SanDisk Ultra 3D 1TB NVMe M.2 için SSD soğutucu gerekir mi?

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
SanDisk Ultra 3D 1TB NVMe M.2 SSD siparişi verdim. Anakartım Gigabyte B450M S2H. Bu SSD için soğutucu şart mı? Günümüzde orta seviye bütün anakartlarda soğutucu olduğunu görüyorum artık. Benim anakartımda da, SSD'de de yok. Sizce gerekli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
SanDisk Ultra 3D 1TB NVMe M.2 SSD siparişi verdim. Anakartım Gigabyte B450M S2H. Bu SSD için soğutucu şart mı? Günümüzde orta seviye bütün anakartlarda soğutucu olduğunu görüyorum artık. Benim anakartımda da, SSD'de de yok. Sizce gerekli mi?

Bende de yok benim M.2 SSD'im de ısınınca performansı düşüyor fakat o halde bile bir fark hissedilmiyor, o halde bile SATA SSD'den daha hızlı. Sadece oyun oynayacaksanız veya program çalıştıracaksanız gerek yok. Profesyonel işlerle uğraşıyorsanız gerekli. Yine de en iyi fikiri siz deneyeip gözlemleyip bulabilirsiniz.

Yani, değil aslında fakat gene de 30-40 liralık olanlardan alabilirsiniz.
Aslında parasında değilim alırım da, olur da ilerde B550 ya da X570 bir anakarta geçiş yaparsam diye istemedim. Şimdi onlardan çıkan pedleri yapıştırcam sonra yeni anakart alırsam geri sökücem falan. O yüzden istemedim.
Değil. Isınan bir model değil pek ama Kingston A2000 alsanız daha iyi olurdu. Yetersiz gelirse sonradan pasif soğutma alabilirsiniz ama çok gerekli olacağını sanmıyorum.
Araştırdım baya, en az sorunla karşılaşılan modelin bu olduğuna karar verdim. Sistem de kurmayacağım zaten içine. A2000 almayı düşünmüştüm sonra sorun yaşayanlar gördüm vazgeçtim ancak neydi sorun hatırlamıyorum o kadar çok SSD baktım ki artık :)

Bir de bu SSD bana 920 liraya geldi. Uygun olduğunu düşünüyorum performansına göre.
Bende de yok benim M.2 SSD'im de ısınınca performansı düşüyor fakat o halde bile bir fark hissedilmiyor, o halde bile SATA SSD'den daha hızlı. Sadece oyun oynayacaksanız veya program çalıştıracaksanız gerek yok. Profesyonel işlerle uğraşıyorsanız gerekli. Yine de en iyi fikiri siz deneyeip gözlemleyip bulabilirsiniz.
Yok sadece oyun başka hiçbir amacı yok. Program bile yok yalnızca oyun. Benim zarar görmesin diye çekincem, yoksa performansı düşse de zaten üst sınırın altına ineceğini zannetmiyorum. Malum oyunlarda belli bir okuma yazma hızından sonra bir etkisi olmuyor daha fazlasının.

Geri
Yukarı