Samsung'un ekran kalitesini çok beğendim

Killshot011

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Mi 9T'ten S20 FE'ye geçiş yaptım. İkisi de AMOLED olmasına rağmen Samsung'un ekranı çok daha canlı ve renkli. Ayrıca fark ettiğim ve en beğendiğim özelliği ise ekranı leke, iz tutmuyor. Telefonu dışarıdan geldikten sonra hep ıslak mendille silerim, mi 9T'yi ayrıyeten kurulamam gerekiyordu yoksa ıslak mendil izi kalıyordu tüm ekranda. Samsung'da ayrıyeten kurulama durulama işlemine gerek kalmıyor, iz kalmıyor ekranda hiç. Ayrıca yağlı veya kirli parmakla telefonu kullandıktan sonra ekranda parmak izi kalır ya normalde, o da olmuyor. Ekranın sürekli böyle temiz kalması çok hoşuma gitti, Samsung'u tebrik ediyorum buradan. Tek sorunum telefon güneş altında yetersiz parlaklıkta kalıyor. Her ne kadar mi 9T'den üstün olsa da, mi 9T'de güneş altında daha parlak ekran görüyorum.

Kendi arayüzünde bile 60Hz çalışamayan Xiaomi arayüzünden sonra stabil 120Hz çalışan Samsung arayüzü de beni çok etkiledi. iPhone kullanıcıları hep der ya: Telefon yağ gibi akıyor kardeşim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kalitesini beğendiğinize sevindim.
Hiç iPhone kullandınız mı?
Şahsen Xiaomi, Samsung, iPhone cihazları kullandım ekran kalitesi olarak iPhone der susasım.
Samsung olarak S7 Edge, S8, S8+ kullandım. iPhone tarafındaysa 7 ve 7 Plus kullandım. Daha canlı geliyor.

Mi 9T'ten S20 FE'ye geçiş yaptım. İkisi de AMOLED olmasına rağmen Samsung'un ekranı çok daha canlı ve renkli. Ayrıca fark ettiğim ve en beğendiğim özelliği ise ekranı leke, iz tutmuyor. Telefonu dışarıdan geldikten sonra hep ıslak mendille silerim, mi 9T'yi ayrıyeten kurulamam gerekiyordu yoksa ıslak mendil izi kalıyordu tüm ekranda. Samsung'da ayrıyeten kurulama durulama işlemine gerek kalmıyor, iz kalmıyor ekranda hiç. Ayrıca yağlı veya kirli parmakla telefonu kullandıktan sonra ekranda parmak izi kalır ya normalde, o da olmuyor. Ekranın sürekli böyle temiz kalması çok hoşuma gitti, Samsung'u tebrik ediyorum buradan. Tek sorunum telefon güneş altında yetersiz parlaklıkta kalıyor. Her ne kadar mi 9T'den üstün olsa da, mi 9T'de güneş altında daha parlak ekran görüyorum.

Kendi arayüzünde bile 60Hz çalışamayan Xiaomi arayüzünden sonra stabil 120Hz çalışan Samsung arayüzü de beni çok etkiledi. iPhone kullanıcıları hep der ya: Telefon yağ gibi akıyor kardeşim.

Bundan 3 yıl önce Samsung A10 aldım, ilk aldıgımda o kadar güzel geldiki telefon çok güzel görüntüsü vardı, 1 yıl sonra telefon çok yavaşladı hiçbir şeye girmez oldu kullanılmaz oldu telefon belli bir zamandan sonra dökülüyor. Samsung'un çoğu Galaxy modeli böyle bunlar bir çeşit pazarlama stratejisimi bilmiyorum ama bence Samsung pişmanlık.

torostan ferrariye geçmissin bi zahmet fark olsun ama bence mi 9t>s 20 fe

Samsung telefonları başta gerçekten güzel oluyor ancak aradan 1-2 yıl geçtikten sonra telefon çöp oluyor adeta. Android tarafında Samsung almak çok mantıklı değil şahsıma göre.

Tam aksine Android tarafında şu an başka alınabilecek bir marka yok.

Ekran kalitesini beğendiğinize sevindim.
Hiç iPhone kullandınız mı?
Şahsen Xiaomi, Samsung, iPhone cihazları kullandım ekran kalitesi olarak iPhone der susasım.
Samsung olarak S7 Edge, S8, S8+ kullandım. iPhone tarafındaysa 7 ve 7 Plus kullandım. Daha canlı geliyor.

iPhone 5'ten S7'ye geçmiştim. iPhone 7'nin düşük çözünürlükleti LCD ekranıyla S7/8'in yüksek çözünürlüklü AMOLED ekranını karşılaştırıp, IPhone'u seçmek bana fanboyluk gibi geliyor. Mi 9T kullandığım süreçte arkadaşımın iPhone 11'iyle karşılaştırdım. Ekranı çok kötü gözüküyordu, hele bir de o kalın çerçeveleriyle felaket gözüktü.

Yeni konular

Geri
Yukarı