Samsung m2. 980 Pro (MZ-V8P1t0) nv - H81H3-M7 (ver1) uyumsuzluğu

SubSe7en

Decapat
Daha fazla  
Selam dostlar,
Sıkıntımı detaylı anlatmaya çalıştım, umarım yardımcı olabilecek birileri çıkar.

Samsung m2. 980 Pro (MZ-V8P1t0) NVMe PCI-e4.0 SSD'yi,
16XGEN3 PCI-e adaptör aracılığıyla,
16XGEN2 PCI-e slotuna bağladım.
Bu arada anakart H81H3-M7 ver1.

Bulabildiğim en son sürüm BIOS'a güncelledim. AMI UEFI 2.4.6 (16. 11.2015).
Diğer SATA3HDD'yi söktükten sonra, SSD'yi taktım ve BIOS'tan UEFI moduna geçip USB'den açıp Windows10'u yükledim.
Sorun burada başladı, işletim sistemi yüklü olmasına rağmen, BIOS üzerinde göremiyorum, ve boot etmek için seçemiyorum. HDD ile birlikte bağladığımda, HDD'den işletim sistemi yükleniyor, SSD gözüküyor. Samsung Magician ilk kurulumda bir güncelleme yükledi. SSD performası 1200MB/s okuma gözüküyor, (normalde SSD'nin performansı 7.000MB/s olmalıydı, pcıegen2 16X slotun bunu karşılaması lazım) ancak dosyalara ulaşılıyor. Yabancı kaynaklarda Samsung'un sitesinden sürücü indirildiğinden bahsediliyordu, indirdim ancak o dahi SSD'yi görmeyip, ürün bulunamadı diyor.

Ne tavsiye edersiniz?

Not: Ürünü geri vermeyi denedim, kullanılmış ürünü geri alamayız diyor satıcı, ayrıca tüketici kanununda sarf malzemesi olarak değerlendiriliyor, dolayısıyla tüketici hakem heyetinden bir şey çıkmayacak gibi. Kanunda eksik olduğunu düşünüyorum, ama yazık ki bunları çözmek daha zor işler.

Geri
Yukarı