Samsung S20 FE Snapdragon ekranda ghosting oluyor

slipdream

Decapat
Merhaba arkadaşlar,

Cihazı alalı 4 gün oluyor, gündelik kullanımda sayfaları aşağı indirirken ya da yukarı çekerken eski Note serisi telefonumdaki gibi bir hissiyat olmadığını hissetmiştim. Sonrasında PUBG oynarken (4 parmak oynuyorum) ateş ederken şarjörde mermi olmasına rağmen ateşi yarıda kestiğini gördüm, hatta bunu defalarca yaptı. Yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla bunu yaşayan epey bir insan var ve sebebi de, ateş tuşuna basarken ekran kendisi başka yerlere basıyor (ghost screen) ve ondan dolayı ateşi kesiyor. Ayrıca gündelik hayatta kullanımda da ekran tepkimesi çok kötü, eski Samsung cihazım parmağımı daha dokunmadan tepkime verirken bu bazen dokunduğumu anlamıyor bile. Yine de tek parmaklı kullanımda o kadar sapıtmazken, çoklu parmak kullanımında kendisinden geçiyor. Görsel eklemek için de touch screen test uygulamasında 4 parmak kaydırırken ekran görüntüsü aldım. İzlemek isteyen arkadaşlar için buraya ekliyorum.

Şimdi benim size danışmak istediğim konu şu, sizce bu olay bütün S20 FE'lerde mi mevcut? Biliyorsunuz exynoslularda ekran mevzusu oldu, Snapdragon'lu geldi falan. Yabancı forumlarda bu sorunu hala yaşayanlar çok, Samsung güncelleme ile çözeceğiz diyor ama bunun üzerine 3 güncelleme göndermiş son hali bendeki gibi. Eğer burada bu cihazı kullanan arkadaşlarda da benzer şeyler varsa direkt iade isteyeceğim, yok bazılar için bu mevzu geçerliyse değişim istemeyi düşünüyorum.

İade edebiliyorsan iade edip S21 falan bakabilirsin hocam. Değişim istediğinde yine aynı sorunu yaşama ihtimalin var. İade ve değişim baya zor bu arada servis normal diyip işlem yapmayabilir.

İade edebiliyorsan iade edip S21 falan bakabilirsin hocam. Değişim istediğinde yine aynı sorunu yaşama ihtimalin var. İade ve değişim bayağı zor bu arada servis normal deyip işlem yapmayabilir.

N11'de iade sürem dolmadı henüz hocam ama Samsung bu çok rezillik yaşadım kendileriyle, haklısınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı model kullanıyorum şu ana kadar bariz bir hata görmedim dediğiniz şeyi nasıl farkedebilirim?
Play store'dan şu uygulamayı indirin

Sonra 4 parmağınızla birden aşağı doğru düz çizgi çizmeye çalışın. Bakın şöyle videolar var, nasıl olduğunu buradan anlayabilirsiniz. Videodaki s20 fe cihazda da (en sağdaki) sorun var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Play Store'dan şu uygulamayı indirin.

Sonra 4 parmağınızla birden aşağı doğru düz çizgi çizmeye çalışın. Bakın şöyle videolar var, nasıl olduğunu buradan anlayabilirsiniz. Videodaki S20 FE cihazda da (en sağdaki) sorun var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende de varmış aynı sorun çok bariz.

Bu Exynos 990'lı S20 FE'lerin kronik ghost touch sorunu zaten. Yazılım güncellemesiyle falan çözülecek bir sorun da değil, maalesef donanımsal.

Berbat işlemcisiyle ve ekranıyla son zamanların en problemli cihazı oldu. Zaten fazla sürmeden üretimi durduruldu.

Bu Exynos 990'lı S20 FE'lerin kronik ghost touch sorunu zaten. Yazılım güncellemesiyle falan çözülecek bir sorun da değil, maalesef donanımsal.

Berbat işlemcisiyle ve ekranıyla son zamanların en problemli cihazı oldu. Zaten fazla sürmeden üretimi durduruldu.
Hocam başlığı snapdragon diye açtım, benim cihaz snapdragon'lı versiyonu. Donanımhaberde de başka yerlerde de aynı durumu yaşayan var snapdragon'lı cihazla.

Mi 10T'yi aldığımda S20 FE snapdragon modeli yoktu. Bazen acaba biraz daha bekleyip alsa mıydım diye düşünüyordum ama bu konuyu görünce iyi ki almamışım dedim.
Bu arada umarım yazılımsaldır ve güncellemeyle çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı