Samsung NP300E5Z-S01TR Mavericks Boot Sorunu

Şöyle yapacaksınız. Boot etmek için USB belleği seçer seçmez art arda 1'e basın. Bu işlemle Clover yerine Chameleon devreye girecektir.
Burak bey denedim ama olamadı USB belleği seçer seçmez anında clover devreye giriyor. Chameleon bootloader için config.plist dosyasından veya başka birşekilde yönlendirme veya öncelik atama şansım varmı aceba?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB belleği seçer seçmez Clover devreye girmiyor. Orada bir bekleme süresi var. O esnada sürekli 1'e basınca gelemsi lazım. Yapamıyorsanız iAtkos M sürümünü bekleyeceksiniz.

Anladım hocam. Klavyemde 3 tane 1 tuşu var. Hepsini denemişdim. 3 dk nerdeyse hepsini ayrı ayrı denedim, ekran görüntüsünü verdiğim ekran geliyor USB seçer seçmez. Ama yeniden deniyim teşekkür ederim ilginiz için.

Ayhan bey!
Hic maveriks masaustune erisemediniz mi?
Kurduktan sonra yani?

Kuruluma başlayamadım ki, hep aynı ekranlarla karşılaşıyorum 3 4 gündür. Herkesin önerilerini yaptım ama ne yazık kı bir türlü kuruluma başlamıyor. En çok istediğim şey mac işletim sistemi kullanmak ama mümkün olmucak sanırım sistemim desteklese de.

Sizin için tavsiyem Chameleon / Chimera bootloader'larını denemeniz. Gerçek bir Mac'e, veya Hackintosh'a sahip bir arkadaşınız var ise ondan Unibeast önyüklemeli bir USB belleği rica edebilirsiniz. Veya sanal makinede oluşturulmuş bir Mac'te de deneyebilirsiniz...

Sizin için tavsiyem Chameleon / Chimera bootloader'larını denemeniz. Gerçek bir Mac'e, veya Hackintosh'a sahip bir arkadaşınız var ise ondan Unibeast önyüklemeli bir USB belleği rica edebilirsiniz. Veya sanal makinede oluşturulmuş bir Mac'te de deneyebilirsiniz...

İş yerinde mac var, kullanıyorum. Kendi bilgisayarımıda kurmak istedim. Hayranım mac'e. Şua n sanal olarak kurulu. Tam anlamıyla mac'e çevirmek istiyorum. Örnek gösterebileceğiniz rehber var mı aceba, inceleyerek yapayım?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı