl önceki 11 Pro Max bugün Samsung'un S22 ailesinin hepsinden iyi batarya performansı sunuyorsa Apple'ın 14 ailesinin hepsi bataryada günü çıkarıyor, Max olan iki günü zorluyorsa bu Apple'ın batarya olayında başarılı olduğunun ve saygıyı hak ettiğinin kanıtıdır.
Alakasi yok. Sinifta 13 Pro Max ve 11 Pro Max kullanan arkadaslarim var. İkiside günde 1 kere şarj ettiğini söylüyor.

11 Pro Max, S22 ailesinin hepsinden daha fazla sot veriyor ama S22 kadar iyi bir oyun performansı yok ve hiçbir şekilde S22 kadar iyi bir kamerası yok.

GCAM konusuna neden bu kadar takıldığınızı anlamadım? Elinizde var olan iyi bir kamerayı GCAM ile daha iyi yapabiliyorsam neden kullan mıyım ki? Apple kameraları içinde böyle yazılımlar olsa onda da kullanan ve arayan kişi mutlaka olacaktır. Arayüz olarak gerçekten her özelliği eklmeye çalışıyor ama bu ekran süresinin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Zamanında insanlara nasıl iPhone X almayın dediysek şimdi de Xiaomi almayın diyebiliriz. Her markanın her telefonu muhteşem olacak diye bir kaide yok. @Erenk1905

Hocam adam şunu anlamıyor. Bir markanın akıllı telefonlarının kameraları her yıl beklentileri her yıl beklentileri karşılamıyorsa, Xiaomi kullanan adam düzgün fotoğraf çekmek için GCAM ile uğraşıyorsa o firma kamerada başarısızdır. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Babasının markası gibi ölümüne savunuyor. Xiaomi seven ve almak isteyen adama alma demem ama bazı şeyleri görmezden gelmemek lazım.

Alakasi yok. Sinifta 13 Pro Max ve 11 Pro Max kullanan arkadaslarim var. İkisi de günde 1 kere şarj ettiğini söylüyor.

11 Pro Max, S22 ailesinin hepsinden daha fazla sot veriyor ama S22 kadar iyi bir oyun performansı yok ve hiçbir şekilde S22 kadar iyi bir kamerası yok.

Senin arkadaşların sabah akşam oyun oynuyorsa normal. Ben oyunsuz senaryoda Apple'ın bataryalarının iyi olduğunu düşünüyorum. Teknoloji bilmeyen şahısada başarılı olan sorgulanmaz yazdım. Şimdi birazdan gelir abuk subuk şeyler yazıp, söylemediğim lafları yazıp beni yine sinir edecek. Bana fanboy diyor ama asıl fanboy kendisi.

Alakasi yok. Sinifta 13 Pro Max ve 11 Pro Max kullanan arkadaslarim var. İkiside günde 1 kere şarj ettiğini söylüyor.

14 Pro max olanını kastediyor sanırsam. %90 Şarjda çektiğim zaman benim kullanımımla 1.5 günü geçik gidiyor. %100 iken çekince 2 gün rahat gidiyor.

14 Pro max olanını kastediyor sanırsam. %90 Şarjda çektiğim zaman benim kullanımımla 1.5 günü geçik gidiyor. %100 iken çekince 2 gün rahat gidiyor.
13 Pro Max'in, 14 Pro Max'den daha iyi bir batarya performansı var çoğu senaryoda. Sinifta PUBG oynuyorlar ondan günde 1 defa şarj istiyor olabilir ama oyunsuz kullanimda da Samsung'lar günü çıkartıyor ki.

Madem 12s ultranın kamerası mükemmel. Niye forumda önermiyorsun?
Çünkü burada yok bunu bile bilmiyorsun.

Niye insanlar GCAM konuşuyor?
Samsung modellerinde de GCAM kullananlar var. Bu neyin kafası GCAM kullanınca telefonun kamerası kötü mü demek oluyor. GCAM kullanmak kişinin istediğine bağlı bir şey şart değil. GCAM kullanan Xiaomi cihazlar genel olarak kötü kameraya sahip cihazlar.

Samsung'un arayüzüne forumlarda birçok insan hem doluluk hem de bataryadan dolayı söverken sen utanmadan bu arayüze verimli diyebiliyorsan bana teknoloji biliyorum sakın deme.
Senin teknolojiden bir şey bilmediğin kesin zaten. One UI arayüzüne optimizasyon olarak kötü demek Samsung kullanmadığının net göstergesi.

Eleştirmiyorum çünkü Apple'ın batarya yazılımı iyi.
Eleştirmemenin nedeni batarya yazılımı değil fanboy olman. Fanboy olmasaydın önceki serisiyle benzer batarya kapasitesi kullandı diye itiraz etmen gerekirdi. Fanboyun kralı olduğu için Apple cihaza laf edeniyorsun. Bırak OS optimizasyonu bahanelerini.

3 yıl önceki 11 Pro Max bugün Samsung'un S22 ailesinin hepsinden iyi batarya performansı sunuyorsa Apple'ın 14 ailesinin hepsi bataryada günü çıkarıyor, Max olan iki günü zorluyorsa bu Apple'ın batarya olayında başarılı olduğunun ve saygıyı hak ettiğinin kanıtıdır. Apple'ı sen, ben veya herhangi biri bataryada mAh olayında sorgulayamaz.
Senin gibi fanboylar sorgulayamaz. Bizim gibiler bal gibi de MAH kapasitesini sorgular. Senin gibi bilgisiz fanboylar Apple ne yapsa da bir şey biliyor kafasında olduğu için eleştiri yapamazsın. Kimse Apple'nin batarya olarak kötü olduğunu söylemiyor, çıkıp benzer batarya kapasitesi ile çıktığında kapasitesine laf etmeyip, Samsung 200 MAH arttırdı diye dalga geçen birisin.

Samsung'u ben dahil herkes batarya olayında sorgulayabilir. Çünkü başarılı değil. Yanlış işler yapan, başarısız olan sorgulanır. Bunun fanboylukla alakası yok. Fanboyluk olayına gelince fanboy arıyorsan aynaya bak. 8 gen 1'in avukatlığını yapan, Xiaomi'nin leş kameralarına iyi diyen, Samsung'u savunacağım diye arayüzüne verimli diyen birinin ne teknoloji bilgisine inanırım. Ne de onun gerçekçi baktığına.
Samsung'un yıllardır bataryada ilerlemediğini bende diyorum, bunları geç konumuz o değil. Samsung arayüzü verimli istediğin kadar reddet bu gerçek, en iyisi mi hayır ama abarttığın gibi de değil. O modellerde batarya tarafında sorun olmasının nedeni arayüz değil yonga ve kapasite. 8 Gen 1 modeline ısınma sorunu var deyip S22 önermeyen birisin, sonradan çark edip S22 önerdin. Niye S22 öneriyorsun o zaman? Madem o kadar sorunluydu önermezdin. Samimiysen önermeyecektin çarkıfelek gibi dön anca.

Exynos 2200'ün daha iyi olduğunu düşünüyorum. 8 gen 1 çok ısınıyor ve aşırı pil tüketiyor.
Bunları diyen bilgiden yoksun birisin işte. Hala utanmadan bir de 8 gen 1 muhabbeti yapıyor ya.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

12S Ultra, 13 ve Mi 11 Ultra modellerine genelleme yapıp kamera olarak leş diye birinin asıl teknoloji bilgisine güvenilmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yazılım ile kamerayı aynı kefeye koyuyorsunuz. Evet Xiaomi kamera yazılımı olarak beklentileri karşılayamamış olabilir ama o kamereya kötü demek cahilliktir. Xiaomi ayrıca ne zaman beklentileri karşılyamadı? Bunca model çıkartıp iki modei kötü olması nırmal ben Teknoloji'yi takip eden biri olarak bunu görmedim daha. Sizde ölümüne Apple savunduğunuz için karşı taraf böyle davranıyor sanımca. @Erenk1905

Geri
Yukarı