Sanırım astral seyahat yaptım

Crxvr2

Femtopat
Daha fazla  
Gece yatmadan önce astral seyahatle ilgili videolar izlemiştim. Fakat pek inandırıcı gelmemişti. Saat geç olmuştu ve uykum vardı. Ben de uyumaya başladım. Ama aklımda hep astral seyahat mevzusu vardı. Sonra uykuya dalarken hiç yaşamadığım bir şey yaşadım. Siyah beyaz gerçekçi yaratık vari şeyler görüyordum. Kurt gibi böyle mutasyona uğramış gibi şeyler. Korkmaya başladım ama merakım ağır bastı ve devam ettim. Sonra sağ gözüm seğirmeye başladı. Ama kendimi tuttum ve gözümü kapalı tutup odaklanmaya çalıştım. Ardından odamın hatlarını görmeye başladım ama gözüm kapalıydı. Siyah beyazdı odam da. Kalbim küt küt atmaya başladı ardından vücudumun diğer noktalarında da uyuşmaşar hissetmeye başladım. Artık gerçekten başardığımı düşünmeye başlamıştım. Ama ben gitmek istemiyordum. Ölecekmişim gibi hissettim. Kalbim çok hızlı atıyordu. Ve oraya gitsem bile göreceklerimden korkuyordum. Bunu düşünüp hemen gözümü açtım. Size sorum bu olay astral seyahat veya ona benzer bir olay olabilir mi?

Gece yatmadan önce astral seyahatle ilgili videolar izlemiştim. Fakat pek inandırıcı gelmemişti. Saat geç olmuştu ve uykum vardı. Ben de uyumaya başladım. Ama aklımda hep astral seyahat mevzusu vardı. Sonra uykuya dalarken hiç yaşamadığım bir şey yaşadım. Siyah beyaz gerçekçi yaratık vari şeyler görüyordum. Kurt gibi böyle mutasyona uğramış gibi şeyler. Korkmaya başladım ama merakım ağır bastı ve devam ettim. Sonra sağ gözüm seğirmeye başladı. Ama kendimi tuttum ve gözümü kapalı tutup odaklanmaya çalıştım. Ardından odamın hatlarını görmeye başladım ama gözüm kapalıydı. Siyah beyazdı odam da. Kalbim küt küt atmaya başladı ardından vücudumun diğer noktalarında da uyuşmaşar hissetmeye başladım. Artık gerçekten başardığımı düşünmeye başlamıştım. Ama ben gitmek istemiyordum. Ölecekmişim gibi hissettim. Kalbim çok hızlı atıyordu. Ve oraya gitsem bile göreceklerimden korkuyordum. Bunu düşünüp hemen gözümü açtım. Size sorum bu olay astral seyahat veya ona benzer bir olay olabilir mi?
Kabus görmüşsün sanki.

Astral seyahat diye bir şey yok, gördüklerin bilinçaltında yatan korkuların ve isteklerinin yansıması.
Astral seyahat ve ruhun bedenden çıkarak dolaşması, bir özgürlük arayışı,sınırları aşma veya kaçış arzusu olarak yorumlarsak (şu anki zaman diliminde dış dünya ile etkileşime giren ego'nun kendini savunma biçimi) kaynaklı olarak astral seyahat gerçekleştirmiş olduğunu görmüş olabilirsin.

İnsanlar rüyasında her zaman isteklerinin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini görmeyebilir, isteğe karşı olumsuz durumları da rüyamızda görmekteyiz. Rüyanda bir sınavda başarılı sonuç almayı beklerken başarısız sonuç aldığını görmek buna örnek verilebilir.

Senin olayına dönecek olursak, astral seyahat süresince kurt, siyah beyaz yaratıklar bu istek durumuna karşı-engelleyici figürlerdir, ulaşmak istediğimize ulaşamamamız korkularımız yüzünden gerçekleşir ve kurt veya yaratıklar burada korku sembolleridir.

Kurt figürü genelde tehlike, düşman anlamını taşıyor olabilirken cesaret ve güç anlamını da taşıyabiliyor, gerçek hayatta özgürlüğüne karşı çıkan bir düşman, rüyanda kurt sembolüyle yansımış olabilir. Veya kurt yine seni temsil ediyor da olabilir ve özgürlüğe ulaşma süresince cesaret ve gücün temsilcisi olan kurt senin iç dünyanı yansıtıyor dersek cesaret ve güç sahibi olma arzusuna da sahip olabilirsin.

Sembolün Mutasyona uğramış olup korkutucu gibi gözükmesi, ruhun dolaşması(özgürlük) gibi eylemlerinin sonucunda olumsuz bir hâle dönüşeceğinin korku-belirsizliği

Sembolün Mutasyona uğramış olup daha güçlü-cesaret verici- bilge gibi gözükmesi, ruhun dolaşması(özgürlük) gibi eylemlerinin sonucunda daha fazla güç,cesaret sahibi bir hale dönüşeceğinin beklentisi gibi değerlendirilebilir.

Dün gece aynı olayı bende yaşadım; ama varlık falan görmedim yani. Dediğin gibi kalbim çok hızlı atmaya başladı. Korkunca gözümü açtım. Kabus falan olmadığından eminim. Normalde bende böyle şeylere pek inanmıyorum; ama ne yaşadığımı da bilmiyorum.

Rüya görmüşsün. Zaten mantık çerçevesinde düşününce astral seyahetin gerçek olmadığını anlamak lazım. Eğer öyle mükemmel bir şey gerçek olsaydı herkes bunu yapardı. Astral seyahetde cinler var diyorlar. Eğer astral seyahet gerçek olsaydı herkes cinlerin varlığına inanırdı.
CIA 1983 "Gateway Experience" dökümanına bakmaya ne dersin? Geçen senelerde halka açıldı redakte şekilde.

Bakmaya gerek yok. Gerçek olmadığını savunuyorum.
Savunmak için bu bilgileri de öğrenmen gerekiyor zaten. Tek bir kişi ile değil, toplu kontrol grupları ile yapılan şeyler bunlar. Senin yapamadığın pek çok şeyi hayatta yapabilen binlerce insan varken senin kontrol grubu sonucu olarak kendini ifade etmeye çalışman ne kadar mantıklı.

Geri
Yukarı