Sanal Kali Linux'a Kablosuz Ağ Bağlama

CruaLHawK

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar arkadaşlar. Bugün bilgisayarıma sanal Kali Linux 2019.4 kurdum. Lakin kablosuz ağlar gözükmüyor. Ne yapabilirim? Teşekkürler..

Kullandigin VM uzerinden ayarlaman gerekiyor, sanal makinenin dis dunyaya ile iletisimini VM kontrol eder.

Selamlar arkadaşlar. Bugün bilgisayarıma sanal Kali Linux 2019.4 kurdum. Lakin kablosuz ağlar gözükmüyor. Ne yapabilirim? Teşekkürler..
VM'e sadece network kartı mı eklediniz?
Ağlara bağlanması için bir wi-fi modülüne sahip olması lazım ki görebilsin.
Linux tarafında değil kullandığınız sanallaştırma platformu üzerinde kontrol yapmalısınız.

Sanal makine network ayarlarından Bridged Adapter seçeneği ile ister mevcut istersen de harici bir Wi-fi kartla kablosuz ağa bağlanabilirsin.

Dosya Ekleri

• ayarlarvm.jpg
    ayarlarvm.jpg
    47,2 KB · Görüntüleme: 1.397
Ayarlar böyle. Ne yapmam lazım?
Harici bir Wi-fi karta ihtiyacın var. Ben de şimdi VirtualBox'ta denedim. Fazladan bir Wi-fi kart bağlamadıkça ağ ayarın bridged adapter olsa da, kali interneti ethernet üzerinden çekiyormuş gibi görünüyor. Laptop'ın Wi-fi kartını kullanma yöntemleri de vardır muhakkak. Youtube'da birkaç video gördüm ama güvenilir midir bilemem.

Harici bir Wi-fi karta ihtiyacın var. Ben de şimdi VirtualBox'ta denedim. Fazladan bir Wi-fi kart bağlamadıkça ağ ayarın bridged adapter olsa da, kali interneti ethernet üzerinden çekiyormuş gibi görünüyor. Laptop'ın Wi-fi kartını kullanma yöntemleri de vardır muhakkak. Youtube'da birkaç video gördüm ama güvenilir midir bilemem.
Onları da denedim fakat olmuyor ya. Çözüm yok galiba😞.

Onları da denedim fakat olmuyor ya. Çözüm yok galiba😞.
Kali penetrasyon testi için kullanılan özel bir sistem. Bu sistemde kablosuz ağlara saldırmak, sahte kablosuz ağ oluşturmak gibi işlemleri yapabilmek için monitor mode'una geçiş yapabileceğin bir Wi-fi karta ihtiyacın var. Bu özellik büyük ihtimal laptop'ların dahili Wi-fi kartlarında yoktur. Ama günlük kullanım için kullanacaksan interneti ethernet üzeirnden veya kablosuz göstermesinin bir önemi yok bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı