Sanal makineye Play Store'u olan ChromeOS nasıl kurulur?

Xilared

Hectopat
Daha fazla  
Virtualbox/VMware'ye nasıl ChromeOS kurulur? Birçok video izledim. Linux Mint ile kurulan ChromeOS'u kurmaya çalıştım gerekli dosyaları Linux Mint ISO dosyasına attım Linux Mint açıldıktan sonra kurulumu yaptım yeniden başlatınca Linux Mint kendini sildi ve işletim sistemi yok oldu buradan sonrası olmadı. Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak ne yapmak istiyorsun?
Şu an windows yüklü bir bilgisayarın var ve windows üzerinde bir sanal makine oluşturup chrome OS mu çalıştırmak istiyorsun?

Virtualbox/VMware'ye nasıl ChromeOS kurulur? Birçok video izledim. Linux Mint ile kurulan ChromeOS'u kurmaya çalıştım gerekli dosyaları Linux Mint ISO dosyasına attım Linux Mint açıldıktan sonra kurulumu yaptım yeniden başlatınca Linux Mint kendini sildi ve işletim sistemi yok oldu buradan sonrası olmadı. Nasıl yapabilirim?

Sanal makine kuracağın bilgisayarın bilgilerini ve sürümünü yazar mısın? @Xilared

Windows 8.1 Single launguage, 2 GB RAM, Intel Core 2 Duo E7500 işlemci, 800 MB ekran kartı, Foxconn 2A8C anakart.

Kardeşim PC gereksinimleri minimum seviye olması güzel ama PC sürümün W8.1 ve ben W11 öneririm (RAM hariç RAM minimum 8 GB olmalı ve PC çok kasar!)* (W11 zorunlu değil istersen yükletebilirsin kardeşim)
Link:Yeni Windows 11 İşletim Sistemine Yükseltin | Microsoft
Ve Chrome OS yükleme makale link:

Kardeşim PC gereksinimleri minimum seviye olması güzel ama PC sürümün W8.1 ve ben W11 öneririm (W11 zorunlu değil istersen yükletebilirsin kardeşim)
Link:Yeni Windows 11 İşletim Sistemine Yükseltin | Microsoft
Windows 11 mi? Bu bilgisayarlarda Windows 10 yapınca bilgisayar artık dayanamıyor.
İşte bende cmd ile kurulumu bitirdikten sonra yeniden başlatmada takıldım.

Windows 11 mi? Bu bilgisayarlarda Windows 10 yapınca bilgisayar artık dayanamıyor.

Tamam o zaman ama Windows 8.1'in genişletilmiş desteği 2023'te bitiyor ondan demiştim ama idare eder :) Chrome OS kurma makale Link:PC'ye resmi Chrome OS kurma rehberi

İşte bende CMD ile kurulumu bitirdikten sonra yeniden başlatmada takıldım.

O zaman bilgisayarın kaldırmıyor olabilir.

Geri
Yukarı