Samsung SSD'den başka SSD alınmaz mı?

James Eşşeğin yanına Samsung, SanDisk, Kingston markaları ekleyip alınabilir demek mi? 🤦‍♂️

Bari Cruical deseydiniz o eşşek bunların arasına yakışmamış.
Dediğim insan tipi tam da sizsiniz. James Eşekçi tayfa. Sonuçta adamlar 3 yıl birebir değişim vermiyor mu ne sorun olabilirki? 1 senedir kullanan biriyle konuştum ve hala hızlarının aynı olduğunu söyledi. Genelde bu yorumları yapanlar kullanmayanlar...
Ben Toshiba 480 Gb aldım kışın 320 TL ye şu anda ilk günkü hızında ve çok iyi çalışıyor.
Çok iyi fiyata almışsınız. 350 tl ye 480gb bulsam ben de hemen alcam :(

Eğer önemli veri depolamayacaksanız Sandisk öneririm. Hem ucuz hem de bozulduğu zaman aynı SSD nin sıfırını ya da bir üst modelini veriyorlar.

Kime sorsam SSD'de Samsung al Samsung al deyip duruluyor. James Donkey'le eşek alma diye dalga geçiliyor. Adata kronik sorunly deniyor. Toshiba'nın sağlık sorunu var vs vs. yahu Samsung'da pahalı. Gaming gecesinde bu SSD 220 TL'ye düşmüştü.
Alacaktım bu yorumlar yüzünden almadım.
Bu Gaming gecesinde bir daha düşer muhtemelen alınır mı? Toshiba OCZ alacaktım başta ama onda da sağlık 1 ayda %95'e mi ne geriliyormuş. Cidden bu mubabbetler beni çok baydı. Piyasada birtek Samsung mu bu SSD'yi becerebiliyor? Sesime kulak verin. Kullananlar fikirlerini belirtsin. Bir karara varalım.

Haksız sayılmazlar Samsung konusunda ama öbürlerine çöp demek de hata olur başarabilirseniz Samsung alın olmuyorsa başkalarına bakabilirsiniz.
Ama Samsung'u göz ardı etmeyin derim 😉

Crucial (Bazı modellerde sorun yaşan oldu, belirteyim)

O kurbanlardan biri de benim. :( Daha 1 yıl dolmadı 1TB veri yazdım sağlık %98 oldu. BX500 biraz şans işi alıp Samsung kalitesi gören de var benim gibi olan da var.

Kapsamlı bir SSD karşılaştırması yapmıştım forumda. Orada bulabileceğin çoğu bilgi yazıyor. Sonuçlar biraz adaletsiz gibi ama çoğu bilgi var.
Link : Çok Kapsamlı SSD karşılaştırması - Technopat Sosyal

Samsung önermemizin bir sebebi ise DRAM bulundurması. Diğerleri bütçeden kısmak için soğutucu bile koymuyor ( Benim SSD gibi. ) Samsung ise DRAM bile ekliyor.

Dediğim insan tipi tam da sizsiniz. James eşekçi tayfa. Sonuçta adamlar 3 yıl birebir değişim vermiyor mu ne sorun olabilirki? 1 senedir kullanan biriyle konuştum ve hala hızlarının aynı olduğunu söyledi. Genelde bu yorumları yapanlar kullanmayanlar...

Bak bunu bir yere daha demiştim sanada söyleyeyim;
Eşeğe altın kemer vursalar eşek yine eşektir.

Alacaksanız alın ama aldıktan sonra sıkıntı yaşarsanız, 1 senedir kullanan kişiye danışırsınız artık ne diyeyim. Ya da burada konunuzu görürüz, bu sefer James Donkey yerine sizinde eşek diyeceğinize yemin edebilirim ama kanıtlayamam işte.

Son düzenleme:
Ben Toshiba 480 Gb aldım kışın 320 TL ye şu anda ilk günkü hızında ve çok iyi çalışıyor.
Ssd sağlığına bak gittikçe düşüyor.

Eğer önemli veri depolamayacaksanız Sandisk öneririm. Hem ucuz hem de bozulduğu zaman aynı SSD nin sıfırını ya da bir üst modelini veriyorlar.
Önemli bir veri depolamayacağım. Windows ve hızlı çalışmasını istediğim programlar. Oyunlar olabilir sadece. Sonuçta bu ssd ile prof bir iş yapmayacağım o yüzden çok para vermek istemiyorum. 300 tl altı 240gb lık bir sey istiyorum. 220 tl de 240gb ssd icin cok uygun gelmisti. Ama james donkey die almadım.

Düşük bütçe için Kingston, Gigabyte, Sandisk, WD gibi markalar iyi diye biliyorum. Crucial markası da iyi ama BX500 bazen sorun yapabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı