Samsung Tab A9 + kalem bağlanır mı?

Roxy1F

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. A9+ tablete kalem bağlanabilir mi? Bluetooth kalemlerden mesela S9 FE gibi kullanılabilir mi?

Kullanamazsınız. S Pen apayrı bir olay özel sensörler vasıtasıyla o kadar düzgün çalışabiliyor. İnternetten alıcağınız alalade bir kalem sadece temas ederek iletim yapabilecek. Bu nedenle istediğiniz gibi çalışmayabilir. Örnek olarak elinizi tablete temas ettirirseniz alakasız dokunmalar ortaya çıkacak.
S Pen desteği zaten yok. Herhangi bir stylus kalem kullanabilirsiniz çok bir şey beklemeden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kutusundan S Pen çıkmayan hiç bir cihazda kullanılmıyor diye biliyorum S Pen (S21 serisi ve Z serisi (2021) hariç)

Merhaba. A9+ tablete kalem bağlanabilir mi? Bluetooth kalemlerden mesela S9 FE gibi kullanılabilir mi?
S penler Bluetooth değil, manyetik alanla çalışıyor basitçe. Kaleme uygun cihazların kapasitif ekran denilen bir ekranı oluyor. Bu ekranın üzerindeki ince metal katman ve sensörler kalemle manyetik etkileşime girerek yazmayı sağlıyor. Sizin ekranınız normal bir ekran olduğundan bu tür kalemler de uyumlu değil maalesef. Başka bir mantıkla çalışan bir kalem varsa kullanabilirsiniz (bildiğim kadarıyla yok), ya da ucu yumuşak kauçuk top gibi olan kalemleri tercih etmeniz gerekmekte. Onların da yazma hissiyatı pek iyi olmuyor.

Son düzenleme:
Ben tableti yeni aldım daha gelmedi ama bu linkteki kalemi satın aldım. PDF üzerinden basit soru çözümü vs. için yeterli olur diye düşünüyorum. Avuç içi algılama olayı içinse şöyle bir çözüm var resimdeki gibi grafikerlerin kullandığı eldivenlerden aldım. Tablet gelince mesajı güncellerim.
1711536246325.png

Ben tableti yeni aldım daha gelmedi ama bu linkteki kalemi satın aldım. PDF üzerinden basit soru çözümü vs. için yeterli olur diye düşünüyorum. Avuç içi algılama olayı içinse şöyle bir çözüm var resimdeki gibi grafikerlerin kullandığı eldivenlerden aldım. Tablet gelince mesajı güncellerim.
Eki Görüntüle 2151856

Geldimi kanka.

Yeni konular

Geri
Yukarı