Çözüldü Sapphire Hd 6850 ve Frisby PSU'lu Sistemde Donma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YekkLow

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yeni bilgisayar topladim. Daha dogrusu toplattirdim. Sistem şöyle;
  • Sapphire Hd 6850 ekran karti
  • 8 gb kingston bellek
  • Asus m5a78l-mlx3 anakart
  • Amd 6 core fc630 işlemci
  • Ve frisby 350w kasa
Bilgisayari ilk aldigim zaman calisiyordu iyiydi ama cok ses cikartiyordu, sanki zorlaniyormus gibi ve oyun indirmek icin birakmaya korkuyordum. 2-3 gun gecti ve birden dondu ve PC resetledi. Reset tuşunun yanındakı led birden kırmızıya döndü ve her acıldığında donmaya başladı. Oyun açılmıyor siyah ekranda kalıyordu. Acılsa da donup kalıyordu, reset atmak gerekiyordu. Sonra bilgidayarin acilisinda donmaya basladi ve bilgisayar artik acilmiyor. Fanlar felan calisiyor ama donup kaliyor veya oyuna felan giremiyorum. Sizce güç kaynağım yandı mı yoksa yetersiz mi? Yetersiz oldugu icinmi yandı? Sizden cevap bekliyorum. Teşekkürler.

Çözüm
PSU, İn Win 650 Watt ile değiştirildi sorun çözüldü. Teşekkürler iyi forumlar.
  • Sapphire en sorunlu ekran kartlarından birisi. Ekran kartın sorunlu olabilir.
  • 350W Frsiby PSU da berbat bir PSU. Frsiby, Everest, Quake PSU vs tavsiye etmiyoruz.
Her halükarda sisteme kaliteli bir PSU almak zorundasın. Aldıktan sonra sorunlar devam ederse ekran kartını garantiye gönder, garantisi devam ediyorsa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı