Sapphire ekran kartınızdan memnun musunuz?

Sapphire ekran kartından memnun musun?

• Oy verenlerin toplamı
    85
Makaleler
21
Forumda Sapphire kartların gereksiz yere gömüldüklerini düşünüyorum, ben de bir oylama açayım dedim. Sapphire RX serisi ekran kartı kullananlar ankete katılabilirler mi? Memnun olanlar ve olmayanlar sebeplerini yazarlarsa sevinirim.

Ben kartı 7 Kasım 2018 tarihinde aldım. Özel fan profilleri olmadan yaklaşık 75 derece civarı sıcaklık görüyordum ardından özel fan profili hazırladım ve undervolt yaptım kart şimdi 61 dereceyi zar zor geçiyor üstelik bunu %28 fan hızıyla yapıyor (1932 RPM). Undervolt olmadan sıcaklıklar nasıl derseniz en çok ekran kartına yüklenen oyun olan Witcher 3'de test ettiğimde 69 dereceyi görmüştüm, fanlar hala sesli çalışmıyorlardı. Soğutma konusunda çok başarılı. [Sapphire Nitro RX 570 4 GB]

Son düzenleme:
Sapphire Nitro 4 GB RX 570 kullaniyorum. Standart halinde biraktiginda 1080 Mhz - 1,150 mV ile calisiyor. Oyunlarda 130W harcayip 80C'ye kadar cikabiliyor. 1150Mhz - 925 mV'ta stabil calistirabiliyorum. Guc harcamasi 85W'a, isi da 65C'lere dustu. Kart kilitlenmiyor, mavi ekran vb problemleri yok. Ama OC yapmayi birak 1280 Mhz'ye dahi ulasamiyor. Bu yonu eksi. kismen memnunum.

Sapphire Nitro 4 GB RX 570 kullaniyorum. Standart halinde biraktiginda 1080 Mhz - 1,150 mV ile calisiyor. Oyunlarda 130W harcayip 80C'ye kadar cikabiliyor. 1150Mhz - 925 mV'ta stabil calistirabiliyorum. Guc harcamasi 85W'a, isi da 65C'lere dustu. Kart kilitlenmiyor, mavi ekran vb problemleri yok. Ama OC yapmayi birak 1280 Mhz'ye dahi ulasamiyor. Bu yonu eksi. kismen memnunum.

1340 MHz ile 0.980 mV civarı kullanmaktayım. Afterburner kullanın isterseniz Uv işlemleri için. 1.043 görmüş en fazla voltaj.

Sapphire Nitro+ RX580 OC kullanıyorum, memnunum 1,5 senedir problemi çıkmadı.

Bende küçük bir O.C çektim benim RX 590'a 1640 Mhz core ve 9Gpbs memory de kullanıyorum ve gayet iyi çalışıyor, ben memnunnum.

Neredeyse bir yıldır 8GB RX580 Pulse kullanıyorum ikinci el büyük ihtimal mining yapılmış olmasına rağmen Wattman dahil hiçbir hata almadım.

1340 MHz ile 0.980 mV civarı kullanmaktayım. Afterburner kullanın isterseniz Uv işlemleri için. 1.043 görmüş en fazla voltaj.
Afterburner benim sistemde sorun cikardi. Cozemedim. Kullandigim cok fazla program var, cogu da online kurulum gerektiriyor. O yuzden uc bes fps fazla alacagim diye sistemi bastan kurmak isime gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı