Samsung S20 FE ekranı ışığa tutunca kırmızı yeşil olması

Flawsome

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir telefon aldım. Başlıkta modeli yazan telefonumda bir şey dikkatimi çekti. İnternette bununla ilgili hiçbir şey göremedim. Belki de sorun değildir ama emin olmak istedim. Telefonu bir lambaya ışığa tutup aşağı yukarı oynattığım zaman, böyle hafif kırmızı, siyah, yesilimsi oluyor kilit ekrani ve diğer siyah duvar kagitlarinda. Telefonu oynattikca bu kırmızılık vesaire de oynuyor. Yeni dikkatimi çekti. Acaba bu normal bir şey mi?

Tamamen beyaz bir görsel açıp bakar mısız ekrana? Bir anormallik var mı?
Hayır beyazda yok. Bu yansıma gibi bir şey.
@Cruslan Beyazda sorun yok hocam. Sadece ekran kilitliyken veya siyah tonları olan bir resimde iken, oda ışığına tuttuğumda bu bahsettiğim kirmizimsi yesilimsi renk oluyor. Telefon kapanınca da oluyor bu arada.

Son düzenleme:
@Flawsome, Aklıma gelen tek şey yakınlık sensörü. Ön kameranın sağ alt köşesinde çalıştığında yanıp söndüğünden bozuk piksel gibi gözüküyor. Onun haricinde ekranda dediğiniz gibi anormallik yaratacak bir durum yok. Belki ekranın kavisli yapısından dolayı oluşan ışık hüzmesi yüzünden böyle bir görsel algı yaşıyor olabilirsiniz.

@Flawsome, Aklıma gelen tek şey yakınlık sensörü. Ön kameranın sağ alt köşesinde çalıştığında yanıp söndüğünden bozuk piksel gibi gözüküyor. Onun haricinde ekranda dediğiniz gibi anormallik yaratacak bir durum yok. Belki ekranın kavisli yapısından dolayı oluşan ışık hüzmesi yüzünden böyle bir görsel algı yaşıyor olabilirsiniz.
Bu da bir ihtimal, sadece ışık direkt olarak ekrana vurduğu zaman oluyor çünkü. Işıkla ekran arasına bir şey girdiği zaman, örneğin yüzüm, böyle bir şey olmuyor. Bana bir bozukluk olsaydı telefon kapalıyken de olmazdı gibi geliyor.
@Flawsome, aklıma gelen tek şey yakınlık sensörü. Ön kameranın sağ alt köşesinde çalıştığında yanıp söndüğünden bozuk piksel gibi gözüküyor. Onun haricinde ekranda dediğiniz gibi anormallik yaratacak bir durum yok. Belki ekranın kavisli yapısından dolayı oluşan ışık hüzmesi yüzünden böyle bir görsel algı yaşıyor olabilirsiniz.

Bu ışığı söyle anlatabilirim; kuzey ışıklarını düşünün, ben telefonu hareket ettirdikce onun hareketi gibi oluyor kırmızı yeşil gibi renkler oluşuyor. Ama soluk bir ışık yani direkt aklınıza kırmızı ve yeşil gelmesin 😃

Son düzenleme:

Geri
Yukarı