Sapphire HD 6750 Performans Sorunu

Erhan Göğüş

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Ö.G.G.
Sapphire HD 6750'yi tanıtığıma almıştım. Fakat Fifa 2011 v.b. oyunları orta detaylarda bile zor oynuyorum. Orta detaylarda oyun esnasında sallanmalar çekip çekip bırakmalar gibi anlaşılmayan objeler meydana geliyor ? Tüm sürücüler ve işletim sistemi güncel olup AMD Catalyst 12.6 güncel sürücü mevcut. Directx 9.0c güncellemeleri mevcut. Herhangi virüs trojan ve malware bulunmamakta. Sıcaklık değerlerim İşlemci 55 Ekran kartı 48-50

Sistem Özelliklerim ;

• CPU Türü : DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+
  • Anakart Adı : Biostar N68S+
  • Ram :4 GB Dual DDR2 SDRAM
  • Ekran Kartı : PCI Express 2.0 x16: Sapphire Radeon HD 6750 Yol Türü:GDDR3 Yol Genişliği :128 Bit Bellek Boyutu : 1 GB İşlem Teknolojisi :40 nm Directx 11
  • HDD :WDC WD2500AAJS-62B4A0 250 GB SATA II

O Anakartı alırsan elinde kalır :) İşlemcin ve RAM'lerin ona göre değil. Windows 7 64 bit yerine 32 bit kullanmayı dene bakalım.
PSU'nu belirtmemişsin belki ısınma problemi vardır.

Yada BilgisayarKurdu gibi dış kasan nasıl bilmiyorum ama Full Tower bir kasa, yeni bir anakart, yeni bir işlemci ve RAM alarak ekran kartını da rahatlığa kavuşturursun. Ben de alacağım en kısa sürede inş :)

FX X4 4100 Soket AM3+ 3.6GHz 12MB Cache 32nm İşlemci 222 TL
M5A78L-M LX AMD 760G/SB710 AM3+ DDR3 1866MHz (O.C.) VGA Anakart 103 TL
4GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram 56 TL

Dış kasa olarak ta 2 tane baktım, belki başkada alabilirim. Acele etmiyorum biraz para biriksin :)

1. Cooler Master HAF 912 Plus CM-RC-912P-KKN1 200 TL
2. Dark Evo II 4 Fanlı Çift USB 3.0 143 TL

Bunları düşünüyorum.

İyi Forumlar.

İşlemci-Anakart ve rami aynı anda değiştirmelisin kesinlikle.

Şuan ki Amd athlon işlemcine göre anakart alırsan ileride alacağın işlemciyle uyuşmayabilir. Bu ileride işlemci alırken seni kısıtlar.
Veya işlemciyi şuan kullandığın anakarta göre alırsan ileride anakartı yükseltirsn işlemci yüzünden seçim yapmakta zorlanacaksın.

1 sene önce benim sistemimde neredeyse seninkiyle benzerdi. Teker teker almak yerine biriktirdim paramı hepsini aynı anda aldım. Doğru olan da budur zaten.

Anakartınızın yonga seti 2005 yılında çıkmış. Oysaki kullandığınız ekran kartı 6 sene sonra, 2011'de piyasaya sürülmüş. İşlemci, RAM ve anakart üçlüsünü değişmeniz gerek. Bütçenizi belirtirseniz ona göre bir tavsiyede bulunabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı