Samsung S21 FE'nin her gün sabaha kadar şarjda durması sorun olur mu?

544148

Centipat
Merhaba, sayın Technopat üyeleri Samsung S21 FE nasıl şarj edilmeli bunun hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum aile büyüklerim bana ilk telefonu aldım sarja tak sabaha kadar dursun ilk şarj çok önemli dediler. Şu an öyle yapıyorum yani telefonu akşamdan sabaha kadar şarjda tutmanın bir zararı var mı? Özellikle böyle bir telefona adaptörü ayrı olarak satın aldık 25W olması lazım galiba bilginize herkese iyi akşamlar ve bu konuyu gündüz görenlere de iyi günler dilerim yardımcı olursanız sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben uyuyacağım sarja takıp sabah çıkartacağım yani bir sorun olmayacağını duymak güzel olur.

Aile büyüklerim %100 dolsa da çıkartmama mı söylediler sıfır olduğu için ilk gün böyle %100 Full dolsa da bekleteyim daha sonra o %85 ayarını açıp artık sürekli öyle yaparım.

Ben uyuyacağım sarja takıp sabah çıkartacağım yani bir sorun olmayacağını duymak güzel olur.

Aile büyüklerim %100 dolsa da çıkartmama mı söylediler sıfır olduğu için ilk gün böyle %100 Full dolsa da bekleteyim daha sonra o %85 ayarını açıp artık sürekli öyle yaparım.

@Violet S ilk gün yani bugün böyle şarj edeceğim sonra %85 ayarını açıp daha iyi olur değil mi?

Son zamanlarda ben de %85'te şarj dolumunu kes ayarını açmaya başladım. Gece bırakıyorum öyle. Güvenemiyorum ama malum batarya...
Konuyla alakasız ama bu ayarı nasıl açıyorsunuz ? Bende Android 12 yüklü ama böyle bir ayar görmedim. Ben manuel şekilde %80 olunca kendim çekiyorum. 😀

Konuyla alakasız ama bu ayarı nasıl açıyorsunuz ? Bende Android 12 yüklü ama böyle bir ayar görmedim. Ben manuel şekilde %80 olunca kendim çekiyorum. 😀
Hocam, batarya ayarlarını bulursunuz zaten. Aşağıda daha fazla batarya ayarı (diğer batarya ayarları ya da) yazıyor. Oraya girdikten sonra en altta.

Yeni konular

Geri
Yukarı