Samsung Odyssey G9 OLED alınır mı?

Bütçe
40000
Arkadaşlar Ben de sonunda G9 oled aldım 95sc olan modeli. Herşey çok iyi renkler kontrast keskinlik vs.
Ekran kartım 4070 ti S. Kutudan çıkan DP 1.4 kabloyu taktım.
Sadece yazı karakterlerinin altında sanki 1 piksel boyunca renkli yada gri tam anlayamadığım hare gibi bir şey var. Yazı karakteriyle ilgili mi?
bir de yapmam gereken ayarlar neler?
Hocam soruna dair resim paylaşırsanız daha iyi olur.

Dosya Ekleri

• bde5c111-dfeb-440c-9494-10dbb106bbd2.jpg
    bde5c111-dfeb-440c-9494-10dbb106bbd2.jpg
    258,7 KB · Görüntüleme: 32
Çözebildiniz mi hocam? Yapılması gereken ayarlar vardır mutlaka.
çeşitli fontlar denedim. hatta mctype diye program denedim ancak aynı sayılır. alıştım sayılır beyaz zeminlerde göze batmıyor ama oled yüzünden siyah tabanlı metin olunca biraz göze batıyor.
bu monitöre sahip olupta çözebilen var mı? yada yardımcı olabilecek?

çeşitli fontlar denedim. hatta mctype diye program denedim ancak aynı sayılır. alıştım sayılır beyaz zeminlerde göze batmıyor ama oled yüzünden siyah tabanlı metin olunca biraz göze batıyor.
bu monitöre sahip olupta çözebilen var mı? yada yardımcı olabilecek?
Monitörün ayar menüsünde yüzdesel olarak değiştirilebilen bir ayar var mı? %25 - %50 - %75 gibi.

Eski monitörümde bu şekilde bir ayarla yazıların netliği ayarlanıyordu.

Keskinliği biraz düşürdüm. 0-20 arasıydı ben 8 e düşürdüm.
Ben yazılarla ilgili sorun yaşamadım. Firmware varsa güncelleyin. Yazıların kötü görünmesiyle ilgili çözümler vardı bazı monitörlerin PPI değeri düşük olunca bu sorun oluyor. Benim model de yok. Asusta fena vardı onuda güncelleme ile çözdüler nasıl çözdülerse.

@Evrende Bir Nokta hocam, sizde kısa sürede bir OLED yanığı oluştu. Şu an durum nasıl?

Bende birkaç gün içinde bu monitörü alacağım. Olur da sorun yaşarsam Samsung garanti süreci nasıl işliyor?

Vallahi ASUS'da oldu ve geçti serviste Firmware yükselttiler hatta ben servise gönderdiğim sıra yeni Firmware gelmiş onunla geçti bir daha da yapmadı ASUS da hatta yapsın da iade edeyim diye zorladım bana mısın demedi. Samsung da ise kesinlikle 2 tane dikey çizgi var ekran yanığı diyemem ama var. Servise götürdüğümde orada gözükmedi niye gözükmedi bilmiyorum ama bir ara 3-4 tane olduydu şimdi 2 oldu. Evi taşıdım prizlerle falanda alakalı değil yani. Öyle kullanıyorum sadece gri alanda çok dikkat edersen görünüyor. Müsait zamanda ama tekrar götüreceğim servise sinir oldum. Samsung maalesef gıcık bir sistemi var satın aldığın yer bile ilgilenmiyor illaki kendin Samsung'un yetkili servislik verdiği yerlere götürmen gerekiyor öyle her şehirde sağda solda buldukları tamircileri yetkili servis yapmışlar. Ben o konuda Samsung'u sevmedim. Yalan yok monitör güzel beklediğimden de keyifli ama bu olay bayağı üzdü.

Vallahi ASUS'da oldu ve geçti serviste Firmware yükselttiler hatta ben servise gönderdiğim sıra yeni Firmware gelmiş onunla geçti bir daha da yapmadı ASUS da hatta yapsın da iade edeyim diye zorladım bana mısın demedi. Samsung da ise kesinlikle 2 tane dikey çizgi var ekran yanığı diyemem ama var. Servise götürdüğümde orada gözükmedi niye gözükmedi bilmiyorum ama bir ara 3-4 tane olduydu şimdi 2 oldu. Evi taşıdım prizlerle falanda alakalı değil yani. Öyle kullanıyorum sadece gri alanda çok dikkat edersen görünüyor. Müsait zamanda ama tekrar götüreceğim servise sinir oldum. Samsung maalesef gıcık bir sistemi var satın aldığın yer bile ilgilenmiyor illaki kendin Samsung'un yetkili servislik verdiği yerlere götürmen gerekiyor öyle her şehirde sağda solda buldukları tamircileri yetkili servis yapmışlar. Ben o konuda Samsung'u sevmedim. Yalan yok monitör güzel beklediğimden de keyifli ama bu olay bayağı üzdü.
Hocam az önce satın aldım OLED G9'u. Bende de aynı hata olursa üründeki sorunun kronik olup olmadığını anlarız.

Servise götürdüğünüzde çizgilerin gözükmemesi ilginç. Umarım kısa zamanda çözebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı