Sapphire RX 5700XT Pulse yeşil ekran

gokaytemizel

Centipat
Dün kargodan gelen kartımla beraber son parçasını da takmış olduğum yeni sistemimi kurdum. Bileşenleri:

Sapphire Pulse RX 5700 XT.
Ryzen 5 3600.
B450 Tomahawk Max.
Kingston HyperX 2x8GB 3200 MHz.
Corsair Spec Delta.
Corsair VS550 80+
Corsair MP510 480GB NVMe M.2.
WD Enterprise RE4 1TB HDD.

PUBG ve beam. NG oynarken belirli bir süre sonra yeşil ekran verip sistem kendi kendine yeniden başlıyor. Kurulu olan ekran kartı sürücüsü 20.5.1 yani şu anlık en son sürücü. Ekran kartı sıcaklıkları 75 dereceyi geçmiyor, işlemci ise 78 dereceyi geçmiyor. Ekran kartı 198 Watt'dan yukarıya çıkmıyor ve %99 çalışıyor, işlemci ise %50 gibi geziyor. Anakartın BIOS'u güncel. Yeşil ekran verdikten sonra açıldığında AMD Radeon Software şu şekilde bir yazı gösterdi: " Default Radeon WattMan settings have been restored due to an unexpected failure.". Sanırım sürücüde sorun var.

Son düzenleyen: Moderatör:
20.5.1 şuan recommended (önerilen) sürücü değil ise bir eski olan sürüme dönmeni öneririm.

Ayrıca: OCCT Power testi ve Furmark testi yapar mısın.

Kar.

Dün kargodan gelen kartımla beraber son parçasını da takmış olduğum yeni sistemimi kurdum. Bileşenleri:

Ryzen 5 3600.
B450 Tomahawk Max.
Corsair Spec Delta.
Corsair VS550 80+
Corsair MP510 480GB NVMe m.2.

[/QUÇ

Ekran kartını Inc.

Ryzen 5 3600.
B450 Tomahawk Max.
Corsair Spec Delta.
Corsair VS550 80+
Corsair MP510 480GB NVMe m.2.

PUBG ve beam. NG oynarken belirli bir süre sonra yeşil ekran verip sistem kendi kendine yeniden başlıyor. Kurulu olan ekran kartı sürücüsü 20.5.1 yani şu anlık en son sürücü. Ekran kartı sıcaklıkları 75 dereceyi geçmiyor, işlemci ise 78 dereceyi geçmiyor. Ekran kartı 198 Watt'dan yukarıya çıkmıyor ve %99 çalışıyor, işlemci ise %50 gibi geziyor. Anakartın BIOS'u güncel. Yeşil ekran verdikten sonra açıldığında AMD Radeon Software şu şekilde bir yazı gösterdi: " Default Radeon WattMan settings have been restored due to an unexpected failure.". Sanırım sürücüde sorun var.

Ekran kartını İncehesap üzerinden mi aldınız?

Evet İncehesap üzerinden aldım.
Ekran kartını İncehesap üzerinden mi aldınız?
20.4.2 sürücüsü ile furmark testi yaptım, ve 1 saatlik PUBG testinde yeşil ekran vermedi, fakat 20.5 sürücüsündeki gibi her zaman %99'da değil arada %85'e düşüp yeniden artıyor. 1080p Ultra ayarlarda Rozhok'da 90-130 fps arası geziyor. Bu değerler normal mi?

Ekran kartını bende ince hesaptan aldım aynı modeli dün garantiye yolladım ürün hasarlı gelmişti plastik plakada oynama var ve 50 saniyede 78 derecelere ulaşıyor üstelikte kasam mesh bir yapıya sahip.

Plastik plakada oynama bende de var, plastik plaka dediğiniz yer fanların yan tarafları ise. Bunun bir sorun olduğunu düşünmemiştim, sıcaklıklarım normal benim.
Plastik plaka da oynama dediğiniz yer tam olarak neresi hocam ben kartı aldım daha kutusunda açmadım bile bir açıp bakayım.

Fanların çevresi plastik. Arka ve yan taraflar zaten metal. Fanların etrafındaki yerlerde bastırınca oynama oluyor. Ama Furmark testinde en fazla 72 derece oldu benim kartım. Sizinki daha fazla oluyor ise garantiye göndermeniz iyi olur.

Fanların çevresi plastik. Arka ve yan taraflar zaten metal. Fanların etrafındaki yerlerde bastırınca oynama oluyor. Ama FurMark testinde en fazla 72 derece oldu benim kartım. Sizinki daha fazla oluyor ise garantiye göndermeniz iyi olur.

Hocam daha test etme şansım olmadı lakin bu dediğiniz fanlar da oynama normal mi? Bir de sıcaklığın normal değeri kaç olmalı?

Geri
Yukarı