Samsung'un ekran kalitesini çok beğendim

Mi 9T'ten S20 FE'ye geçiş yaptım. İkisi de AMOLED olmasına rağmen Samsung'un ekranı çok daha canlı ve renkli. Ayrıca fark ettiğim ve en beğendiğim özelliği ise ekranı leke, iz tutmuyor. Telefonu dışarıdan geldikten sonra hep ıslak mendille silerim, mi 9T'yi ayrıyeten kurulamam gerekiyordu yoksa ıslak mendil izi kalıyordu tüm ekranda. Samsung'da ayrıyeten kurulama durulama işlemine gerek kalmıyor, iz kalmıyor ekranda hiç. Ayrıca yağlı veya kirli parmakla telefonu kullandıktan sonra ekranda parmak izi kalır ya normalde, o da olmuyor. Ekranın sürekli böyle temiz kalması çok hoşuma gitti, Samsung'u tebrik ediyorum buradan. Tek sorunum telefon güneş altında yetersiz parlaklıkta kalıyor. Her ne kadar mi 9T'den üstün olsa da, mi 9T'de güneş altında daha parlak ekran görüyorum.

Kendi arayüzünde bile 60Hz çalışamayan Xiaomi arayüzünden sonra stabil 120Hz çalışan Samsung arayüzü de beni çok etkiledi. iPhone kullanıcıları hep der ya: Telefon yağ gibi akıyor kardeşim.

S20FEden iPhone 13'e geçtim, açıkçası iPhone 13 ekranı daha iyi geldi bana sanki.

Bundan 3 yıl önce Samsung A10 aldım, ilk aldıgımda o kadar güzel geldiki telefon çok güzel görüntüsü vardı, 1 yıl sonra telefon çok yavaşladı hiçbir şeye girmez oldu kullanılmaz oldu telefon belli bir zamandan sonra dökülüyor. Samsung'un çoğu Galaxy modeli böyle bunlar bir çeşit pazarlama stratejisimi bilmiyorum ama bence Samsung pişmanlık.
Bunda haklısınız, aynısını yaşadık.

Dediğim gibi telefon kullanılamaz hale geliyor bir süre sonra. Samsung aldığıma pişmanım onun yerine Android olarak Xiaomi alsaydım diyorum, onunda eksikleri var gerçi.

Hocam Xiaomi'den geçtim, Samsung çok daha stabil diyorum. Şu an Android piyasasina bakarsanız eğer Samsung dışında önerilen marka yok. Hem donanım hem yazılım olarak diğer Android'lerden çok daha üstün. Xiaomi kendi arayüzünde bile 60Hz stabil çalışmıyor diyorum keşke Xiaomi alsaydım diyorsunuz.

S20feden iPhone 13'e geçtim, açıkçası iPhone 13 ekranı daha iyi geldi bana sanki.

Normaldir hocam arada 3 katlık bir fiyat farkı var :) ben mi 9T ile karşılaştırdim. S21 modelleri için de S20 FEden daha kaliteli ekranı diyorlar.
Kamera, performans, batarya gibi konularda nasıl bir gelişme gördünüz hocam 13 ile?

Normaldir hocam arada 3 katlık bir fiyat farkı var :) ben mi 9T ile karşılaştırdim. S21 modelleri için de S20 feden daha kaliteli ekranı diyorlar.
Kamera, performans, batarya gibi konularda nasıl bir gelişme gördünüz hocam 13 ile?

Normalde asla fanboyluk yapmam ama 13 bu saydığınız özelliklerde daha iyi. İyi ki almışım iPhone kafam rahat çünkü hiç ısınma yaşamadım FPS düşmesi da olmadı kamera zaten harika.

Yeni konular

Geri
Yukarı