Sanal makine kullanıyor musunuz?

Hangi sanal makine yazılımını kullanıyorsunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    38
Kullanıyorum, en iyi sanallaştırma yazılımlarından biri olan KVM'i koymamanız üzücü.
KVM popüler olmadığı için koymamıştım. Şimdi koyuyorum.

Windows Virtual PC (Windows 8.1 ve üstünde Hyper-v olarak geçiyor ismi),VMware, VirtualBox. Ve genellikle Windows 1, 2, 3,3.1, 95, 98 vb. işletim sistemlerini kuruyorum.

KVM kullanıyorum. İçine android x86 kurdum ve Call of Duty: Mobile oynuyorum.
Bazen ise anbox veya waydroid (waydroid Emülatör değildir ama APK dosyalarını kurup performans kaybı vs olmadan kullanabilirsiniz) kullanıyorum.
Enterprise ve genel olarak GNU/Linux kullanıcılarında bayağı popüler.
Evet. Bende kullanıyorum.

macOS'ta .Net Framework geliştirme için Parallels Desktop Pro kullanıyorum. VS19 ile ortalama bir performansı var.

Ek olarak Windows sistemimde Linux dağıtımlarını denemek amaçlı VMware Player kullanıyorum.

Enterprise ve genel olarak GNU/Linux kullanıcılarında bayağı popüler.
Ben sadece Linux ve işletme pazarını değil, tüm işletim sistemleri ve tüm pazarlar bazında düşünmüştüm. Linux'un pazar payı düşük olduğu için KVM de düşük pazar payına sahip. Yoksa Linux üzerinde çok kullanılıyor dediğiniz gibi.

VMware altında pek çok Windows sürümünü kullanıyorum. Windows XP, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 11 sanal makinelerim var. Gayet de güzel çalışıyor. Fakat XP'de çözemediğim bir ses takılma sorunu var. Kaç tane XP ISO'su ile denedim, bir şey değişmedi. Sesler takılıyor.

VMware kullanıyorsanız Windows XP kurup seslerin takılıp takılmadığını deneyebilir misiniz acaba? Çünkü sorun VMware 12.5 sürümü ile ortaya çıkmış gibi görünüyor. Şu anda 16 sürümü var ve sorun devam ediyor. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı