SanDisk SSD 0 GB görünüyor

Bütçe
1000 TL

yasin789

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
Sandisk SSD Plus 240 GB
Anakart
MSI B450M PRO-M2
Merhaba 3 yıldır kullandığım SSD bugün arıza verdi,
Kullanıyor olduğum SSD modeli SanDisk SSD Plus 240 GB.

Bu sabah bilgisayarı başlatırken bir arıza aldım ve soruna bakmak için BIOS'tan SSD'yi kontrol ettim. Bu arıza oluşmadan önce bilgisayarı düzgün bir şekilde kapatmıştım.

SSD'nin isminin SanDisk milpitas olarak değişmiş olduğunu gördüm ve yanında 0 GB yazıyordu, sorunu çözmek için anakart üzerinden portu ve kabloyu değiştirmeyi denedim ama çözüme ulaşamadım.

İnternetten araştırdığım kadarıyla bu sorun bir anda oluveriyormuş ve bu kronik sorunun teknik servise gönderme dışında bir çözümü yokmuş gibi görünüyor, ama tabii gözümden kaçan bir şeylerde olabileceğinden burada konu açma gereği duydum.

Sormak istediğim sorular.
Teknik servis garantisi geçmiş ürünlere bakar mı?
Disk'in içinden verilerin kurtarılma olasılığı var mıdır?
Tamir ücreti yüksek olur mu?

Ya da tamir yaptırmak yerine yeni bir SSD almak daha mı doğru olur?

Yardım eden ve etmek isteyen herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 3 yıldır kullandığım SSD bugün arıza verdi,
Kullanıyor olduğum SSD modeli SanDisk SSD Plus 240 GB.

Bu sabah bilgisayarı başlatırken bir arıza aldım ve soruna bakmak için BIOS'tan SSD'yi kontrol ettim. Bu arıza oluşmadan önce bilgisayarı düzgün bir şekilde kapatmıştım.

SSD'nin isminin SanDisk milpitas olarak değişmiş olduğunu gördüm ve yanında 0 GB yazıyordu, sorunu çözmek için anakart üzerinden portu ve kabloyu değiştirmeyi denedim ama çözüme ulaşamadım.

İnternetten araştırdığım kadarıyla bu sorun bir anda oluveriyormuş ve bu kronik sorunun teknik servise gönderme dışında bir çözümü yokmuş gibi görünüyor, ama tabii gözümden kaçan bir şeylerde olabileceğinden burada konu açma gereği duydum.

Sormak istediğim sorular.
Teknik servis garantisi geçmiş ürünlere bakar mı?
Disk'in içinden verilerin kurtarılma olasılığı var mıdır?
Tamir ücreti yüksek olur mu?

Ya da tamir yaptırmak yerine yeni bir SSD almak daha mı doğru olur?

Yardım eden ve etmek isteyen herkese teşekkür ederim.
"SanDisk kadar çöp bir marka yok" dediğimde, bana atıp tutanlar, linçleyenler gelsin buraya.
Benim sana önerim, başka bir SSD alman. Kronik sorunlu çünkü, teknik servise ver bakalım sonuç ne olacak ben de merak ettim.

SanDisk Plus kronik sorunlu bir model zaten, verilerini kurtarıp başka bir SSD'ye geçebilirsin. İyi bile dayanmış yalnız onu fark ettim.

"SanDisk kadar çöp bir marka yok" dediğimde, bana atıp tutanlar, linçleyenler gelsin buraya.
Benim sana önerim, başka bir SSD alman. Kronik sorunlu çünkü, teknik servise ver bakalım sonuç ne olacak ben de merak ettim.

SanDisk'in Plus modeli kronik sorunlu. Diğer modelleri gayet kaliteli. Daha adının duymadığı SanDisk SSD'ler mevcut.

SanDisk'in Plus modeli kronik sorunlu. Diğer modelleri gayet kaliteli. Daha adının duymadığı SanDisk SSD'ler mevcut.
SanDisk SSD kullanacağıma, hiç kullanmam daha iyi. Ultra'sı Plus'u yok bu işin. Flash bellekleri de aynı.

SanDisk SSD kullanacağıma, hiç kullanmam daha iyi. Ultra'sı Plus'u yok bu işin. Flash bellekleri de aynı.

O zaman markanın bir grup modelleri kötü diye markayı kötüleyemezsin. Diğer markalarda dahil. Her markanın kötü veya kronik bir ürünü olmuştur.

Ürün sorunlu pekala, neden bunun suçunu tüm markaya yıkıyorsunuz? ULTRA 3D mesela, çok güzel bir model.
Servise göndermek dışında pek bir seçeneğimiz yok gibi.

Ürün sorunlu pekala, neden bunun suçunu tüm markaya yıkıyorsunuz? ULTRA 3D mesela, çok güzel bir model.
Servise göndermek dışında pek bir seçeneğimiz yok gibi.
Fanboyluğa gerek yok ki. Ben SanDisk'i zamanında iyi marka sanardım, 1 oldu 2 oldu 3 oldu, her şeyde bir sorun. Burada da SanDisk'ten şikayetçi bir sürü insan var. Flash belleği de SD kartları da, SSD'leri de hepsi de birbirinden beter. Sen kullanıyorsundur, teknoloji işi şans işidir, 10 kişide sorun çıkar 1 kişide çıkmaz olabilir ama genel olarak SanDisk almaktansa, gerekirse gider CD alırım DVD alırım.

Geri
Yukarı