Samsung S22 üzer mi?

S23 FE daha güncel ve pili daha uzun gidiyor. Ayrıca S23 sonrası 4 yıl güncelleme alacak. S22 desteği seneye bitecek.

S21 serisi ve sonrası 4 yıl sürüm 5 yıl güvenlik güncellemesi alacak yani S22 2026'ya kadar sürüm 2027'ye kadar güvenlik güncellemesi alacak aylık olarak.
Android 16 One UI 8 ve 8.1'e kadar yolu var S23 FE ise Android 17 tabanlı One UI 9 ve 9.1'e kadar yolu var ayrıyeten S20 serisinin desteği daha devam ederken 2 yıl daha güncel serinin seneye güncelleme dedteğinin bitecek olması ayrı bir saçmalık S20 serisinin desteği seneye bitecek.

Pardon S20 serisinin desteğinin bitmesinde 2023ü baz aldım yeni yıla daha alışamadım.
S20 serisinin desteği bu yıl son.

S21 serisi ve sonrası 4 yıl sürüm 5 yıl güvenlik güncellemesi alacak yani S22 2026'ya kadar sürüm 2027'ye kadar güvenlik güncellemesi alacak aylık olarak.
Android 16 One UI 8 ve 8.1'e kadar yolu var S23 FE ise Android 17 tabanlı One UI 9 ve 9.1'e kadar yolu var ayrıyeten S20 serisinin desteği daha devam ederken 2 yıl daha güncel serinin seneye güncelleme dedteğinin bitecek olması ayrı bir saçmalık S20 serisinin desteği seneye bitecek.
Güzel anlatmışsınız ancak şunu merak ediyorum, S23FE'nin işlemcisi S22'ye göre daha az performans veriyor. Ayrıca kamerası da S22'ye göre geri kalıyor. Yine mağazada test edeceğim fakat ekstra 1 yıl güncelleme için değer mi?

@SabriKeser S23 FE, çok kaba bir cihaz. Sırf 1 fazla güncelleme için almazdım.
Ana kamera sensorleri de aynı ama geri kalan kamera paketinde S22 daha önde.
S22 serisindeki Exynos 2200 ile S23 FE'de kullanılan aynı değil, daha verimli üretim bandindan geçti. Yani aralarındaki fark daha da azaldı.
Ama ben daha premium bir cihaz tercih ederdim. 20K+ verip de A54 kasasında bir cihaz almak hiç mantıklı gelmiyor.

@SabriKeser S23 FE, çok kaba bir cihaz. Sırf 1 fazla güncelleme için almazdım.
Ana kamera sensorleri de aynı ama geri kalan kamera paketinde S22 daha önde.
S22 serisindeki Exynos 2200 ile S23 FE'de kullanılan aynı değil, daha verimli üretim bandindan geçti. Yani aralarındaki fark daha da azaldı.
Ama ben daha premium bir cihaz tercih ederdim. 20K+ verip de A54 kasasında bir cihaz almak hiç mantıklı gelmiyor.
Bende S22 alacağım gibi duruyor. Mağazada s23fe çok kaba geldi. Çok kalın ve ağır. Cebime koysam eşofman düşecek gibi duru. S22 daha kibar. Aşağı yukarı 0,5-6 inç küçülmesi çok rahatsız etmez herhalde. Telefonum 6,53, S22 6,1

Güzel anlatmışsınız ancak şunu merak ediyorum, S23FE'nin işlemcisi S22'ye göre daha az performans veriyor. Ayrıca kamerası da S22'ye göre geri kalıyor. Yine mağazada test edeceğim fakat ekstra 1 yıl güncelleme için değer mi?
S22'deki işlemcide düzgün optimizasyon yok şarjı çabuk biter.

Optimizasyonla ilgili hiçbir sıkıntı yok, ikisi de verimsiz SoC'lere sahipler. Aralarındaki 800 mAh nedeniyle fark açılıyor.
Kaldı ki Exynos 2200'un ilk çıktığı zamanki GPU sorunları ve vasat NPU'ya girersek kimin optimizasyon sorunu olduğu tartışılır.

Hocam sen pek anlamıyorsun telefondan galiba eski mesajlarını okudum biraz öncelikle S22'nin desteği seneye bitmiyor, FE model telefonlar a serisiyle s serisi arası kalmış cihazlar gibi denilebilir bu yüzden düz s serisine göre daha düşük cihazlardır. S23FE ekran gövde oranı olarak da rahatsız edici durumdadır bu arada çerçeve kalınlığı üzer. Pil evet 10 saat gitmiyor S22 de ama hızlı şarj ile 1 saatte 20'den 100'e kadar doluyor bence FE telefon almaya değmez.

Güncelleme çok bir şey ifade etmiyor ve FE modelin yazılımı A serisi kadar olmasa da düz S serisinin yazılımından biraz daha kısıtlı.

3-4 yıl kullanacağım için 20k civarında verdiğim bir şeyin beni üzmesini istemem.

S22 ve S23FE arasında kaldım. Birisinin ekranı ve bataryası büyük, diğerinin işlemcisi ve kamerası daha iyi.
Kullandığım telefon Redmi 9t. 6000 mAh bataryası ve 6.53 inç ekranı var. Bunlara alıştım yaklaşık 3 senedir bu telefonu kullanıyorum.

S22 almayı düşünüyorum fakat birkaç sorum olacak;

1-) Batarya konusunda tam günü çıkarabilir miyim? Oyun olarak sadece efutboll oynuyorum arada.

2-Isınma sorunu ciddi bir problem yaratır mı uzun süre kullanımda? Her yeni telefonda eskiyi babam kullanıyor babama kötü cihaz vermek istemem.

3-Güncelleme desteği bittiğinde kullanılır mı?

4-Şubatta S24 çıkacak ve S22 artık 2 dönem geride kalmış bir cihaz. Alınmaya değer mi?

S22 alırsam beni üzer mi? S23FE'ye yönelmeli miyim?

S23FE daha yeni nesil ancak tasarım açısından orta segment bir Android telefona benziyor. (Tasarım derken sadece arka tasarımdan bahsetmiyorum) S22'de ise hala düzeltilmediyse ısınma sorunu var. Eğer ısınma sorununu çözdüyseler S22, bütçe daha çıkarsa S23.

S22'de ise hala düzeltilmediyse ısınma sorunu var.
Çoğunlukla düzeltilmiş hocam. Kullanıcılar artık daha iyi olduğunu söylüyorlar.

@SabriKeser cok kişi yazmış ama ben de söyleyeyim. Kameraya önem veriyorsanız S22 alın. Bataryada powebank taşımakta sıkıntı olmadığını söylediniz, ki zaten bazı ayarlamalar yaptığınızda pili iyi gidiyor S22'nin. S23 FE A54 ile tasarımda %99 aynı, kameraları daha büyük sadece. S23 FE kaba bir cihaz, çerçeveleri özellikle. S22 çok zarif ve premium hissettiren bir telefon.

Yeni konular

Geri
Yukarı