Samsung Odyssey G7 alınır mı?

• Konuyu başlatan zizi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 203
  • Görüntüleme 24B
Şu link'ten girip ihtiyacın neyse ona göre seçim yapabilirsin hatta ben de alırken kafamı karıştıran bir MSI modelini ekledim düz ekran IPS, MSI MPG27CQ2 ile Samsung arasında ciddi fiyat farkı var bunların başlıcası Samsung ekranda QLED quantum dot color teknolojisi var 240 Hertz başlıcaları...diğer ufak tefek detaylar pek fark etmese de bunlar için verilir mi sana kalmış. Özellikle quantum dot color kavisli olsun düz ekranda olsun çok güzel renkler verilmesine sebep oluyor MSI Optix MAG274QRF-QD modelinde konulmuş ve MAG274QRF olan düz modele göre 700-800 lira fakediyor.

Quantum dot color hakkında kısa bir bilgi şu videodan bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

dip not: Kendi görüşüm değil ama MSI tafafında özellikle ölü piksel konusunda 3-4 sonra garantite giriyormuş diye duyumlar duydum, bu monitör şans işi alırsın MSI güzel çıkar kötü çıkarsa kötü bir süreç yaşama ihtimalin var sonuçta az para verilmiyor, ben çok şükür 15 günde iade ettim 1 sene bu süreci bekleyenler var.

Son olarak dolar düştü fakat fiyatlar düşmedi diye sormuşsun aslında az da olsa düşüş var zaten monitörlerde pek bir vergi yok 32"e kadar, 32"den sonra yasal olarak eksra vergiler giriyor tam olarak bilmiyorum ayrıntılarını. Fiyatların genel olarak bilgisayar dünyasında düşmemesinin sebebi pandemi yüzünde lojistik taşiMacılık felce uğradı gemilerdeki konteynır fiyatlarının artması taşiMacılık maliyetlerin artmasında başlıca sebep, doğal olarak maliyet arttığı için son kullanıcıya doların düşüşü yansımadı hatta bazı ürünlerde arttı düzenli ithal edilen gıda sekötü gibi en azından bilgisayar dünyasında stok varda fiyatlar şimdilik ciddi bir sıçrama yok ama bu lojistik kriz devam ederse bu fiyatları mumla ararız teknoloji dünyasında.

Hocam Samsung G7 alacağım, kararımı verdim. Fiyat olarak da yapacak bir şey yok. 500-1000TL yanılırız artık araştırmaktan sıkıldım. İlginize çok teşekkür edeerim.

Hocam Samsung G7 alacağım, kararımı verdim. Fiyat olarak da yapacak bir şey yok. 500-1000TL yanılırız artık araştırmaktan sıkıldım. İlginize çok teşekkür edeerim.
Şu mesajımda belirttiğim sorunlar olmasa güzel monitor aslında 240 hz olayı boş bence, rtx 3090 lı sistemin yoksa ya da eski oyunlar, düşük grafikte rekabetçi oyunlar oynamıyorsan bi anlamı yok, hatta dezavantaj bile olabilir.. Ben daha çok kavis ve görüntü kalitesi için alternatifi olmadığından aldım ve iade etme konusunda kararsızım..
Hocam sizi yakalamışken sorayım; bi önceki g7 yi aideye yolladım. Yenisini geçtim geldi. Ölü piksel yok ışık sızması diğerine nazaran çok daha iyi fakat bu sefer tek renklerde çıkan sağdan açılı bakınca görünen ekranın ortasında hafif bir kuşak görüntüsü beliriyor. Panel arkası aydınlatma ile alakalı muhtemelen.. Ayrıca mavi ve yeşil renklerin bazı tonlarında piksel belirginleşmesi var çok hafif. Color inversion mu diyorlar.. Fazlasından muzdarip olan var benimkisi neyse ki çok hafif.. Pek sorun değil.
Arada kaldım tekrar yollasam mı, bu ikinci samsung, totalde 5. monitor iadesi olacak.. Resmen komedi..
Not: Fotolarda pek görünmüyor. Heleki upload edince tam bulanıklaşmış.. Fakat çıplak gözle çok daha belirgin.Eki Görüntüle 859815Eki Görüntüle 859816Eki Görüntüle 859816

Şu mesajımda belirttiğim sorunlar olmasa güzel monitor aslında 240 hz olayı boş bence, rtx 3090 lı sistemin yoksa ya da eski oyunlar, düşük grafikte rekabetçi oyunlar oynamıyorsan bi anlamı yok, hatta dezavantaj bile olabilir.. Ben daha çok kavis ve görüntü kalitesi için alternatifi olmadığından aldım ve iade etme konusunda kararsızım..
Kardeşim bence gerçekten en iyi monitör,sorun yok ise iade etmeyin.Ben de şimdi mediamarkttan sipariş verdim.inşallah istediğim gibi olur.

Muhabbetinizi en baştan 9.sayfaya kadar aralıksız geldim. Bende konsol için bakıyordum. Liste çok kabarık. 27 inç olmasına karar verdim. MSI Optix MAG274QRF-QD, Samsung Odyssey G7,LG 27" 27GN950-B ve ViewSonic Elite XG270Q modelleri arasınd kaldım. 4 model de 4K kaynaktan görüntü alıp 2K olarak yansıtma özelliğine sahipmiş Reddit'te okuduğum kadarıyla. Sizce ne yapmalıyım?

Muhabbetinizi en baştan 9.sayfaya kadar aralıksız geldim. Bende konsol için bakıyordum. Liste çok kabarık. 27 inç olmasına karar verdim. MSI Optix MAG274QRF-QD, Samsung Odyssey G7,LG 27" 27GN950-B ve ViewSonic Elite XG270Q modelleri arasınd kaldım. 4 model de 4K kaynaktan görüntü alıp 2K olarak yansıtma özelliğine sahipmiş Reddit'te okuduğum kadarıyla. Sizce ne yapmalıyım?
G7 27 al keyfine bak.

Merhaba, 30.01.2021 akşamı 32" olan modeli 5399 TL olarak indirimdeydi. 50 TL kupon 75 TL Bonus flash kampanyası ile 5300'ten düşük bir fiyata aldım. Son Firmware yüklü geldi. Flickering yok. Ölü piksel e rastlamadım. Uzun süredir monitör Google ladığım içim sürekli reklamlarım monitör fiyatları ile doluyordu. Bu sebepten ani indirimlere denk geldim.

Geri
Yukarı