Samsung i5 sistem aniden kapanıyor

juggle

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, Samsung i5 2.50 GHz laptop kullanıyorum. Son 2 haftadır bir sorunla karşılaşmaktayım. Bilgisayarda oyun oynamadığım sürece hiçbir sorun yok fakat CS:GO oynuyorum oyuna giriş yaptığımda ekranda mavilikler gelip gelir gidiyor bazen ve kapatıp açtığımda düzelmiyor. Ekran kartı driver sildim tekrar kurdum düzeldi fakat bu seferde oyun oynarken 30-40 dakika sonra PC birden kapanıyor (bu süre içerisinde bilgisayar ısınıyor) daha önceleride böyle oynuyordum bir sorun yoktu ama bu sıralar böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Ekran kartından şüpheleniyorum. Ekran kartım dahili Intel grafik HD 2 GB, harici AMD Radeon 7600M serisi 7670 modeli. Sorunu çözmemde yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Bahsettiğim mavilikler: fac59263-33aa-4639-a0a3-2ca4a5f50662 - Hızlı Resim bunlar gidip gidip geliyor.

Oyun içi değerler nasıl termal macun ve fan temizliğinden sonrada böyleyse başka sorunlar arayabiliriz.

Termal macun yenileyerek.
İçini açtım temizliği yaptım fakat termal macunu malum pandemiden dolayı kapalı oldugu için alamadım dolayısıyla yenileyemedim. Sorun ekran kartının ısınması ve çözümü termal macunu yenilemek değil mi? 100 dereye ulaştı çünkü su olsa kaynar :))

İçini açtım temizliği yaptım fakat termal macunu malum pandemiden dolayı kapalı oldugu için alamadım dolayısıyla yenileyemedim. Sorun ekran kartının ısınması ve çözümü termal macunu yenilemek değil mi? 100 dereye ulaştı çünkü su olsa kaynar :))

Evet dostum ekran kartının termal macununu yenilediğinde sorun ortadan kalkacaktır

Evet termal macun yenilersen sıcaklığın gözle görülür şekilde azalır. Değiştirdikten sonraki değerleri bekliyorum :) Kendine iyi bak.

Evet termal macun yenilersen sıcaklığın gözle görülür şekilde azalır. Değiştirdikten sonraki değerleri bekliyorum :) Kendine iyi bak.
Yarın yenileyip değerleri ölçüp tekrar yazıcam teşekkür ederim :)
Termal macun yenileyin, fanları temizleyin. Batarya ölmüş olabilir. Veya adaptör bozuk olabilir.
Temizliğini yaptım macun sürülmedi bir tek ama pil sağlıklı durumda güç adaptörüde sağlıklı bi sorun yok normal şartlarda falso bi durum görmedim hergün cihazı kullanmaktayım macun sürülmedi onu sürüp tekrar dönüş sağlıcam buraya teşekkür ederim
Evet termal macun yenilersen sıcaklığın gözle görülür şekilde azalır. Değiştirdikten sonraki değerleri bekliyorum :) Kendine iyi bak
Termal macunu yenilettim ve temizlğini bakımını yaptırdım 1.5 saat yük altında max 63 dereceye ulaştı sorunu çözdük yardımınız için çok teşekkür ederim kendinize iyi bakın :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı