Çözüldü Sapphire Nitro+ 5700XT ekran kartı kapanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Casper.72

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar temmuz ayında PC topladım.
-AMD Ryzen 7 3800X.
-TUF Gaming X570 Wi-Fi.
-970 Samsung 500GB.
-Kasa markasını bulamadım.
-Ekran kartı olarak Nitro+ 5700XT.
Sistemi ilk kurduğumda bir sorun oluşmadı. Battelfield v oynarken bir kapandı. Yaklaşık 1 saat oynuyordum ben elektrikten sandım fakat daha sonra da bol bol kapanınca hava akışını kontrol ettim önde içeriye veren 4 fan arkada ve üste 3 fan var Cooler Master fanların markası. PSU'da 750W Cooler Master. Camı açık bir şekilde de çalıştırdığımda oyun oynarken Max 45 dk dayanınca incehesaba gönderdim. Sizce sorun bende mi yoksa garantide değişim yapılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim 😁

Servis ile görüşttüm ekran kartında bir sorun olmadığı için geri gönderecekler miş.
Çözüldü;
Sorun ekran kartı ya da RAM'de değil. İşlemcideymiş çok ısındığı için kapanıyordu. Sıvı soğutma aldım OC yaptım rahat ve serin çalışıyor.
Yeni update ettim uygulaması üzerinden şuan hatırlayamıyorum.
Eğer öyleyse 20.10.1 sanırım. Bilgisayar açılıyorsa DDU ile kaldırıp 20.9.1 WHQL sürümüne geçin.

Eğer öyleyse 20.10.1 sanırım. Bilgisayar açılıyorsa DDU ile kaldırıp 20.9.1 WHQL sürümüne geçin.

Hocam ekran kartım şu an serviste eğer değişim olmaz ise dediğinizi yaparım. Teşekkür ederim herkese yardımcı olduğu için.

Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim 😁

Servis ile görüşttüm ekran kartında bir sorun olmadığı için geri gönderecekler miş.
Çözüldü;
Sorun ekran kartı ya da RAM'de değil. İşlemcideymiş çok ısındığı için kapanıyordu. Sıvı soğutma aldım OC yaptım rahat ve serin çalışıyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı