Samsung S24+ boşta aşırı şarj yiyor, donuyor ve kasıyor

Orhan Kalaycı

Femtopat
Saatte boşta yüzde beş civarında pil kullanıyor. Arka planda çalışan hiçbir şey yok. Arada sırada da telefon kasıyor ve donuyor. Ne yapmam gerekir? Reboot etmeyi denedim.

Maria isimli eleman iPhone fanboyu ilk mesaj Android'e sallıyor konu sahibide iPhone 15 alsaymışım keşke demiş 😂🤣
Anlaşmalı konu mu açıyoruz?

Keşke S23 veya S23 Plus alsaydınız.

Mantıklı bir öneri çok fark yok aralarında, ikinci el S23 Ultra, S24 + yerine tercih edilebilir.

Saatte boşta yüzde beş civarında pil kullanıyor. Arka planda çalışan hiçbir şey yok. Arada sırada da telefon kasıyor ve donuyor. Ne yapmam gerekir? Reboot etmeyi denedim.

İlk defa böyle şikayetler duyuyorum. Binde bir veya yeni kullanmaya başladıysan arada droplar normal fakat ortalamanın üstünde kullanımı etkileyecek kadar drop yiyorsan servise yollamayı deneyebilirsin.

Ya da iadeye gönder 60 Hz iPhone 15 devam.

Exynos işlemci olunca arayüzde kasması normal değil. Ben niye boşta kasmıyor? Samsung bana özel Exynos mu yolladı? Gece 8 saat boşta durunca %5 şarj yiyor bunun %2 kısmı muhtemelen AOD yüzünden. İşlemci güçlü Exynos olsun Unisoc olsun boşta kasamaz. Telefon yere düştü kırıldı bu da Exynos yüzünden olur herhalde. Exynos işlemcilerin sorunu verimlilikti performans değil. Bu arada bu yazdığım yorumdaki noktalamaları Exynos yüzünden koydum ve Technopat forumdayım bu da Exynos yüzünden olsa gerek.

Maria isimli eleman iPhone fanboyu ilk mesaj Android'e sallıyor konu sahibide iPhone 15 alsaymışım keşke demiş 😂🤣
Anlaşmalı konu mu açıyoruz?

Mantıklı bir öneri çok fark yok aralarında, ikinci el S23 Ultra, S24 + yerine tercih edilebilir.

İlk defa böyle şikayetler duyuyorum. Binde bir veya yeni kullanmaya başladıysan arada droplar normal fakat ortalamanın üstünde kullanımı etkileyecek kadar drop yiyorsan servise yollamayı deneyebilirsin.

Ya da iadeye gönder 60 Hz iPhone 15 devam.
Android'e sallamadım ki. Exynos'a salladım Samsung'un döktüğü bir işlemcinin iyi olma ihtimali yok Snapdragon işlemcilerini bile rezil etmişti Gen 1 ile. S24'ün Gen3 versiyonları gayet iyi telefonlar ama Exynos koyuncu orta segment'e dönüşüyor telefon.

Geri
Yukarı