Samsung Odyssey G3 nasıl?

Bütçe
3000-4000
Evet, VA panel yavaş bir panel, o yüzden ghosting normal sayılabilir ancak Samsung Odyssey G3'teki ghosting seviyesi çok aşırıya kaçıyor ve tek problemi bu değil. Önermiyorum.
Hele bu bütçeye asla alınmaz.

Evet bu bütçeye alınmaz ama ghosting harici bir sorununu görüp duymadım daha. Biliyorsanız duymak isterim.

Ben kullandım 2 gün ufak bir ghosting var benimkinde şu an iade işlemlerini başlattım amazon üzerinden Samsung Odyssey G3 24" için yerine Lenovo G24-20 yada Dell G2422HS - G2722HS olabilir bunları düşünüyorum. VA panel benim hoşuma gitmedi benim Laptop Lenovo Ideapad Gaming 3 RTX 3060 olan versiyonu benim ekran 165hz IPS laptop ekranına bakıp VA panele bakınca garip geldi kalite farkı olarak.

Ben kullandım 2 gün ufak bir ghosting var benimkinde şu an iade işlemlerini başlattım Amazon üzerinden Samsung Odyssey G3 24" için yerine Lenovo G24-20 ya da Dell G2422HS - G2722HS olabilir bunları düşünüyorum. VA panel benim hoşuma gitmedi benim laptop Lenovo Ideapad Gaming 3 RTX 3060 olan versiyonu benim ekran 165Hz IPS laptop ekranına bakıp VA panele bakınca garip geldi kalite farkı olarak.

Hocam öyle bir laptopun yanına da 3000 TL VA monitör almazsınız ama. Umarım iade işleminiz kabul olur.

Ben kullandım 2 gün ufak bir ghosting var benimkinde şu an iade işlemlerini başlattım amazon üzerinden Samsung Odyssey G3 24" için yerine Lenovo G24-20 yada Dell G2422HS - G2722HS olabilir bunları düşünüyorum. VA panel benim hoşuma gitmedi benim Laptop Lenovo Ideapad Gaming 3 RTX 3060 olan versiyonu benim ekran 165hz IPS laptop ekranına bakıp VA panele bakınca garip geldi kalite farkı olarak.
G24-20'de de kronik coil whine sorunu var, ona göre alın.

2. monitör olarak da. Alınmaz, ana monitör olarak da. Tepki süresi çok yavaş. Yani hangi konuya girersen gir ghosting kralı deniliyor ama nafile. Bütçe 4600 olursa G24F-2 alınmalı. G3'ten çok çok üstün bir monitör.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

G5 olduğuna bakma. G3 alırsan benzer veya aynı değerlerle karşılaşacaksın. IPS panellerde IPS glow var diyebilirsiniz ama zaten hikayeli için 165Hz monitör almıyorsunuz. Gece GTA'da dolaşırken ekranı çamur gibi görmektense nasir şekilde Full siyah ekranda küçük küçük beyazlıklar görmeyi tercih ederim. Ayrıca IPS glow şansa bağlı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu iyi https://www.hepsiburada.com/asus-tu...C?magaza=ES+VİSİON&url_src=and-product-detail

Son düzenleme:
Evet bu bütçeye alınmaz ama ghosting harici bir sorununu görüp duymadım daha. Biliyorsanız duymak isterim.
Problem #1: Pek stabil bir monitör olmadığı için yenileme hızını 75 üstü frekanslara alınca görüntü gelmeyebiliyor.
Konu sahibi sorunu çözdüğünü belirtmiş ama nasıl çözdüğünü bilmiyormuş. OverDrive ve Freesync açtığını belirtmiş ancak sorun ile uzaktan yakından alakası yok.

Problem #2: Cihazın Windows tarafından tanınmaması:

Problem #3: VA olmasına rağmen renk doğruluğunda sıkıntı yaşıyor.

Hala saymadığım birkaç problemi daha var. Asla önermiyorum.

Onun yerine şunu öneririm:
Bu fiyata kaçırılmaması gereken bir monitör. @WXeray

Hocam ben g-Master diye bir markadan ziyade ASUS alma yönündeyim. Panel kalitesini bilemezsin ama büyük ihtimalle daha iyidir ve servisi de bilinen marka zaten. Ama ASUS da sorun çıkarıyor bazen. https://www.hepsiburada.com/asus-tu...C?magaza=ES+VİSİON&url_src=and-product-detail

Hocam ben g-Master diye bir markadan ziyade ASUS alma yönündeyim. Panel kalitesini bilemezsin ama büyük ihtimalle daha iyidir ve servisi de bilinen marka zaten. Ama ASUS da sorun çıkarıyor bazen. https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-vg249q-238-144hz-1ms-hdmianalogdisplay-freesync-full-hd-ips-monitr-p-HBV00000RC8YC?magaza=ES+VİSİON&url_src=and-product-detail
ASUS, 10 teknoloji devi arasında en sorunlu ilk 3 firmadan biri.
Ayrıca yüzlerce kez söylemişimdir monitör alırken markaya değil modele bakılır ama içini rahatlatacaksa G-Master dediğin markanın asıl adı İiyama. Premium monitör markasıydı daha yeni yeni geniş pazara atılmaya karar verdiler. Japonya'da en çok satılan markalardan biri olup monitör konusunda ASUS'tan daha elit bir markadır.
Panel kalitesini bilemezsin
Ben panel kalitesini bilmediğim ürünü tavsiye etmem hocam. Buralarda yenisiniz galiba?
Önerdiğin monitör de fiyatını haketmeyen bir monitör. G-Sync destekli olmasına rağmen G-Sync açılamıyor üstelik renkler açısından o kadar da başarılı olduğu söylenemez.

Problem #1: Pek stabil bir monitör olmadığı için yenileme hızını 75 üstü frekanslara alınca görüntü gelmeyebiliyor.
Konu sahibi sorunu çözdüğünü belirtmiş ama nasıl çözdüğünü bilmiyormuş. OverDrive ve FreeSync açtığını belirtmiş ancak sorun ile uzaktan yakından alakası yok.

Problem #2: Cihazın Windows tarafından tanınmaması:

Problem #3: VA olmasına rağmen renk doğruluğunda sıkıntı yaşıyor.

Hala saymadığım birkaç problemi daha var. Asla önermiyorum.

Onun yerine şunu öneririm:
Bu fiyata kaçırılmaması gereken bir monitör. @WXeray

Hocam bu attıklarınızı ben zaten görmüştüm ama o forumlarda atılan Samsung Odyssey G3 ile Türkiye'de şu an satılan Odyssey G3'ün yakından uzaktan alakası yok o yüzden sormuştum size de. Samsung'un bu modelin hatalarını görüp bir sürü farklı model çıkarttığını düşünüyorum çünkü 2020 dahil olmak üzere 2 yıldır model çıkarıyorlar bunun üzerine. Zaten Samsung'un sadece sattığı ülkenin değişmesinden bile ürün model numarası değiştirdiğinden çok da Türkiye pazarında geçerliliği olduğunu düşünmüyorum bu forumda atılan modellerin. Bu yüzden Türkiye'deki şikayetleri incelemiştim sadece oda ghost geneli. Yani çıkan modeller arası panel kalitesinin değiştiğini düşünmüyorum ama arızalar ve kronik sorunlar değişmiş olabilir çünkü sizin attığınız linklerden biri S27AG30 modeli başka diğeri ise LF27G35TF başka umarım dediğimi anlamışsınızdır. İkisi de Odyssey G3 sonuçta.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı