Samsung Galaxy S4 RAM Kullanımı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tugay

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce galaxy s4 satın aldım ama Rami nedense çok az kullanabiliyorum. Bu tüm telefonlarda aynı mı?
ntqd5.png

Yazınızda ya cümle düşüklüğü var ya da gerçekten telefonun RAM'i fazla kullanmasını istiyorsunuz. RAM'i az kullanıyorumdan kastınız nedir?

Cümle düşüklüğü olmuş olabilir. Telefonun 2 GB rami var ama sürekli 1.21 i dolu oluyor. 2 GB yerinede 1.82 kullanmama izin veriyor bana çok az yer kalıyor bundan rahatsız oldum. Acaba bir sorun mu var diye düşünüyorum.

Cümle düşüklüğü olmuş olabilir. Telefonun 2 GB rami var ama sürekli 1.21 i dolu oluyor. 2 GB yerinede 1.82 kullanmama izin veriyor bana çok az yer kalıyor bundan rahatsız oldum. Acaba bir sorun mu var diye düşünüyorum.

1.82 GB kullanımına izin vermesi gayet doğal fakat 1.21 GB'ın sistem boşta iken dolu olması tuhaf. Hafızayı sil tuşuna basarak RAM'i kullanan uygulamaları sonlandırdığında da mı aynı oluyor?

1.82 GB kullanımına izin vermesi gayet doğal fakat 1.21 GB'ın sistem boşta iken dolu olması tuhaf. Hafızayı sil tuşuna basarak RAM'i kullanan uygulamaları sonlandırdığında da mı aynı oluyor?

Evet hafızayı silince 1.21 civarına düşüyor.

Root edip gereksiz uygulamaları silince RAM kullanımı düşecektir.

Root etmeden de silinen uygulamalar var. Samsung Sinema vb. uygulamaları kullanmıyorsan sil derim.

Oğuzhan Ünver Dediği gibi Root yapmalısın.
Aynen hazır bilgisayarlardaki gibi gereksiz bir sürü porogramlarla yüklü geliyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı