Samsung LF22T450FQRXUF T450 Monitör Nasıldır?

Güzel VA'lar da var tabii ki. Ben her zaman bütçe yeterse IPS alınması yönündeyim diye düzelteyim.

Güzel VA paneller de var, evet ama 3500 TL veya 4000 TL bütçede değil bence. Herkes böyle düşünse zaten VA alırken daha bilinçli olacağız ama Samsung'a oku yöneltip kesinlikle VA panellerini almayın diyerek diğer markaların benzer ghosting problemli ürünlerini normalleştirmiş oluyoruz.

Odyssey G5 ben bu monitörü kastettim.
Seni her gördüğümde Samsung Odyssey G5'i anlatıyorsun. Bir ara konu aç madem ufo testini paylaş millet neden almaması gerektiğini görsün. Aynı zamanda beğenmedin niye iade etmedin ürünü ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar belli bir modeli söyleyip Samsung'a sallasalar yorumu anlayacağım. Adamlar bas baya belli ki komple Samsung'u sevmiyor yani G3'ü hedef gösterip Samsung'un IPS panelli monitörünün sorunsuz olduğunu anlatmaya çalışmak veya Samsung'u savunmak acaba saçmalığın kaçıncı seviyesi? Samsung'un sanki 1 tane sorunlu VA paneli varmış gibi davranmalar falan. Hadi onu da geçtim konu 75 Hz 5 ms IPS panel ve arada neredeyse 2 katı kadar daha pahalı olan 1 ms 144 Hz VA panel geçiyor ne alaka? Panelleri ve üretim amaçları birbirinden tamamen farklı iki ürün bunlar, bunları karşılaştıramazsın ki? G5 ve CRG5 var mesela? Bunlar da sorunsuz modeller değiller ki? Ve M5 serisi var bu seride de problemler var. Şimdi arkadaş T450 alsa ve ghosting değil de başka bir sorunu çıksa ne diyeceksin? O zaman bizde arkadaşa G3 yüzünden tüm markayı kötülemeyin diyelim, geçelim. İşin aslında doğrusu yeni IPS paneller çoğunlukla kronik ghosting sorunlu modeller içermez, olsa bile çok az olur bu yüzden böyle bir sorunu bu panellerde aramaya gerek yok endişelenmeyin dersin. Ama markadan kaynaklanan bir sorun veya ölü piksel çıkarsa Amazon'a iade etmesi kolay olur dersin geçersin sen daha çok ortalığı karıştırmışsın. Konu buradan G3'e sarkarsa konu gereksiz uzar ve karışır böyle monitör önermek ve anlatmak doğru değil. Hayatımda böyle ips paneli savunan görmemiştim, tabii burada oluyor işte. Konu T450 arada G3 tartışılıyor. 🙄

Bir monitörü bilmek için kullanmamıza gerek yok. Yani yine yanlış anlamayın ama herhangi bir kişinin bir markayı ghosting veya ölü piksel için ve kötülemesi önermemesi için G3'e ihtiyacı yok ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Samsung'un piyasada modeli bitmez bu konuda daha uzar gider boş yere konuyu daha uzatıp "siz bu fiyata monitör önerin de görelim", "şimdi bunlar Gamepower önerir" gibi söylemlere girmenize gerek yok.
hocam crg5in ne problemi var

Yeni konular

Geri
Yukarı