Samsung S20+ alınır mı?

Bütçe
7000
@Ahmet Adal, bataryası oyun oynamıyorsanız 6 saat dayanıyor(120 Hz). Kullanırken alev almıyor ama bir telefona göre sıcak çalışıyor.

120 Hertz kullanırken mi 6 saat dayanıyor? Ve 60 Hertz veya 120 Hertz yoğun kullanımda telefonun sıcaklığını en fazla kaç derece gördünüz? (oyun hariç) Zaten hava sıcaklığının da telefonun ısınmasında etkisi olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anki telefon piyasası gerçekten birbirine karışmış durumda ne alacağımı şaşırdım 3 aydır araştırıyorum illallah ettim artık S20+ almaya karar verdim şu sorularımın cevabını alayım kafama yatarsa direk gidip alacağım mağazadan.

Exynos rakiplerine göre daha zayıf bir işlemci.
Karar sizin ama ben Samsung S20 FE Snapdragon 865 model öneririm.

@Ahmet Adal, Parantez içinde zaten yazdım. 120Hz ekranda oyun oynamıyorsanız 6 saat. Ne yaptığınıza göre artıp azalabilir. Çoğu kişi 5 saat civarında ekran açık süresi almış.
Tahmini bir düşüncenizi almak isterim telefona android 12 geldiğinde batarya performansı android 11'e göre iyileşir mi yoksa aynı mı kalır ya da kötüleşir mi ?
Exynos rakiplerine göre daha zayıf bir işlemci.
Karar sizin ama ben Samsung S20 FE Snapdragon 865 model öneririm.
Ekran kalitesi ve 2K desteğinin olmaması ve arka kasanın plastik bir malzemeden yapılmış olması ilerleyen zamanlarda bir ihtimal ısınma problemi olursa arka kasa malzemesinin esneme veya çıkma yapması ve çizilmeye çok müsait olması beni çok fazla düşündürüyor çünkü az buz para vermiyoruz yani

Son düzenleme:
Exynos 990 işlemcili S20+ bana göre tercih edilmesi riskli bir model.

Ekran kalitesi ve 2K desteğinin olmaması ve arka kasanın plastik bir malzemeden yapılmış olması ilerleyen zamanlarda bir ihtimal ısınma problemi olursa arka kasa malzemesinin esneme veya çıkma yapması ve çizilmeye çok müsait olması beni çok fazla düşündürüyor çünkü az buz para vermiyoruz yani.

Elimdeki 2000TL giriş segment telefon 55+ sıcaklığa çıkmasına rağmen esneme, çıkma yapmadıysa ve hanzo gibi kullanmama rağmen çizilmediyse S20 FE asla bu sorunları yapmaz çünkü Samsung kalitesi + segmenti gereği böyle bir şey olanaklı değil. (ayrıca cihaz orta-üst biraz daha zorlasa üst segment bir cihaz bahsettiğiniz sorunlar olmaz.)
Ama ekran kalitesi ve 2K çözünürlük konusu size kalmış.
Tahmini bir düşüncenizi almak isterim telefona Android 12 geldiğinde batarya performansı Android 11'e göre iyileşir mi yoksa aynı mı kalır ya da kötüleşir mi?

Hocam cihazın sorunları yazılım kaynaklı olmadığı için dediğiniz olması biraz zor.
Donanım kaynaklı sıkıntısı olduğu için Android 12 geldiğinde iyileştirilse bile hala sıcak çalışma vb durumlar devam edecek.
Cihaz çok güzel ama keşke Samsung Exynos 990 yerine SD 865,888 falan koysaydı :(

Exynos 990 işlemcili S20+ bana göre tercih edilmesi riskli bir model.

Elimdeki 2000TL giriş segment telefon 55+ sıcaklığa çıkmasına rağmen esneme, çıkma yapmadıysa ve hanzo gibi kullanmama rağmen çizilmediyse S20 FE asla bu sorunları yapmaz çünkü Samsung kalitesi + segmenti gereği böyle bir şey olanaklı değil. (ayrıca cihaz orta-üst biraz daha zorlasa üst segment bir cihaz bahsettiğiniz sorunlar olmaz.)
Ama ekran kalitesi ve 2K çözünürlük konusu size kalmış.

Hocam cihazın sorunları yazılım kaynaklı olmadığı için dediğiniz olması biraz zor.
Donanım kaynaklı sıkıntısı olduğu için Android 12 geldiğinde iyileştirilse bile hala sıcak çalışma vb durumlar devam edecek.
Cihaz çok güzel ama keşke Samsung Exynos 990 yerine SD 865,888 falan koysaydı :(
Keşke bir iki saat deneyimleme şansım olsaydı büyük ihtimal S20 FE SD865 alacağım fiyat farkı ile Galaxy buds live alırım herhalde ama şikayetvar sitesinde bir yazıya rastladım

Yeni konular

Geri
Yukarı