Samsung Members telefon güncelleme saçmalığı

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar, sizinle hayatımda gördüğüm en saçma topluluk hakkında konuşmak istiyorum. Samsung Members konuların %70'i kendi telefonuna güncelleme istemek tabiri caizse (ağlamakta denilebilir) ve içerisinde bir sorun ya da yardım istenmeyen boş konuların döndüğü Samsung kullanıcılarına hitap eden ortam. Bu ortamda Apple kelimesi anılmaz, Türkçesi kullanılarak elma denilir. Geri kalan %30 yeni kullanıcıların ve normal kullanıcıların sorunlarının Samsung'la buluştuğu yer.

Bir ara müstehcen fotoğrafların paylaşıldığı platform. Samsung kullanıcısıyım ama bir kere adam akıllı girmişliğim yoktur.

İşte insanların anlamadığı konu da bu hocam. Alırken fiyat olarak en uygununu istiyor. Aldıktan sonra maksimum hizmet bekliyor. Madem bu kadar takıntılısın güncelleme olayına git Apple ürünleri al. Adam kendini yırtıyor her yere mail atıyor telefonu güncelleme almak için. Zaten forumda bir hiyerarşi türemiş. Kime daha önce gelirse güncelleme hemen paylaşıyor. Tabi burada bitmiyor herkes kendisine gelen aynı güncelleme ekranını ekran görüntüsünü alıyor yeni konu açıyor. Düşünsenize mesela bu forumda Nvidia ekran kartı güncelleme alıyor bir tane bilgilendirme konusu açılıyor ondan sonra herkes kendi güncelleme ekranını ekran görüntüsünü alıyor yeni konu açıyor tek bir görüntüyle.

İşte insanların anlamadığı konu da bu hocam. Alırken fiyat olarak en uygununu istiyor. Aldıktan sonra maksimum hizmet bekliyor. Madem bu kadar takıntılısın güncelleme olayına git Apple ürünleri al. Adam kendini yırtıyor her yere mail atıyor telefonu güncelleme almak için. Zaten forumda bir hiyerarşi türemiş. Kime daha önce gelirse güncelleme hemen paylaşıyor. Tabi burada bitmiyor herkes kendisine gelen aynı güncelleme ekranını ekran görüntüsünü alıyor yeni konu açıyor. Düşünsenize mesela bu forumda Nvidia ekran kartı güncelleme alıyor bir tane bilgilendirme konusu açılıyor ondan sonra herkes kendi güncelleme ekranını ekran görüntüsünü alıyor yeni konu açıyor tek bir görüntüyle.
Aynı sorun Xiaomi community'de de var. Zaten işin içinde su konu var: Üst düzey bir telefon almadan markadan tam performans beklemek saçma. Yazılım konusunda Xiaomi'yi övemem, gerçekten kötü ve bu konuda olan tartışmalara da katılırım ama güncelleme üst üste e güncelleme gelmiş olsa ve resmi güncelleme sınırının Xiaomi'de 3 olduğunu söylesen bile anlamayan büyük bir kitle var ve bu çok saçma. Hiçbir şey bildikleri yok ama güncellemeyi her şey sanıyorlar. Sonra güncelleme ile yeni buglar geliyor(Xiaomi'de çok popüler) ona kızıyorlar ama hala daha "Güncelleme, güncelleme, nerede, az oldu bir daha almam" demeye devam ediyorlar.

Hem ucuz olsun hem hizmet maksimum olsun.
Böyle bir şey yok arkadaşlar.
Ozellikle yaşlılara anlatamazsınız bunu.
Adamlar 2015 teki 10 binle şuanki 10 bini aynı sanıyor.
ON binlik telefon kullanıyorsun diyorlar.
Tamamda on bin ne paramı ?
Bu iki telefonu büyük ekranlı diye aynı sanan insanlar var.
Anlatamazsın.

Dosya Ekleri

• images-1227.jpeg
    images-1227.jpeg
    13,8 KB · Görüntüleme: 17
  • images-1226.jpeg
    images-1226.jpeg
    25 KB · Görüntüleme: 18
Hem ucuz olsun hem hizmet maksimum olsun.
Böyle bir şey yok arkadaşlar.
Ozellikle yaşlılara anlatamazsınız bunu.
Adamlar 2015 teki 10 binle şuanki 10 bini aynı sanıyor.
ON binlik telefon kullanıyorsun diyorlar.
Tamamda on bin ne paramı ?
Bu iki telefonu büyük ekranlı diye aynı sanan insanlar var.
Anlatamazsın.
Evet. Sadece büyük ekranı daha iyi telefon diye düşünen bir kitle de var.

Ama en büyük ve en sinir kitle: Markanın bir telefonu kötüyse hepsi kötüdür sanan kitle.
İnsanlar A01 Core'a göre Samsung'u yargılıyor vs.
Telefonda seviyenin çok önemli olduğunu ve özellikle Android tarafında seviyenin çok değişken olduğunu öğrenmeleri lazım.

Evet. Sadece büyük ekranı daha iyi telefon diye düşünen bir kitle de var.

Ama en büyük ve en sinir kitle: Markanın bir telefonu kötüyse hepsi kötüdür sanan kitle.
İnsanlar A01 Core'a göre Samsung'u yargılıyor vs.
Telefonda seviyenin çok önemli olduğunu ve özellikle Android tarafında seviyenin çok değişken olduğunu öğrenmeleri lazım.
Hocam ben de şu an S20 FE var. Herkes yargılıyor ama elimdeki para buna yetti zaten ben de biliyorum üstüne 10 da koyup Samsung son sürüm ya da apple almayı.

Hocam ben de şu an S20 FE var. Herkes yargılıyor ama elimdeki para buna yetti zaten ben de biliyorum üstüne 10 da koyup Samsung son sürüm ya da apple almayı.
S20 FE iyi model ya. Ana S serisi ile aynı premiumlukta olmasa da çok iyi ve F/P bir model. Tam yargı için gene de uygun olmasa bile biraz eleştiri yapmaya uygun bir model S20 FE. Ben de telefonumu yenileyip onu almayı düşünüyordum ama onun yerine bilgisayarım olmadığı için bilgisayar aldım.

Telefon işi sonraya kaldı.

O kadar saçma bir forum ki. Adam almış A02 Core,diyor niye doğru dürüst gelmiyor. Giriş seviye telefonlar güncellemeyi en son almaya mahkumdur. Firmalar her alanda önceliği üst seviye modellere veriyor. Bu kullanıcılar da kalkıp sonra A01 Core kötü,demek ki Samsung'un bütün telefonları kötüdür diyor. Bunun dışında bir de sürekli açılan duvar kağıtlarını alalım konuları var. Sosyal'de ki boy konuları gibi. Habire açılıyor.

Geri
Yukarı