Sapphire 6900 XT Toxic Edition alınır mı?

İşlemci: Ryzen 9 5900X + ASUS ROG STRIX lc 360.
Anakart: ASUS ROG STRIX B550-F
RAM: G.Skill ripjwas v 64 GB (16x4) 4000 MHz
PSU: ROG STRIX 1000W PSU

İlk yaptığım testte işlemcinin tüm çekirdekleri 4.2 de sabit kalmış onu düzeltip tekrar aynı ayarlarda PUBG denediğimde ve 144 FPS limitini sınırsız yaptığımda 170-200 FPS arası FPS aldım 144 limitini açında ara ara 130'lara düşüyor birkaç deneme ile daha da iyi olacak sanırım :)

Merhaba hocam Valorant yüklü değil aceleniz yoksa birkaç gün içerisinde deneme yapar bilgi aktarırım.

Çok iyi olur hocam, ben de bu kartı almayı düşünüyorum. AMD ekran kartı korkum var, NVIDIA nedense daha stabil geliyor. İşlemci neden 5900X peki 5600 yetmez mi buna da tam karar veremedim 2K için alacağım ben de? Hayırlı olsun tekrardan.

Çok iyi olur hocam, ben de bu kartı almayı düşünüyorum. AMD ekran kartı korkum var, NVIDIA nedense daha stabil geliyor. İşlemci neden 5900X peki 5600 yetmez mi buna da tam karar veremedim 2K için alacağım ben de? Hayırlı olsun tekrardan.

Hocam sorun çıkma ihtimali çok düşük çıkarsa iade edersiniz.

5600X'le bile 1080P'de darboğaz yapıyor. 2K'da da bir Warzone videosu izledim onda da sağlam darboğaz vardı. CP2077 1440p'de &60-75 arası seyrediyordu CPU kullanımı. Tabi bu dediğim 5600X. 5600 sıkıntı çıkarabilir. 4K+FSR açarak kullanabilirsiniz bence.

5600X'le bile 1080P'de darboğaz yapıyor. 2K'da da bir Warzone videosu izledim onda da sağlam darboğaz vardı. CP2077 1440P'de &60-75 arası seyrediyordu CPU kullanımı. Tabii bu dediğim 5600X. 5600 sıkıntı çıkarabilir. 4K+FSR açarak kullanabilirsiniz bence.

Tam zıttına FSR DLSS gibi teknolojiler GPU kullanımını düşürmeye yönelik darboğaz sebep verir. Warzone de darboğaz normal ama önemli olan RDR CP2077 gibi oyunlardaki durum.

Tam zıttına FSR DLSS gibi teknolojiler GPU kullanımını düşürmeye yönelik darboğaz sebep verir. Warzone de darboğaz normal ama önemli olan RDR CP2077 gibi oyunlardaki durum.
Ondan kaynaklı demedim. Çözünürlüğü artırıp FSR açsın ki kabul edilebilir bir FPS değerinde oynasın. Yoksa ideal olarak tabii ki 4K nativede oynaması daha mantıklı olur.

Ondan kaynaklı demedim. Çözünürlüğü artırıp FSR açsın ki kabul edilebilir bir FPS değerinde oynasın. Yoksa ideal olarak tabii ki 4K nativede oynaması daha mantıklı olur.

Sanal çözünürlük ile 4K ya almaya da gerek yok darboğaz olunca dünyanın sonu gelmiyor. 2K da %70-80 kullanımla 100 FPS alıyorsa 4K da %100 kullanımla 80 FPS alınıyor.

Sanal çözünürlük ile 4K ya almaya da gerek yok darboğaz olunca dünyanın sonu gelmiyor. 2K da %70-80 kullanımla 100 FPS alıyorsa 4K da %100 kullanımla 80 FPS alınıyor.
Yani bence 4K texture ile 2K texture arasında 20 FPS oynuyorsa her halükarda 4K'ya geçmeye değer. Hem de GPU'nun tam potansiyeli kullanılmış olur. Kartı %70-%80 kullanacaksak niye bu kadar güçlü bir kart alıyoruz ki o zaman,%70-80'i kadar performans veren modeli alınıp kullanılır.

Yani bence 4K texture ile 2K texture arasında 20 FPS oynuyorsa her halükarda 4K'ya geçmeye değer. Hem de GPU'nun tam potansiyeli kullanılmış olur. Kartı %70-%80 kullanacaksak niye bu kadar güçlü bir kart alıyoruz ki o zaman,%70-80'i kadar performans veren modeli alınıp kullanılır.

Tamam da monitör 4K değilse bir anlamı kalmıyor.

Hocam sistem bende mevcuttu ekran kartını yeni aldım sadece yani bu kart için 5900X almadım 5900X elimde olduğu için 6900 XT almış oldum :)
Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı