Samsung LC24F396 VA vs Acer SA240Ybid IPS

Acer, daha avantajlı duruyor diyebilir miyiz ?

Ghosting derken,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda ki gibi, can sıkıcı boyutta değildir sanırım. Ayrıca ghosting ms ile ilgili değil mi ? Bilmediğimden soruyorum.
VA panellerde ghosting oluyor evet geçikme ile ilgili ama başka nedenleri de var. Samsung'un bu modelinde fareyi kaydırdığın zaman arkasında iz bırakacak kadar belli.

VA panellerde ghosting oluyor evet geçikme ile ilgili ama başka nedenleri de var. Samsung'un bu modelinde fareyi kaydırdığın zaman arkasında iz bırakacak kadar belli.

anladım, yorumunuz için teşekkürler. acer'ı sipariş ettim bugün. beğenmezsem iade edeceğim.
Son bir soru Samsung'da ki FreeSync özelliğini kullanabilmek için amd ekran kartı şart mı ? :)
Bir ara farklı yollar geliştiriyorlardı ama tam bulamadım.
@dogant @Jira @Batuhan A. @eXtremeReVenge44
Merhabalar, öncelikle Acer SA240Ybid IPS modelini aldım ve çerçevesiz tasarım dedikleri hadisenin özellikle üst kısımdan aşırı ışız sızmasına ve sağ-sol kısımdan nispeten ışık sızmasına sebep olduğunu gördüm. Bunun dışında monitörün açma-kapama süresi aşırı uzun. Monitörün menü işlevi ve içeriği kötü. Monitör açılırken Energy Star logosu falan pixel pixel. Anlayacağınız amatörce yapılmış bir monitör görüntüsü bangır bangır bağırıyor. Can sıkıcı tabi.

Akabinde monitörü iade ettim. Başka bir satıcıdan Samsung'un VA panelli Curved monitörünü aldım. Renk doğruluğu açısndan benim gözüme göre %10 IPS daha iyi gözüksede günün sonunda Samsung markası bu konularda gerçekten rüştünü ispatlamış. Samsung'dan memnunum.

Bu minvalde Samsung LC24F396 VA ile ilgili sorusu olan, bu monitörü almayı düşünen arkadaşlara gönül rahatlığı ile bu fiyat seviyesinde bu monitörü almalarını tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı