Çözüldü Samsung Odyssey G5 alınır mı?

• Konuyu başlatan Nahz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 15B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
2500

Nahz

Kilopat
Geçen 27" 1080P monitör almıştım, sanırım yakından kullandığım için 1080P çok kötü geldi gözüme. İade edemediğim için sattım ve bütçemi 2500 TL'ye çektim.

Araştırırken bütçeme uygun sadece bu monitörü bulabildim.

Fiyatı iyi geldi ama alınır mı bilmiyorum? Kullananlar yardımcı olabilir mi? Veya 2500 TL'ye farklı monitör önerebilir misiniz?

Odyssey serisi adi altinda satilmasi sizi yaniltmasin cok giris seviyesi bir model. Eski CJG50-54 modellerinin yerine gelmis bir model. Alinir mi? Bence alinir fiyati iyi, cok secici degilseniz ben ghosting'e smearing'e takilmam derseniz alinir. Bu fiyata pek fazla da bir secenek yok zaten.

Ben 4 gündür kullanıyorum.
Işık sızması konusunda aşırı iyi neredeyse yok denecek kadar az çok şaşırttı beni o konuda.
2K 144hz 1ms sorunsuz veriyor titreme bozulma gibi sorunlar olmuyor. Freesync ilede öyle.
Ghosting var ama bu modele özgü değil her va panelde olan bir şey bu ve oyunlarda farkedilmiyor.
Hdr konusunda çok başarılı değil ama farkediliyor.
Bence rahatlıkla alabilirsiniz ben çok memnun kaldım.

Ben 4 gündür kullanıyorum.
Işık sızması konusunda aşırı iyi neredeyse yok denecek kadar az çok şaşırttı beni o konuda.
2K 144Hz 1ms sorunsuz veriyor titreme bozulma gibi sorunlar olmuyor. FreeSync ile de öyle.
Ghosting var ama bu modele özgü değil her VA panelde olan bir şey bu ve oyunlarda farkedilmiyor.
HDR konusunda çok başarılı değil ama farkediliyor.
Bence rahatlıkla alabilirsiniz ben çok memnun kaldım.

Hocam merhabalar. Biraz konuyu hortlatmak gibi olacak fakat monitör şu an Trendyol da 2600 TL ve almaya karar verdim ama aklıma takılan bir soru var monitörün 1000r kavis olması sizi rahatsız etti mi? Baş ağrısı vb. durumlar söz konusu v oldu mu? Ve CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda bir sıkıntı yarattı mı? (cevaplarsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.)

Hocam merhabalar. Biraz konuyu hortlatmak gibi olacak fakat monitör şu an Trendyol da 2600 TL ve almaya karar verdim ama aklıma takılan bir soru var monitörün 1000r kavis olması sizi rahatsız etti mi? Baş ağrısı vb. durumlar söz konusu v oldu mu? Ve CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda bir sıkıntı yarattı mı? (cevaplarsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.)
Umarım cevap için geç olmamıştır. Ben memnundum fiyatına göre çok iyi bence 1000r olması çok daha güzel oyunlarda kenar kısımlara daha çok odaklanabildiğim için bence 1000r olması çok daha iyi. Çok az bir ghosting var oda çoğu monitörde var bu fiyat bandındaki. Bence alınır ben 2.el satıp G7 modeline geçtim o çok çok daha iyi.

Umarım cevap için geç olmamıştır. Ben memnundum fiyatına göre çok iyi bence 1000r olması çok daha güzel oyunlarda kenar kısımlara daha çok odaklanabildiğim için bence 1000r olması çok daha iyi. Çok az bir ghosting var oda çoğu monitörde var bu fiyat bandındaki. Bence alınır ben 2.el satıp G7 modeline geçtim o çok çok daha iyi.

Biraz geç oldu ama önemli değil hocam :) monitörü 5 gün önce aldım ve aktif olarak kullanıyorum evet az bir ghosting var fakat o kadar rahatsız etmiyor. IPS'den VA panele geçince biraz soluk geldi fakat kendi ayarlarımla şu an rahatsız etmiyor RTX 2060 ile kullandığım için bana yetiyor stoklar düzelince 3070 alıp monitörü de G7 ile güncelleyeceğim. Soru m şu G7 modelinde ghosting var mı?

Biraz geç oldu ama önemli değil hocam :) monitörü 5 gün önce aldım ve aktif olarak kullanıyorum evet az bir ghosting var fakat o kadar rahatsız etmiyor. IPS'den VA panele geçince biraz soluk geldi fakat kendi ayarlarımla şu an rahatsız etmiyor RTX 2060 ile kullandığım için bana yetiyor stoklar düzelince 3070 alıp monitörü de G7 ile güncelleyeceğim. Soru m şu G7 modelinde ghosting var mı?

G7'de ghosting çok zor belli oluyor yok diyebiliriz yani çünkü ghosting olmayan monitöre daha denk gelmedim ben. Renk canlılığı, HDR ve parlaklık açısından da çok iyi G5'e göre.

Hocam son durum nedir memnun musunuz halen?

Geri
Yukarı