Samsung Odyssey G3 vs Asus TUF Gaming VG249Q1A

Ben Samsung Odyssey G3 kullanıcısıyım. Pivot ve ergonomi olarak mükemmel bir monitör renklerin ayarınıda sevdim ancak ghost problemi yüzünden AMD FreeSync Premium özelliğini kapatmak zorunda kaldım. Kısaca ayarlarını kıstım öyle kullanıyorum yoksa ghost kabul edilebilir gibi değil aşırı rahatsız ediyor haberin olsun.

Dosya Ekleri

• 20230302_231427.jpg
    20230302_231427.jpg
    332,9 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Pivot özelliği için alacaktım Samsung'u.
Virüs TR arkadaşımın söylediği gibi ghosting sorunu bizzat fark edilecek kadar var fps oyunlarında illa fark edersin. Ama pivot özelliği harbiden çok kullanışlı. Her ne kadar ghosting olsa da ben f/p olarak gördüğüm için hala almıştım.

Ben Samsung Odyssey G3 kullanıcısıyım. Pivot ve ergonomi olarak mükemmel bir monitör renklerin ayarınıda sevdim ancak ghost problemi yüzünden FreeSync kapatmak zorunda kaldım. Kısaca ayarlarını kıstım öyle kullanıyorum yoksa ghost kabul edilebilir gibi değil aşırı rahatsız ediyor haberin olsun.

FreeSync kapatınca bir nebze de olsa düzeliyor mu kankam? Özellikle FIFA da falan görmedim da Valorant da bazen CİDDEN fark ediyorum yani.

Virüs TR arkadaşımın söylediği gibi ghosting sorunu bizzat fark edilecek kadar var FPS oyunlarında illa fark edersin. Ama pivot özelliği harbiden çok kullanışlı. Her ne kadar ghosting olsa da ben F/P olarak gördüğüm için hala almıştım.

FreeSync kapatınca bir nebze de olsa düzeliyor mu kankam? Özellikle FIFA da falan görmedim da Valorant da bazen cidden fark ediyorum yani.

Düzelmiyor ama azalıyor ben bunu test yaparak keşif ettim çünkü Türkiye'de bu monitörü adam gibi inceleyen yok. Ben Reddit gibi makaleler okudum orada bahsetmişler ama G5 içindi ben kendi cihazımda denedim UFO ghost testinde azaldığını fark ettim. Sende deneyebilirsin UFO test yaz çıkıyor. Aslında olay FreeSync ile alakalı değil FreeSync açınca monitor OverDrive hızını otomatik azaltıyor ve değiştiremiyorsun. Türkçe olarak yanıt süresi diye geçiyor menüde ayarlarda onu MBR değil bir altındaki ayara getirmen lazım en hızlı olacak.

Son düzenleme:
Düzelmiyor ama azalıyor ben bunu test yaparak keşif ettim çünkü Türkiye'de bu monitörü adam gibi inceleyek yok. Ben Reddit gibi makaleler okudum orada bahsetmişler ama G5 içindi ben kendi cihazımda denedim UFO ghost testinde azaldığını fark ettim. Sende deneyebilirsin UFO test yaz çıkıyor. Aslında olay FreeSync ile alakalı değil FreeSync açınca monitor OverDrive hızını otomatik azaltıyor ve değiştiremiyorsun. Türkçe olarak yanıt süresi olarak geçiyor menüde ayarlarda.

Evet ben de alırken o sorunu yaşadım bizim ülkede doğru düzgün inceleyen yok. Test edeceğim sağ ol kankam :)

Evet ben de alırken o sorunu yaşadım bizim ülkede doğru düzgün inceleyen yok. Test edeceğim sağ ol kankam :)

Bunun için başka bir forumda konu bile açtım ama okuyan olmadı. Menüden yanıt süresini en hızlı ayarına getirmek püf nokta. Ama bitmiyor yani ucuz ve bir VA panel en fazla bu kadar oluyor çok da bir beklentiniz olmasın.

Bunun için başka bir forumda konu bile açtım ama okuyan olmadı. Menüden yanıt süresini en hızlı ayarına getirmek püf nokta. Ama bitmiyor yani ucuz ve bir VA panel en fazla bu kadar oluyor çok da bir beklentiniz olmasın.

Pes ve FIFA'yı aktif olarak kullanıyorum ghostu tam olarak bilmiyorum ghost olunca ne oluyor.

Pes ve FIFA'yı aktif olarak kullanıyorum ghostu tam olarak bilmiyorum ghost olunca ne oluyor.

Bu video ile anlarsın. Sağdaki ghost problemi olmayan bir monitör soldakinde ise mevcut.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı