SanDisk Ultra 3D 1TB NVMe M.2 SSD nasıldır?

Pancamo

Decapat
Başlıkta da belirttiğim üzere bu SSD'yi almayı düşünüyorum. Fiyat olarak muadillerine göre uygun. Ürün ile ilgili birkaç video izledim ama hala sorularım var. Ana kartım MSI B450M Mortar Titanium. Ekran kartımın üzerindeki slotta 1 tane M.2 SSD zaten takılı durumda. Almayı düşündüğüm bu ürün ekran kartı altındaki slota takılacak.

Anakartımda SSD soğutma bloğu yok ve SSD tam olarak ekran kartının altında kalacak. Çok fazla bir ısınma sorunu yaşar mıyım? Ve fazla ısınma olur ise, performans düşüklüğü ve kullanım ömründe bariz bir düşüş yaşanır mı? Aranızda bu ürüne sahip olanlar deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim. Sağlıcakla.

Hocam Render gibi işlerle uğraşmıyorsanız SATA düşenebilirsiniz.
Yalnızca oyun ve günlük kullanım için düşünüyorum hocam. Normalde Sata SSD bakıyordum ancak M2 SSD ile aralarında fiyat farkı yok malesef. Bu nedenle M2 bakıyorum. Ancak ısınma sorunu olacak ise ve de oyunlarda Sata SSD fazlasıyla yeterli olacak ise tabiki Sata tercih edebilirim.

Hocam bütçeniz nedir bilmiyorum normalde öneri istemeyene yapmam fakat Samsung 970 Evo almanız daha iyi olur bence yine de sizin seçiminizi alta link bırakıyorum. Ömür olarak Samsung kalitesi zaten bilinen bir şey. Çok fazla ısınma sorunu yaşayamayacağınızı düşünmekteyim.

Yalnızca oyun ve günlük kullanım için düşünüyorum hocam. Normalde Sata SSD bakıyordum ancak M2 SSD ile aralarında fiyat farkı yok malesef. Bu nedenle M2 bakıyorum. Ancak ısınma sorunu olacak ise ve de oyunlarda Sata SSD fazlasıyla yeterli olacak ise tabiki Sata tercih edebilirim.
860 Evo alıp depolama ihtiyacınızın kalanını HDD ile karşılayabilirsiniz.

Geri
Yukarı