Elektronik Sapphire AMD Radeon RX 7900 XT 25.399 TL

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
İyi bir fiyat var gibi gözüküyor.

1697651039472.png

RTX 4080 ya da RTX 4070 Ti rakibi olması lazım. VRAM avantajı da var, UHD kartı. RTX 4080 olmalı en az UHD için. O yüzden RTX 4070 Ti alınırsa UHD olmayabilir. UHD için bu kart bakılabilir.

1697651106326.png

Amd kullanıcısı Amd'den pişman olmaz ve uzak durmaz.

Ben AMD'den uzak duruyorum hocam. 4070 Ti alırım bu fiyata. Çok az FPS'den kaybederek çok daha rahat ve çok daha konforlu. Isınıyor bu tek avantajı biraz FPS + VRAM.

4070 Ti de güzel ama QHD kartı VRAM'den dolayı. UHD oynayacak kişi 7900 XT alması daha doğru. RTX 4070 Ti, QHD karttan daha ucuz UHD kartı.

RX6800 kullanan ve fazlasıyla memnun olan biri olarak bu paralara AMD kart almam daha doğrusu bu paralara hiç bir kart alınmaz da AMD hiç alınmaz.

Halen daha saf güç ile işleri yürütmeye çalışıyor, adam akıllı hiç bir teknolojisi yok. Ray Tracing desen yine 4000 serisinin gerisinde, FSR 3.0 desen yine rezalet bir DLSS asla olamadı hatta yanına yaklaşamadı, Frame Generation desen yine vasat seviyede görüntüyü acayip bozuyor.

Bunlar dışında geçen nesil de TDP avantajı vardı yani tepe kartlarda muadil seviyede 30-50W civarı AMD kartlar daha az güç tüketiyordu şuan bakıyorsun Nvidia kartlar daha az tüketiyor o avantajı da kaybetti.

Velhasıl bu kadar uçuk rakamlara AMD kart almak bana pek akıl işi gibi gelmiyor ama illa da AMD diyenlere hayırlı uğurlu olsun.

AMD kullanıcısı AMD'den pişman olmaz ve uzak durmaz.
AMD kullanıcıyım ve param olsa uzak dururum.

Saf performans anlamında tatmin etse de NVIDIA'ya karşı birçok alanda sınıfta kalıyor AMD. Çıkarttığı sürücülerde doğru düzgün stabilite yok, forumu biraz gezerseniz sürekli AMD sürücü sorunları ile ilgili açışmış konular gözünüze çarpar.

DLSS teknolojisi kalite ve performans anlamında FSR'dan çok daha iyi çalışıyor. Bunun yanı sıra FG, Reflex gibi teknolojiler de artısı. NVIDIA kartların Ray Tracing performansı çok daha tatmin edici, AMD kartlarda RT açınca performans fazlaca düşüyor.

Öte yandan içerik üreticisi iseniz AMD kartlar bu alanda NVIDIA'nın yanına yaklaşamıyor.

Geçmiş dönemlere göre AMD kendini iyi kötü geliştirmiş olsa da hâlâ pazara hükmeden taraf NVIDIA.

Şu videoyu izlerseniz az çok fikir oluşturur:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pulse olmasa alınabilir, kaldı ki bu fiyatlara 4070 Ti akıl çeler.
21-22 bin civarında olmadıkça rekabetçi değil. Yayın ve iş için kullanma niyeti olanları anlıyorum ama 7900 XT seviyesine çıkıp DLSS ve benzeri artıları yok diye eleştirmek bana saçma geliyor.

4070 Ti'yi 4K 120 Hz TV'de kullanıyorum cypurpankda RTX açmasan 100 FPS üzerine çıkıp VRAM'e takıldığığınıda görmedim ovrdrive RTX Ultra ayarlarda DLSS fg açınca 90 FPS'lere cypurpankda çıkan bir karta Single oyunlar oynuycak insanlara halen nasıl 2K kartı diyorlar anlamıyorum ya kullanmadan yorum yapılıyor bu sitede ya da yorum yazmak için. Ben 4070 Ti'nin 4K ultrada 60 altına indiğini görmedim.
Hedefiniz 4K da 200 FPS mi anlamışda değilim.
VRAM'i evet 12 ama VRAM'e takıldığınıda görmedim.
İleride bu kart 4K da üzebilir eyvallah ama şu anlık yok 4K da oynamaz 2K kartı diyenler saçmalıyor.
7900XT hangi oyunu RTX açık ultrada 100 FPS'ye yakın oynuyorda 4K kartı?

@Mehmetgs hocam CP2077'e bakarak karar veremezsiniz. O DLSS ve RTX ile Özdeşmiş bir oyun. Artı olarak öyle DLSS 3.0'ın da adam gibi oyunlara geldiğini görmedim. Öte yandan 7900XT RT olarak %12 daha düşük performans ve 4070 ile eşit performans veriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir de 4K RT OverDrive 90 FPS alma imkanı yok o kartın 4090 bile 30 FPS alıyor teknolojiler kapalı iken. Bu videoda gördüğünüz gibi VRAM'den kaynaklı takılmaları da görebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı