Sanal makinede oyunlar kasıyor

antikrist

Femtopat
Daha fazla  
Bir Windows 10 sanal makine kurdum. Bu sanal makine üzerinden oyun oynuyorum fakat oyunda çok lag ve kasma var. Bunu çözebilir miyiz?
Kendi bilgisayarımın özellikleri:
i5 11400F.
RTX 3060 12 GB.
2x8 3200 MHz.

Sanal makine:
8 GB RAM.
9 işlemci.
Depolama 50GB.
VirtualBox.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ve VirtualBox ekran kartı belleğine maksimum 256MB verebiliyosun ve bu değer çok az o yüzden bir nedenin yoksa VMware kullanabilirisin.
VMware, DirectX 11'de destekliyor. Kesinlikle daha yüksek performans olacaktır ancak yine de konu sahibi çok ümitlenmesin.

GTX 1660 Ti ile VMware'de Windows 7 kurdum, PES 2013 düşük ayarlarda kasıyor. Amacım korsan oyunları PC'den izole etmekti ama çok pratik olmadı.

Hocam yine de güçlü bir ekran kartı var. Tam gücünü kullanmasa dâhi, çoğu oyunu 60FPS'in üzerinde oynayabilir.
Pek sanmıyorum. Çünkü zaten GPU Passthrough yap(a)madığı için alacağı performans çok düşük olacak artı VirtualBox kullanıyor.

VirtualBox maksimum 256MB VRAM gönderebiliyor. Artık hangi oyunun texture'lerini yükler bilmiyorum :D

VMware, DirectX 11'de destekliyor. Kesinlikle daha yüksek performans olacaktır ancak yine de konu sahibi çok ümitlenmesin.

GTX 1660 Ti ile VMware'de Windows 7 kurdum, PES 2013 düşük ayarlarda kasıyor. Amacım korsan oyunları PC'den izole etmekti ama çok pratik olmadı.
Hocam Ryzen 5 2600 ve RX590 ile aynı anda (Ana makine ve sanal makine üzerinden 2 klavye 2 mouse ve 2 ekran bağladım) Starcraft 2 oynadık. Sanal makinede seyrek droplar oldu fakat 70FPS'in üzerinde oynayabildik. Konu sahibinin sistemiyle rahat rahat tek oyun açılabileceğini düşünüyorum.

@brkyozell

Ayrıca yine bu sistemle LOL botu kasıyordum. 16gb RAM sınırına takılmam nedeniyle aynı anda 4 bot açabiliyordum.

Hocam Ryzen 5 2600 ve RX590 ile aynı anda (Ana makine ve sanal makine üzerinden 2 klavye 2 mouse ve 2 ekran bağladım) Starcraft 2 oynadık. Sanal makinede seyrek droplar oldu fakat 70FPS'in üzerinde oynayabildik. Konu sahibinin sistemiyle rahat rahat tek oyun açılabileceğini düşünüyorum.

@brkyozell

Ayrıca yine bu sistemle LOL botu kasıyordum. 16gb RAM sınırına takılmam nedeniyle aynı anda 4 bot açabiliyordum.
VirtualBox maksimum 256MB VRAM gönderebiliyor, çalışacağına emin misiniz?

Geri
Yukarı