Samsung S21 FE alınır mı?

Bütçe
13-16
Bu fiyat bandında rakibi yok. Kamerası gayet başarılı. Eşime aldım telefonu elime alıp ekranına baktığımda görsel şölen yaşıyorum. Bataryasına bir şey diyemeyeceğim malum kadınlar bizim kadar aktif kullanmıyor. O yüzden eşim memnun ama ben kullansam ne derdim bilmiyorum. İşlemcisinin Snapdragon'dan çok bir farkı yok. Benim Snapdragon 855'ten rahatlıkla daha hızlı. Ben telefonda bir eksik olduğunu düşünmüyorum. Ağır oyun oynayacaklar için tabii ki oyun telefonlarına yönelmeleri daha iyi olur. Onlarında fiyatları malum zaten.
Benim kafamda iki soruya dayalı daha temel bir soru var:
1 - S21 Fe'nin güncelleme desteği düşünülürse cihazın ömrü ne kadar olur?
2 - S21 Fe'nin pil ömrü ki cihazın çıktığı yıl düşünülürse bataryanın bir yıllık raf bekleme süresini de göz önünde bulundurursak durumu nedir?
Bu ikisini saymazsak dinamik amoled ekran, kablosuz şarj ve kamera gibi donanımlar bakımından elbette güzel/iyi cihaz ama ekonomi ve android cihazların ikinci elde (cihazı değiştirmek için) yıl sonu fiyatı düşünülünce uzun kullanım daha ön plana çıkmıyor mu?
Not: Telefonu oyun için değerlendirenleri de hiç anlamıyorum.

Hocam 60Hz'de bıle 5.30 saat ekran süresi çok az ya fikrim yine Realme GT 2'den yana bilemiyorum.
O size kalmış hocam ben Samsung'un kalitesinden yanayım 🙂 s21 fe batarya süresi az gidiyor diye bahsettiğiniz modelde olmayan:
Dinamik Amoled'den
Gorilla glass victus'tan
Kablosuz şarjdan
Kamerasından (bu benim için en önemlisi, ikisininkini karşılaştırınca s21 fe gerçekten daha başarılı bana göre)
Suya ve toza dayanıklılıktan
Metal çerçeveden
Mahrum kalmak istemem 🙂
Tabii realme'nin de kendince iyi olduğu konular var, işlemci gibi mesela (ısınan ve verimsiz diye bahsedilen, ama sözde exynos'dan daha iyi olan işlemciden bahsediyorum) ama çok fazla oyun takıntınız yoksa veya oynanmıyorsa
hiç sorun olmaz 🙂

Benim kafamda iki soruya dayalı daha temel bir soru var:
1 - S21 Fe'nin güncelleme desteği düşünülürse cihazın ömrü ne kadar olur?
2 - S21 Fe'nin pil ömrü ki cihazın çıktığı yıl düşünülürse bataryanın bir yıllık raf bekleme süresini de göz önünde bulundurursak durumu nedir?
Bu ikisini saymazsak dinamik amoled ekran, kablosuz şarj ve kamera gibi donanımlar bakımından elbette güzel/iyi cihaz ama ekonomi ve android cihazların ikinci elde (cihazı değiştirmek için) yıl sonu fiyatı düşünülünce uzun kullanım daha ön plana çıkmıyor mu?
Not: Telefonu oyun için değerlendirenleri de hiç anlamıyorum.
Hocam cihaz 11 Ocak 2022'de satışa başladı o günden bugüne 1 buçuk yıl geçmiş fakat o günden bugüne hiç s21 fe üretilmedi diye bişey yok 🙂.
Cihaz şuan android 14 listesinde ve android 15'de alacak gibi duruyor.
2. Elde fiyatının düşmesi tüm android cihazlarda oluyor, maalesef iPhone'ları yatırım aracı olarak kullananlardan dolayı ve firmaların cihazlarını güncellemelerle performansını düşürmesinden dolayı.

Son düzenleme:
O size kalmış hocam ben Samsung'un kalitesinden yanayım 🙂 S21 FE batarya süresi az gidiyor diye bahsettiğiniz modelde olmayan:
Dinamik AMOLED'den.
Gorilla Glass Victus'tan.
Kablosuz şarjdan.
Kamerasından (bu benim için en önemlisi, ikisininkini karşılaştırınca S21 FE gerçekten daha başarılı bana göre)
Suya ve toza dayanıklılıktan.
Metal çerçeveden.
Mahrum kalmak istemem 🙂
Tabii Realme'nin de kendince iyi olduğu konular var, işlemci gibi mesela (ısınan ve verimsiz diye bahsedilen, ama sözde Exynos'dan daha iyi olan işlemciden bahsediyorum) ama çok fazla oyun takıntınız yoksa veya oynanmıyorsa.
Hiç sorun olmaz 🙂

Hocam cihaz 11 Ocak 2022'de satışa başladı o günden bugüne 1 buçuk yıl geçmiş fakat o günden bugüne hiç S21 FE üretilmedi diye bir şey yok 🙂.
Cihaz şu an Android 14 listesinde ve Android 15'te alacak gibi duruyor.
2. elde fiyatının düşmesi tüm Android cihazlarda oluyor, maalesef IPhone'ları yatırım aracı olarak kullananlardan dolayı ve firmaların cihazlarını güncellemelerle performansını düşürmesinden dolayı.

Gorilla Glass Victus ve metal cerceve koruyucu ekran ve kılıftan dolayı olaysız, dinamik amodel bir artı, lakin kasa kalitesi olarak bakıyorsak GT 2 cam kapağa sahip siyah modeli çerçevesi de bio polimer, ayrıca SD 888 Exynos 2100'den daha az ısınıyor en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı