Samsung M31 şarj çabuk bitmesi

Daha fazla  
Selamün aleyküm.

2 Gün önce Samsung M31 aldım telefon %52 şarj ile açıldı (telefona deşarj-şarj işlemini yaptım tüm özellikleri açıp parlaklığı sonuna kadar açtım %0 olup kapanınca şarja taktım uyudum sabah %100 aldım bu işlemi dün yaptım )

Telegram, Instagram, WhatsApp gibi uygulamalar kullanıyorum genel kullanıcıyım, oyun oynamıyorum.

Ama ona rağmen batarta 3-4 dakikada bir düşüyor çok hızlı değil mi?

Araştırmalarıma göre 1-2 hafta batarya alışma süresi oluyormuş bu doğru ise problem yok.

Yoksa ben deşarj işlemini yaptığım için batarya zarar mı gördü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğin deşarj işlemi M31'deki ve hatta çoğu yeni nesil telefondaki bataryaya zarar veriyor. Telefonun şarjının %15'in altına düşmesine engel ol. Ama bu tek seferde bataryayı bozan bir durum değildir. Telefonun parlaklığını, arkaplanda çalışan uygulamaları kontrol et. Güç modunu açmayı deneyebilirsin. Kaç dakikada yüzde kaç gider bilmiyorum tam olarak ancak oyun oynamadan gündelik kullanımla 2 gün gitmesi lazım telefonun. Bende de M31 var, Youtube'den 5 dakika video izlediğimde %1 gidiyor hemen hemen.

Bahsettiğin deşarj işlemi M31'deki ve hatta çoğu yeni nesil telefondaki bataryaya zarar veriyor. Telefonun şarjının %15'in altına düşmesine engel ol. Ama bu tek seferde bataryayı bozan bir durum değildir. Telefonun parlaklığını, arkaplanda çalışan uygulamaları kontrol et. Güç modunu açmayı deneyebilirsin. Kaç dakikada yüzde kaç gider bilmiyorum tam olarak ancak oyun oynamadan gündelik kullanımla 2 gün gitmesi lazım telefonun. Bende de M31 var, Youtube'den 5 dakika video izlediğimde %1 gidiyor hemen hemen.
Yeri gelmişken sorayım. Telefonu hep güç modunda kullanıyorum sıkıntı yaratır mı? Telefona zarar verme falan?

Ayrıca telefonu karanlık modda kullanmak, ana sayfadaki wallpaper'leri siyah ağırlıklı fotoğraflardan seçmek, parlaklığı %25-30un üzerinde kullanmamak, ayarlar bölümünden Uygulamalar seçeneğinden uygulamaların arkaplanda çalışmasını engellemek-kısıtlamak şarjın daha uzun süre gitmesini sağlayacaktır.

Şarjın biterek telefonun kapanması bataryaya kalıcı hasarlar verebilir, olabildiğince %15'lerin altına düşmeden şarja tak telefonu.
Yeri gelmişken sorayım. Telefonu hep güç modunda kullanıyorum sıkıntı yaratır mı? Telefona zarar verme falan?
Telefonu ben de hep güç modunda kullanıyorum, sadece şarja takacağın zaman güç modundan çıkarılması gerektiğini okumuştum bir yerde, doğru mu yanlış mı bilmiyorum. Onun dışında bir zararı yoktur. Şarja takarken güç modunu kapatabilirsin.

Batarya alışma süresi diye bir şey varmı hocam ?

Güncellemeleri dün yaptım güncellemeleri yaptıktan sonra daha şarja takmadım...

Batarya alışma süresi diye bir şey varmı hocam ?

Güncellemeleri dün yaptım güncellemeleri yaptıktan sonra daha şarja takmadım...
Batarya alışma süresiyle ilgili bir bilgim yok maalesef. Ama dediğim gibi oyun oynamadan gündelik kullanımla 2 güne yakın gidiyorsa bir sıkıntı yoktur. Kendimden örnek vereyim; telefonu Whatsapp,Instagram,Youtube için kullanıyorum, telefonu dün %97'deyken şarjdan çıkartmıştım, şarjdan çıkarttığımdan beri telefondaki verilere göre 7 saat 51 dakika boyunca ekran açık kalmış, şuan şarj %47de. Kendi telefonunuzla kıyaslayabilirsiniz. Ben telefonu alalı yaklaşık 16-17 gün oldu.

Batarya alışma süresiyle ilgili bir bilgim yok maalesef. Ama dediğim gibi oyun oynamadan gündelik kullanımla 2 güne yakın gidiyorsa bir sıkıntı yoktur. Kendimden örnek vereyim; telefonu Whatsapp,Instagram,Youtube için kullanıyorum, telefonu dün %97'deyken şarjdan çıkartmıştım, şarjdan çıkarttığımdan beri telefondaki verilere göre 7 saat 51 dakika boyunca ekran açık kalmış, şuan şarj %47de. Kendi telefonunuzla kıyaslayabilirsiniz. Ben telefonu alalı yaklaşık 16-17 gün oldu.
Dostum %100 den aldım dün öğlen. 9 saat kullanmışım %22 şuan hiç video izlemedim...
Aynı telefonu kullanıyorum korktum şimdi. 2 gün olduysa garantiye gönder hemen.
Amazondan aldım 30 gün iade süresi var. 2 hafta denerim düzelmez ise geri yollar yine alırım.

Geri
Yukarı