Samsung Magician "Scaning for drive information" hatası

Leonardooo

Hectopat
Sistemime 2. SSD olarak Samsung 870 EVO 1TB aldım. Değerlere bakmak için Samsung Magician indirdim açtığımda

"Scaning for drive information" yazısı ve yükleniyor ekranında kalıyor açılmıyor.

Açılsa test edeceğim de açılmıyor ki kurulumda bile dili seçtikten sonra donuyor kayboluyor sonra tekrar geliyor.

Hocam ufak tefek yazı hataları var mı bakın.

1680117301797.png

Soldaki orijinal sağdaki ise çakmaymış benimki soldakinin aynısı.

Benchmarklarda zor çıkar. NVMe SSD'lerde açıkta olduğu için bazı küçük detaylardan anlaşılabiliyor ama SATA olanlar kapalı olduğu için anlamak zor. Anlamanın en iyi yolu çok büyük dosyalar kopyalamaktır. Herhangi bir cache olmayacağından çok hızlı bir şekilde tıkanacaktır ve HDD seviyelerine düşecektir performans.

Eski sürümü indirip denedim açıldı ama sonra tekrar gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılsa test edeceğim de açılmıyor ki kurulumda bile dili seçtikten sonra donuyor kayboluyor sonra tekrar geliyor.

Eki Görüntüle 1719685

Soldaki orijinal sağdaki ise çakmaymış benimki soldakinin aynısı.

Eski sürümü indirip denedim açıldı ama sonra tekrar gitti.

Bir önceki mesajımda Magician ile açılmıyorsa ya bozuktur ya da sahtedir demek istemiştim ama vücut dili olmayınca tam anlatamadım sanırsam demek istediğimi. Biraz kinaye yapmıştım.

Soruna en garanti çözüm önerim başka bir bilgisayarda SSD'yi Magician ile test etmen. Eğer orada orijinalliğini onaylıyorsa SSD sağlam PC bozuk, onaylamıyorsa SSD sorunlu demektir. İade etceksiniz mecbur. Görsellikten anlamaya çalışmak çok zor, birebir yapıyolar neredeyse görünüm olarak. Magician en garanti yöntem

Bir önceki mesajımda Magician ile açılmıyorsa ya bozuktur ya da sahtedir demek istemiştim ama vücut dili olmayınca tam anlatamadım sanırsam demek istediğimi. Biraz kinaye yapmıştım.

Soruna en garanti çözüm önerim başka bir bilgisayarda SSD'yi Magician ile test etmen. Eğer orada orijinalliğini onaylıyorsa SSD sağlam PC bozuk, onaylamıyorsa SSD sorunlu demektir. İade etceksiniz mecbur. Görsellikten anlamaya çalışmak çok zor, birebir yapıyolar neredeyse görünüm olarak. Magician en garanti yöntem
Samsung Yetkili servisini aradım Seri Numarası ile teyit ettirdim ve sahte değilmiş

Çakma SSD olması olası.
Yetkili servisi aradım Seri Numarası ile kontrol ettirdim sahte değilmiş

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı