Samsung S22 vs Xiaomi 12

4 saat pil ömrü istiyorsanız Samsung S22 alabilirsiniz 4 saat bile çok aslında 4 saat alırsanız şükredin.
SD888'li S21FE kullanıyorum. Ya exynos'lu S22 alacaktım ya da SD'li S21FE. Gittim sırf forumda gömdükleri için S21FE aldım. Pişmanım dostlar. Geçen kuzenime S22 aldık 8 saat civarı ekran açık süresi alıyor ve arka tasarımın cam olması beni benden alıyor. Gerçekten S21 ile her ne kadar aynı tasarıma sahip gibi dursa da arada dağlar kadar fark var. 4 saat pil ömrü falan vermiyor kuzenim genellikle instagram ve kamera kullanıyor 7-8 saat arası ekran açık alıyor. Tabii kendisi parlaklığı kısık kullanan birisi onun da etkisi vardır.

Biraz üzebilir aynen kullanan herke bu durumdan şikayetçi Reddit'te ve yabancı forumlarda binlerce kullanıcı bu durumdan yakınıyor ve siz hala savunuyorsunuz 😅

Ne yapalım hocam bizde Samsung fanboyuyuz işte.

SD888'li S21FE kullanıyorum. Ya Exynos'lu S22 alacaktım ya da SD'li S21FE. Gittim sırf forumda gömdükleri için S21FE aldım. Pişmanım dostlar. Geçen kuzenime S22 aldık 8 saat civarı ekran açık süresi alıyor ve arka tasarımın cam olması beni benden alıyor. Gerçekten S21 ile her ne kadar aynı tasarıma sahip gibi dursa da arada dağlar kadar fark var. 4 saat pil ömrü falan vermiyor kuzenim genellikle Instagram ve kamera kullanıyor 7-8 saat arası ekran açık alıyor. Tabii kendisi parlaklığı kısık kullanan birisi onun da etkisi vardır.

Hocam hadi 5-6 saat desen anlarımda 8 saat mümkün değil bu cihazla bu yorumumada gülücük atın hadi.

Xiaomi 12 ve Samsung A34 iki adet aktif cihazım var. S22'yi de inceledim. Güzel cihaz ama ikisinin de birbirine karşı üstünlükleri var.

Xiaomi 12'den çok memnunum. Premium cihaz. Ekran pırıl pırıl. İdeal büyüklükte. Büyük değil ama küçükde gelmiyor. Şarjı 67 watt ile 40 dakika da Full.
Cihazda bazı ayarlar yaptım. AOD kapattım mesela, ekran koruyucu döngüseli de kapattım. Çok gereksiz zaten. Oyun oynamıyorum. Gün boyu yoğun kullanımda pil rahat yetiyor. Hatta gece minium yüzde 15-20 kalıyor. Cihaz çok seri. Yazın biraz ısınma yaptı ama çok da rahatsız etmiyor. Xiaomi 12 de işlemci soğutucusu da var. S22'ye göre sanırım daha az ısınır.
Ses sistemi harman gayet güzel. S22'nin kamerası biraz daha iyi. İşletim sistemi daha iyi.

Şimdi yine alacak olsam S22'ye göre Xiaomi 12 tercih ederim. Ekran büyüklüğü, pil ve şarj ve 256 gb olması benim için çok daha önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı