Samsung NP350E5C laptop için dağıtım önerisi

Parthians

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
  • Samsung NP350E5C.
  • 4 GB RAM.
  • İntel i3 3120M CPU.
  • Intel HD Graphics 4000 / Radeon HD 7670M ekran kartı.

Bu bilgisayar için en iyi dağıtım hangisidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux mint ,linux Lite, endeavor os (bundan emin değilim). Bide Lubuntu var o aşırı az ram kullanır. Eğer linux bilginiz yok ise kesinlikle linux mint kurun bilgin varsa ve sistem yetiyorsa endeavor os kur

Linux mint ,linux Lite, endeavor os (bundan emin değilim). Bide Lubuntu var o aşırı az ram kullanır. Eğer linux bilginiz yok ise kesinlikle linux mint kurun bilgin varsa ve sistem yetiyorsa endeavor os kur
Linux Mint Cinnamon kurdum, çok fazla RAM kullanıyordu. Arch tabanlı bir dağıtım kullanmak da istemiyorum bazen sorun çıkarıyor.

Linux Mint Cinnamon kurabilirsiniz hocam. İşinizi görecektir.

Biraz fazla RAM kullanıyordu bende hocam. Boşta 950 MB.

Linux Mint Cinnamon kurdum, çok fazla RAM kullanıyordu. Arch tabanlı bir dağıtım kullanmak da istemiyorum bazen sorun çıkarıyor.

Biraz fazla RAM kullanıyordu bende hocam. Boşta 950 MB.

Linux Mint Xfce sürümüne bakabilirsin o halde. 600-700 MB civarı bir RAM tüketimi vardı. Alternatif olarak Linux Lite veya Lubuntu kurabilirsin ama Linux Mint Xfce gayet yeterli olacaktır.

Endeavor Os arch tabanlı ve en hafif Arch dır dersek yalan olmaz.
Evet bi tık abarttım ama en hafiflerden biri.

Linux Mint Xfce sürümüne bakabilirsin o halde. 600-700 MB civarı bir RAM tüketimi vardı. Alternatif olarak Linux Lite veya Lubuntu kurabilirsin ama Linux Mint Xfce gayet yeterli olacaktır.
Evet ben mint dışına ikisinide kullandım ikiside gayet hafif Lubuntu bi tıl fazla hafif hatta.

İstemiyorum dedim.
Pardon.

Yeni konular

Geri
Yukarı