Samsung Galaxy Watch 4 Classic 3 günde ekranda yanık oluştu

1Mehmet_Bey

Centipat
Daha fazla  
Saat elime cuma günü ulaştı ve az önce saati incelerken ekranda yanık olduğunu fark ettim. Varsayılan saat arayüzü ekranda iz bırakmış. Saati çok dikkatli kullanıyorum, güneş ışığına maruz bırakmamaya çalışıyorum, AOD kapalı kullanıyorum ve 3 günde ekranda yanık oluşuyor. Bu kadar hızlı yanık oluşmasının nedeni ne olabilir?

Fotoğraf atarmısın?
Çekmeyi denedim ancak kamerada görünmüyor. Resimde işaretlediğim kısımlarda yanık oluşmuş.
20240429_205848.jpg

Çok dikkatli bakmazsan belli olmuyor ama 3 gün içerisinde yanık oluşması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.

Bende geçen D&R indiriminde aldım ekranda herhangi bir yanık yok. Ayrıca sizin attığınız görselde de yanık vs. gözükmüyor.

Ben de D&R'dan alacaktım fakat stok kalmamıştı, o yüzden PTT AVM'den bilinmedik ve hiç yorumu olmayan bir satıcıdan almak zorunda kaldım. PTT'de satılan Watch 4 Classic'lerin çoğu teşhir ürünü olarak satılıyor ancak benim aldığım satıcı böyle bir şey yazmamış. Acaba bana gelen saatin de teşhir ürünü olma ihtimali var mıdır?

Kendimce birkaç test yaptım. Sonuç olarak: ekranın kenarlarında analog saatin çizgi izleri, ekranın üstünden altına doğru ise uzun, dikdörtgen şeklinde bir yanık var ve bu yanıklar sadece gri renk üzerinde belli oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı