Sapphire 7870 XT Mi Yoksa Asus GTX660 TOP Mı ?

arkhamcity_1920_1200.gif
bf3_1920_1200.gif
crysis2_1920_1200.gif

diablo3_1920_1200.gif
3dmark11_1920_1200.gif
maxpayne3_1920_1200.gif

Bu tabloya da laf bulacaksanız bu konuya bir daha yorum yapmayacağım... :D

Neyse bu kadar tartıştık ama konu GTX 660 Ti ve HD 7950 değil. Tamam yav sizinle baş edilmez HD 7870 XT alsın arkadaşımız. ;)

Yalnız burdaki 7870 ler düz referans tasarım değilmi ? Tahiti Gpu sundan filan söz edilmiyor. Sanırım 450 lira olan saphirre'nin modeli ile kıyaslanılmış. Ben kendi kartım ile BF3 de 65 den aşağı düştüğünü görmedim campaing mod da buradaki karşılaştırma'da 7870 e 50 fps vermiş başlı başına bir fiyasko bence bu karşılaştırma zira Crysis 2 içinde sözlerim aynen geçerli.

O gördüğün testlerle biz, GTX660 Ti'nin HD7950'den neredeyse hepsinde daha iyi olduğunu göstermeye çalıştık. Bazıları AMD fan boyluğunu araştırmadan yapıyor da...

Anlıyorum. Yalnız arkadaşımız mevsres ''Tamam yav sizinle baş edilmez HD 7870 XT alsın arkadaşımız'' dediği için yazdım yanlış anlamayın, kart kullanıcısıyım ama foy yada boy değilim :) O zaman sonuç itibari ile 7870XT nin 7950 ' den de çok daha iyi olduğu kanaatine varmamız gerekiyor sanırım tablo ortada nasılsa :) Yanlış mıyım ?

Tablolar fazla önem arz etmiyor benim açımdan kart sahibi olduğum için. Kullanıcı değerlendirmesi yada gözümle gördüklerim çok daha inandırıcı herkes içinde öyle olmalı.

Dün, 08:10 PM

shankssan selam kardeşim sana bir konuda danışacaktım sırf o yüzden üye oldum :) sistemini okudum kasan benimkiyle aynıymış, CM HAF 912 , şimdi bende 7870 XT almaya karar verdim sendede bu ekran kartı var, acaba karttan memnun musun? ısınma sorunu ses sorunu frame atlaması arasıra kasma , vga ekranlarda titreme falan tarzı sıkıtıları yok dimi? :confused: , bide bişey daha sorucam HAF 912 kasaya 7870 XT hdd yuvaları sökülmeden sığıyormu acaba? :confused: , çünkü HDD yuvalarıyla max 27 cm yazıyo 7870 XT 27.5 cm miş :D Bilgilendirirsen sevinirim :)

Sığar bence yav HD 7870 çok uzun kart değildir. Yani keşke tek derdin HDD yuvalarını sökmek olsa, bazılarının kasasının yuvaları sökülmüyor yine şanslısın. :)

Ben HD 7870'in normal DirectCU II modelini kullandım ve çok iyi bir karttı, oynatamadığı oyun yoktu. HD 7870XT modelinin de düz HD 7870 modelinden iyi olduğunu düşünürsek her şekilde memnun kalacaksın.

Güzel bir kart HD 7870 XT de alabilirdin sorun değil, aynı performansı veriyorlar neredeyse. Buradaki asıl tartışma GTX 660 Ti'a döndü, biz de GTX 660 Ti'ın daha iyi olduğu gerçeğini söylemeye çalışıyoruz konu o yüzden GTX 660 Ti'a saptı onu da zaten bir arkadaş saptırdı.

HD 7870 XT Sapphire'a ait bir kart ve sen de ASUS DirectCU II almışsın. Performans farkı pek olmasa bile en azından marka elde etmişsin yani daha iyi bir seçim yapmışsın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı