Sapphire HD 6850 ile 4830 Crossfire

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar ben 300 Tl ye monitör alacaktım fakat bugün amcam bana bir hediye verdi .
Ekran kartı olduğunu söyledi. Ben içeriden GTX 680 çıkmasını beklerken HD 4830 çıktı :D
Resmini aşağıya koydum.
06122011779.jpg

Bu kartın şuan kullandığım HD 6850 den iyi olmadığını biliyorum.

Zaten aklımın bir köşesinde hep :

Monitör yerine güç kaynağı ve kasa almak ayriyetten anakartımıda 970 yonga setli Asus M5A97 EVO modeline yükseltmek vardı.

Şuanki anakartım Crossfire'a uygun değil.

300 Tl lik bütçemin 150 TL sine güç kaynağı alsam.
Şuan kullandığım anakartın üstüne 100 tl daha verip modelini yükseltsem.
Geri kalan 50 TL nin üstüne kasamı ve güç kaynağımı verip ATX kasa alsam nasıl olur ?

Ayrıca tercihim monitör değil de kasayı yenilemekten yana olursa crossfire yapmak istiyorum.

Sapphire hd 6850 ile 4830 u crossfire yapabilir miyim?

Eğer yapamaz isem bizim bakkala 2.el olarak satacağım. Kaç lira eder ?

Siz olsanız ne yapardınız ? Aklımdaki monitör şu:

HP 21.5" LV916AA LED Monitor 5ms (2211x) | Monit

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa'ye yenilemen daha mantıklı. Crossfire yapabilirsin ve buna göre güç kaynağı seçmen lazım. Kasayı beğenirsin güç kaynadı kötüdür. Güç kaynağı iyidir bu sefer kasa şekilsizdir. Bence kasa ile psu'yu ayrı almalısın. Sen monitör mü kasa mı diye düşünene kadar daha 3-4 ay gider zaten bu konuşma. :)

Bunla crossfire olmaz sanırım? Arada 2 nesil var destekledikleri özellikler saat bellek hızları ve en önemlisi kullandıkları mimari çok farklı. Neyse senin yapacağın en mantıklı işi sen çözmüşsün zaten. EVO almak için kasma. Fazladan giriş var felan ben zaten gerekli girişlerden başka bir şet kullanmıyorum kasanın arkasından. Bak şuan oyunlardan felan filan, istediğin performansı alamıyorsan, kasandaki fazla sesten şikayetçiysen, bilgisayarının performansından memnun değilsen anakart-psu ve anakartı sığdırman için sanırım, kasa 3lüsünü al ve bu işe bu kartı satıp bütçene takviye yapmakla başla. Yok ben memnunum gözlerim bayram etsin diyosan git monitör al ^^

Önerdiğiniz kasalar gerçekten güzel ama şöyle bir durum var.

300 Tl param ve hd 4830 kartım var. 100 TL sini kesinlikle M5A97 için ayırdım. Kaldı 200 . 200 Tl ye sizin önerdiğiniz şu kasayı alsam çok güzel olur ama ekran kartı parasınıda katmak istiyorum. Ekran kartıyla kaç param olur ? VATAN COMPUTER - XILENCE - REDSTORM 550W MidT ATX SİYAH KASA - Bilgisayar Kasası

OmerGndz bende yavaş yavaş doğru yola gelmeye başlıyorum galiba. Kasadan gerçekten ses gelmeye başladı. Bu çoğu bilinçsiz bilgisayar kullanıcısı için hiç rahatsız edici değildir. Ama ben psu nun zorlandığını hissedebiliyorum.

Arkadaşıma resmini yolladım sana satayım diye. Kaç lira diye soruyor. Sizce en az kaç liradan satmalıyım ?

Eğer 100 TL ederse 250-280 liraya psu ile birlikte kasa alabilirim.
Mesela şu: .:.NOVA Bilgisayar.:. DARK Raptor Mavi Led Fanl

Bu arada Ömer kardeşim kasanın performansından kesilikle memnunum. Oyunlarda filen hiçbir sıkıntı yok ama yani psu ya bişey olurda ekran kartım yanar diye çok korkuyorum :D Yeni ekran kartı gelince crossfire için anakartı m5a97 ye yükseltme fikri kafamı kazımaya başladı :D Monitörü de yazın çalışıp alırım artık :D

Benim istediğim kasa mormani.com/DARK-Falcon Hem fiyat hemde donanım açısından çok iyi ama satan 6-7 site var. Hepsindede stokta yok yazıyor. Nasıl iş anlamadım. Aynısının yan tarafı büyük fanı olmayanıda var çoğu sitelerde satılıyor ama güzel değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı