Samsung Odyssey G7 alınır mı?

• Konuyu başlatan zizi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 203
  • Görüntüleme 24B
Hocam Adaptive -Sync off yapınca 240 hz gözüküyor. On yapınca 144hz gözüküyor. Adaptive Sync açıkken 240hz alamıyor muyuz? Öyleyse çok saçma olmuş, bu monitörün özelliği zaten bu. 240hz olması. İşin enterasan diğer yani OFF yapıp 240 HZ menüde gözüksede Nvidia panelinde yine 144hz gözüküyor.
Açık ve 240 Hz alıyorum ben.
Hocam Adaptive -Sync off yapınca 240 hz gözüküyor. On yapınca 144hz gözüküyor. Adaptive Sync açıkken 240hz alamıyor muyuz? Öyleyse çok saçma olmuş, bu monitörün özelliği zaten bu. 240hz olması. İşin enterasan diğer yani OFF yapıp 240 HZ menüde gözüksede Nvidia panelinde yine 144hz gözüküyor.

Diğer yandan resimde gösterdiğiniz yerde HDR kullan diye bir buton yok. Kullandığım Windows, Windows 10 Pro 20H2 versiyonu.

Bunun ayarlarını ayrıntılı bir şekilde anlatan Tr içerik var mı bildiğiniz?
HDR ayarı gözükmüyor garip. Sürücüsünü yüklediniz mi?

Sürücüsü derken? :)

1624290922682.png

Eki Görüntüle 1077392
Monitör için sürücü kurma olayıyla ilk defa karşılaşıyorum doğrusu. 😂 güncel sürüm bu gösterdiğin sanırım Mart 23,2020 galiba. Canlı destekten Samsunga soruyorum, dur bakalım ne diyecekler.Halen bekliyor cevap yazmak için.😄

@Yiğit KAMURAY
Kurdum hocam ama değişen bir şey olmadı.

Birde 8 Bit gösteriyor, bu nasıl bir iş anlamadım doğrusu. 🙄

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    102,9 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Monitör için sürücü kurma olayıyla ilk defa karşılaşıyorum doğrusu. 😂 güncel sürüm bu gösterdiğin sanırım Mart 23,2020 galiba. Canlı destekten Samsunga soruyorum, dur bakalım ne diyecekler.Halen bekliyor cevap yazmak için.😄
Aslında hemen hemen her monitör için var ama gereği yok. :D

Normalde burada "Generic PnP Monitor" yazar her monitör için sürücüsü kurulmamış.
1624294908416.png

Birde 8 Bit gösteriyor, bu nasıl bir iş anlamadım doğrusu. 🙄
10 bit almak için NVIDIA Studio Driver şart hocam, her monitörde olay böyle.

Aslında hemen hemen her monitör için var ama gereği yok. :D

Normalde burada "Generic PnP Monitor" yazar her monitör için sürücüsü kurulmamış.
Eki Görüntüle 1077472

10 bit almak için NVIDIA Studio Driver şart hocam, her monitörde olay böyle.
Anladım, yalnız bu NVIDIA Studio Driver kurmaya çalıştığımda uyumsuz diye hata veriyor. Desteklediği ekran kartlarına baktığımda ise bendeki GTX 970 yok. İyide misal ben bunu foto işleme, multimedia için için aldım diyelim. 8+ FRC=10 BİT olan herhangi bir monitör olarak. O zamanda gidip birde 1000 serisi ekran kartı mı alacağım 10 bit alabilmek için? Normalde Nvıdıa
nın 466,27 nolu sürücüsü kurulu. NVIDIA Studio Driverın üst seviye ekran kartı kısıtlaması yapıyorsa mantığını anlamadım doğrusu.

Yarın arkadaştan 1000 serisi ekran kartını ödünç alıp birde öyle deneyeceğim bakalım. Şuan için sorun yukarıda anlattığım gibi devam ediyor.

Ölü piksel testi= başarılı
Işık sızması testi=minimum sızma var sanırım pek emin olamadım. Oda alttaki ışık ledlerinin biraz üstü ile sağ üstte hafif gözüküyor %100 parlaklıkta. Sizdeki durum nedir?

Ekrandaki yazılara alışamadım birde, sanki bir garip gibi. Daha önce 19 inç monitör kullanıyordum TN panel. Acaba gözüm mü yadırgadı yoksa Va panelden ötürü, Curveddan ötürmü bilemedim. Bu texture testi nasıl yapılıyor acaba?

Dosya Ekleri

• DSC_0011.JPG
    DSC_0011.JPG
    52,8 KB · Görüntüleme: 43
  • DSC_0012.JPG
    DSC_0012.JPG
    59 KB · Görüntüleme: 35
  • DSC_0014.JPG
    DSC_0014.JPG
    40,4 KB · Görüntüleme: 28
  • DSC_0015.JPG
    DSC_0015.JPG
    32,6 KB · Görüntüleme: 28
  • DSC_0017.JPG
    DSC_0017.JPG
    36,5 KB · Görüntüleme: 25
  • DSC_0019.JPG
    DSC_0019.JPG
    30,2 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Anladım, yalnız bu Studio kurmaya çalıştığımda uyumsuz diye hata veriyor. Desteklediği ekran kartlarına baktığımda bendeki GTX 970 yok. İyide misal ben bunu foto işlemci için aldım diyelim, 8+ FRC=10 BİT. Birde gidip 1000 serisi ekran kartı mı alacağım? Normalde Nvıdıanın 466,27 nolu sürücüsü kurulu. Yani bu Studio versiyonu için üst seviye ekran kartı kısıtlamasını anlamadım doğrusu.
Bu arada 10 bit açmak için hem Studio sürücüsünü ve hem HDR'yi açmanız lazım.

2K 240 Hz HDR ve 10 bit'i birlikte almanızın tek yolu RTX 3000 serisi bir kartla studio sürücüsü kullanmak.

Oyun oynamıyorken 2K 144 Hz HDR ve 10 bit kullanın derim.

Benim GTX 1080 ile de olmuyor ne yazık ki.

Arkadaşlar merhaba. Bu monitörü almak gibi bir düşüncem var. Yüksek bileşenli bir sistem kuracağım. NVIDIA 3080 veya 3090 ve yuksek bir Intel islemci düşünüyorum. Bu monitörü uzun yıllar kullanmayı planlıyorum. 240 Hz olması, HDR 600 sertifikası, quantum dot teknolojisi ve 1000R kavis beni cezbeden özellikler. Şu an 2080 Ti Intel i9 10900K bile çoğu oyunda 2K'da 240 FPS'ye çıkamıyor. O yüzden NVIDIA 4000 serisinde bile rahat rahat kullanabilecegimi dusunuyorum bu monitörü. Fikirleriniz neler? 27 mi 32 mi? Kullanan varsa deneyimlerini aktarabilir mi? Başka tavsiyeleriniz var mı? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

2K 32'' biraz kötü olur bence

Bu arada 10 bit açmak için hem Studio sürücüsünü ve hem HDR'yi açmanız lazım.

2K 240 Hz HDR ve 10 bit'i birlikte almanızın tek yolu RTX 3000 serisi bir kartla studio sürücüsü kullanmak.

Oyun oynamıyorken 2K 144 Hz HDR ve 10 bit kullanın derim.

Benim GTX 1080 ile de olmuyor ne yazık ki.
240 Hz bir çıkarabilsek :) Sync açınca 144hzden yukarı çıkmıyor. Kapatınca monitörün menüsünde 240 Hz gözüküyor ama nvıdıa üzerinde yine maksimum 144hz diyor. Bu birinci sorun.

Hiçbir şekilde Windows üzerinde HDR açamadım, bu ikinci sorun.

240 Hz 10biti geçtim 144hz 10bitide ayarlamadım.

Bu ne biçim monitör allah aşkına ya. 😂

Geri
Yukarı