Sapphire gerçekten de alınmayacak kadar kötü bir marka mı ?

Birde hala AM3+ soketler öldü, AMD Sapphire almayın %40 oranında bozuluyor falan diyorlar. Ne kadar da boş konuşuyorlar. Sanki bahsettiğimiz firmalar köşedeki bilgisayarcı. Ciddi firmalar. Teknolojiye yön veren firmalar. Öyle boru değiller yani o kadar abartılacak bir yanı yok yani. Sapphire dandikliğinden ucuza satmaz. AMD ilk onunla iş yaptığı ve Sapphire ile aralarında anlaşma olduğundan pahalıya satmaz. Neyse. Siz bildiğinizi okuyun. Anlamsız yere 100-200₺ fazla para verin. Daha iyi FPS alırsınız. Valla bak süper 10 katı FPS alacaksınız. :D

Birde hala AM3+ soketler öldü, AMD Sapphire almayın %40 oranında bozuluyor falan diyorlar. Ne kadar da boş konuşuyorlar. Sanki bahsettiğimiz firmalar köşedeki bilgisayarcı. Ciddi firmalar. Teknolojiye yön veren firmalar. Öyle boru değiller yani o kadar abartılacak bir yanı yok yani. Sapphire dandikliğinden ucuza satmaz. AMD ilk onunla iş yaptığı ve Sapphire ile aralarında anlaşma olduğundan pahalıya satmaz. Neyse. Siz bildiğinizi okuyun. Anlamsız yere 100-200₺ fazla para verin. Daha iyi FPS alırsınız. Valla bak süper 10 katı FPS alacaksınız. :D
Sapphire R9 380 Nitro almaya karar verdim stoklara geldiğinde sipariş edip incelemesini yapacağım :) Teşekkürler.

İsteyen istediğini alsın dedik hala uzatıyorsunuz. Biz eskiden iyidi diyoruz, sen 3 yıldır kullanıyorum bir şey yok diyorsun. AM3+ soketler öldü falan demedik bu arada. Siz PC toplarken en ucuza getirmeye çalışırken kaliteyi 0'a indiren kişilersiniz. Paranız olmaz alırsınız bir şey demem de neden bu kadar savunuyorsunuz. Çok açık bir gerçek Sapphire' nin bittiği. Ben olayı tartışmadan bitirmeye çalışırken birisi gelip diyor yok efendim ultrada max 80 derece oluyor diyor. 80 derece diyor hala savunuyorsun. Normalde 80 derece eski, artık performans için yanma derecesine gelmiş kartlar için normaldir. Benim sapphire max 80 iken ( O da servisten geldikten sonra ) 1-2 ay sonra 80' i düzensiz bir şekilde geçmeye başladı. Oyunda takılma, donma, atma gibi sorunlar oluştu. Kartın içi sorunsuz. Zaten her firmanın içini NVİDİA veya AMD üretiyor. Sapphire sadece soğutma takıyor. O da fayda etmiyor ben bunu anlatıyorum ve siz hala sapphire iyidir candır güzeldir farkı yok kesinlikle alın falan diyorsunuz. 200 tl fazla vererek fazla performans almazsın ama sesten kurtulursun, daha fazla yazılım desteği alırsın ve kesinlikle daha iyi soğutma elde edersin. Bunlar fps' ye fazla etki etmez ama karta zarar verir ve ömrünü azaltır. 100-200 tl için PC' yi çöpe atmayın derim ben. Ama adamın imkanı yoksa alabilir. Zorla para istemiyoruz yani. İsteyen istediğini alsın. Ama buraya gelip karttan ses geliyor, kart sıcaklığı düşmüyor, oyunlar takılıyor diye konu açarsınız.

Sapphire R9 380 Nitro almaya karar verdim stoklara geldiğinde sipariş edip incelemesini yapacağım :) Teşekkürler.
Siz bilirsiniz. Sizin kararınız sizin seçiminiz. Kart inşallah sorunsuz çıkar da uğraşmazsınız.

Size daha fazla ısrar etmeyeceğim canınızı sıkmak istemiyorum :)

Vatan dışındaki kampanyaları da kontrol edin. Belki başka sitelerde yada dükkanlarda kampanya olabilir. Dahada ucuza alabilirsiniz.

GPU'yu AMD - Nvidia üretiyor. Bellek'leri Samsung üretiyor. Sapphire ve diğer markalar da soğutma üretiyor. Sadece serviste sıkıntı olur. Zaten 100/1 ihtimalle kart bozulur.

Buradaki bir çok yorumu okuduktan sonra MSI GTX 960 4GB modelinden vazgeçip Sapphire R9 380 Nitro 4 GB modelini almaya karar verdim umarım sıkıntı olmaz.

5 yıldan fazladır sapphire 3850 kullanıyorum. Karta türlü işkenceler yapmama rağmen hala sorunsuz çalışıyor. Her zaman söylerim, teknoloji şans işidir. Kimi gider asus alır arıza yapar, kimi gider sapphire alır 5-6 sene kullanır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı